anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Reklamacje na słuchawki wf1000xm4

profile.country.PL.title
nadok-5
Poszukiwacz

Reklamacje na słuchawki wf1000xm4

Już po raz 3 reklamuje słuchawki Sony wf1000xm4 zakupione w Mediamarkt. Za każdym razem problem nie jest rozwiązany do końca, a ostatnia reklamacja ro już szczyt wszystkiego. Serwis napisał że wymieniono obie słuchawki na nowe. Prawa słuchawka po 1 h ma mniej o 20% bardziej wyczerpany akumulator względem lewej słuchawki. I za każdym razem jest podobnie jak nie lewą to prawa, czy panowie w serwisie wymieniają je z zasobów uzyskanych z tytułu napraw? Coś mi podpowiada że chyba tak się dzieje. Z informacji od sprzedawcy chodzi o sewis w Poznaniu. Sony czy tak nisko upadacie w tych dziwnych czasach, gdzie ta renoma jaką znam od lat 80 ubiegłego wieku, synonim luksusu i jakości.

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

WItaj nadok-5

Bardzo mi przykro, z powodu Twoich probelmów ze słuchawkami i reklamacją. Przesłałam Twoje zapytanie do Supportu Sony, damy znać, jeśli tylko będziemy potrafili pomóc w tej sprawie.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
nadok-5
Poszukiwacz

No macie z tego co widać po forum tyle zapytań że czasu brak na odpowiedzi. Pani Agnieszko słabo pani udaje zainteresowanie tematem i chęciom rozwiązania problemu.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie i że produkt nie spełnił oczekiwań. Masz prawo do wylania żalu. Weź jednak proszę pod uwagę, że my Ci tu na forum nie naprawimy tych słuchawek. To nie jest oficjalny kanał komunikacji między producentem a konsumentem. To raczej miejsce do dzielenia się doświadczeniami/uwagami o produktach. 

Napisałeś o swoich doświadczeniach i dzięki za to. Komuś może się ten temat przydać, albo jeśli będzie miał podobne przypadłości, dołączy do tematu. 

Jeśli uważasz że produkt jest wadliwy, korzystaj z praw konsumenta.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj ponownie, 

Od kolegów i koleżanek z Supportu Sony otrzymałam następującą infomację:
---------------

Zalecamy skorzystać ze wskazówek zawartych w linku: https://cutt.ly/ywv7ElrD

W zależności od ustawień różnych funkcji i warunków użytkowania, prędkość zużycia akumulatora może się różnić między lewą a prawą słuchawką, ale nie jest to usterka.

--------------

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
nadok-5
Poszukiwacz

Pani Agnieszko słuchawki producent zachwala jako dzialaĵące 8 godzin a nie 1.5 godziny. Nowe spełniały te parametry, natomiast po wymianie przez serwis 1.5 godz. to szczyt ich możliwości. Także serwis swoje ja swoje takie czasy nastały że nawet Sony zeszło na poziom cwaniactwa.

profile.country.PL.title
Pomocniczka
Użytkownik

Skontaktuj sie z infolinia Sony a nie forum uzytkownikow :slight_smile:

Telefon: 22 306 06 94 E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

profile.country.PL.title
nadok-5
Poszukiwacz

Ok. Dziękuję i przepraszam za niezrozumienie regulaminu forum.

malita
Nowicjusz

Szanowni Państwo - Problem z akumulatorami w słuchawkach WF1000XM4 jest na całym świecie i dotyka setki użytkowników! Sam o tym nie wiedziałem dopóki nie zacząłem przeglądać Internetu.

 

Co jest powodem? Błąd w firmware SONY w wersji 1.4.2,  które powodowało wyższe napięcie w trakcie ładowania i przegrzewanie (czerwona dioda w trakcie ładowania) , co z kolei doprowadziło do uszkodzenie akumulatorów w słuchawkach!

Cały wątek wraz z tysiącami komentarzy można znaleźć na portalu Reddit: www.reddit.com/r/SonyHeadphones/comments/x7mx2n/wf1000xm4_severe_battery_issues/

 

Sam osobiście od kilku miesięcy zauważyłem, że słuchawki znacząco straciły na żywotności baterii. Co więcej czerwona dioda w trakcie ładowanian słuchawek również świeciła się kilka miesięcy temu - obecnie moje słuchawki po ładowaniu do (86-84%) wytrzymują  zaledwie 15-20 minut odtwarzania muzyki  na 50% głośności (przy wyłączonych wszelkich korektorach dźwięku, ANC i innych funkcjach). Początkowo myślałem, że to oznaka czasu (uwaga: od zakupu minęło 29 miesięcy!) jednak z ciekawości zacząłem szukać w internecie i znalazłem ww. wątek gdzie ludzi mają identyczne problemy. Nie jest normalne że słuchawki po trochę ponad 2 latach sporadycznego użytkowania tracą tyle na baterii i wytrzymują tylko 15 minut. Co więcej chwilowe włożenie do etui ładującego potrafi znowu podbić wskaźnik na kilkadziesiąt procent po czym po kilku minutach wznowienia odtwarzania muzyki ponownie się wyłączają. To tylko i wyłącznie oznaka że akumulatory w słuchawkach są uszkodzone.

 

A teraz najlepsze: Sony w innych krajach bez zająknięcia respektuje roszczenia gwarancyjne użytkowników i dokonuje wymiany lub zwrotu pieniędzy NAWET PO UPŁYWIE GWARANCJI. Świadczą o tym liczne raporty ze strony użytkowników z USA , Japnii , Czech, Francji czy UK. Jedynym wymogiem było okazanie dowodu zakupu.  Niestety nie w POLSCE(!!!) zgłosiłem problem do Supportu Sony Polska i co? Konsekwentnie dostaję odpowiedź, że "okres gwarancyjny już upłynął i nie mogą zaoferować naprawy lub wymiany" ! KPINA i nieszanownie klientów którzy kupują sprzęt za ponad 1000 zł który po ponad 2 latach nadaje się na śmietnik!

Jak to jest, że w innych krajach Sony potrafi się przyznać do błędu?  Sprawę zamierzam eskalować do centrali Sony na region EMEA oraz UOKiK.