anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Słuchawki WF-1000X

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Słuchawki WF-1000X

Czy można słuchawki połączyć przez Bluetooth z TV Brawia KDL-W809. Do TV mam podłączne urządzenie BT (dokupione) i włożene w wejście słuchawkowe, słuchawki MDR-1RBT odbierają bdb, jednak WF-1000X w ten sposób nie można podłączyć. Na czym to polega, w czym tkwi problem ?

Proszę o informację.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Okazało się, że to urządzenie jest ok. Podobnie jak słuchawki MDR-1RBT, też WF-1000X mogę połączyć przez BT. Tylko w WF-1000X musiałem sporo czekać na sparowanie (wyłączyłem wszystkie inne urządzenia z BT), jak również bardzo duże nastawienie głośności w TV, nie ma tak dobrego odbioru jak w MDR-1RBT nausznych. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Czy słuchawki mają najnowsze oprogramowanie?

 

nowy soft pokazał się 17 maja. 

 

https://www.sony.pl/electronics/support/wireless-headphones-bluetooth-headphones/wf-1000x/downloads/...

 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Wersja 2.0.0 z maja tego roku.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):
Witam. Wersja 2.0.0 z maja tego roku.

Dzięki.

 

W sumie to trudno mi powiedzieć dlaczego te słuchawki nie działają. Być może one mają ograniczenia w zakresie protokłów BT. Wysłałem zgłoszenie do Supportu Sony, zobaczymy co odpowiedzą.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OK, mam już odpowiedź z Supportu:

 

  "telewizor z serii W80C nie ma możliwości połączenia ze słuchawkami bluetooth, możliwość taka pojawiła się w telewizorach Android z roku 2017, od serii XE85. Jest to kwestia specyfikacji telewizora, nie oprogramowania, więc nie ma możliwości wprowadzenia aktualizacji, która doda tą możliwość."

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Jeżeli słuchawki WF-1000X nie można połączyć przez BT z TV Sony W809, to dlaczego mogę oglądać filmy, słuchać muzyki w podłączonych  przez BT słuchawkach tej samej firmy SONY MDR-1RBT  (dodatkowo kupione urządzenie włożone do wejścia słuchawkowego TV) i wszystko jest OK. Tego nie mogę zrozumieć. Jedne słuchawki można sparować, drugie nie.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

MDR-1RBT łączysz z zewnętrznym urządzeniem. I to do producenta tego urządzenia powinieneś kierować pytania związane z WF-1000X - być może jakaś podpowiedź z ich strony pomoże. 

 

Jak pisałem, Bluetooth to nie jest tylko jeden protokół. Dlatego starsze TV się nie łączą ze słuchawkami. Dlaczego tak ktoś to wymyślił? Nie wiem. Dla mnie to dość dziwna sprawa. 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację, dam sobie spokój z tymi słuchawkami WF-1000X, prawdopodobnie producent tego urządzenia BT odpowie, że to wina producenta słuchawek itd.  Nie jest  to jedyny problem, oglądałem film jak pani obsługuje te słuchawki, robię takie same czynności i np.: po odpowiednim naciskaniu prawej słuchawki, nie ma przeskoku na następne nagranie (z utworów w telefonie), występuje przerwa.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A z jakim telefonem łączysz słuchawki? Ja przy połączeniu z WH-900N na iPhone mam problem z gestami jeśli używam playera innego niż ten domyślny z iTunes. 

Np korzystając z aplikacji YT można zatrzymać odtwarzanie, ale wznowić już nie. Za to z odtwarzaczem Sony NW-A45 wszystko jest idealnie. 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Mam połączenie z Xperią XZ, również zainstalowana aplikacja Headphones i Music Center.  Próbuję zrozumieć słowa po angielsku, gdy są głosowe wskazówki, ale jeszcze nie bardzo to wychodzi.