anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Słuchawki WH-1000XM4 > Prawa słuchawka produkuje głośny ciągły wysoki pisk.

profile.country.PL.title
bart_funk
Nowicjusz

Słuchawki WH-1000XM4 > Prawa słuchawka produkuje głośny ciągły wysoki pisk.

Problem pojawił się nagle. Dzieje się to tylko wtedy kiedy włączona jest opcja Noice Cancelling. 

 

HELP!

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Taki efekt się pojawia, kiedy wewnętrzny mikrofon NC (feedback'u) sprzęgnie się z przetwornikiem. On jest zamocowany w okolicy przetwornika i jeśli nastąpi przesunięcie tego mikrofonu (np, upadek) mikrofon łapie fale akustyczne z przetwornika. Spróbuj na początek zresetować do ustawień fabrycznych czyli - na wyłączonych słuchawkach, wciśnij i trzymaj przycisk CUSTOM i jednocześnie trzymaj wciśnięty przycisk POWER aż pojawi sie sekwencja szybkich błysków kontrolki zasilania a następnie zgaśnie (około 10 sekund) Włącz i sprawdź czy jest OK. Jeśli nie to bez serwisu raczej sie nie obejdzie.

profile.country.PL.title
bart_funk
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź.

 

Niestety to czasem działa tylko w taki sposób, że prawa słuchawka wydaje inny dźwięk, mniej dokuczliwy. Po czym i tak wróci do piszczenia.

 

 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No to tu nie ma opcji - jedynie serwis. 

profile.country.PL.title
pijetja
Nowicjusz

U mnie problem pojawił się w pod koniec lipca.
Po przeczytaniu Twojego wpisu na forum niezwłocznie oddałem słuchawki do serwisu na początku sierpnia, ponieważ zakupiłem je na początku września 2020 i okres gwarancji powoli się kończył.
Po 2 tygodniach dostałem odpowiedź, że sprzęt czeka na mnie do odbioru (reklamacje składałem w sklepie gdzie kupiłem słuchawki).
Sprzęt wrócił nienaprawiony.
Odmowa naprawy: Usterka spowodowana jest zawilgoceniem mikrofonów NC nad przetwornikami. Ślady Cieczy wewnątrz komor przetworników. Nalot korozyjny na śrubkach montażowych pod nausznikami. Powodem prawdopodobnie jest pot. Koszt naprawy 480zł. + transport.

Używałem słuchawek codziennie przez okres ostatnich 2 lat. Słuchawki uratowały moje zdrowie psychiczne skutecznie izolując mnie od "sąsiada" z bloku naprzeciw, który karmi całe osiedle "umc-umc" puszczanymi na cały regulator o nieregularnych porach od 6:00 do 22:00 7 dni w tygodniu. ANC funkcjonalność rewelacja!
Użytkowanie normalne, czyli do południa praca, popołudniu obowiązki domowe, czasami spacer przy ładnej pogodzie (przyzwyczaiłem się do ciszy).

Niestety w lipcu chyba popełniłem błąd, kupując drugą parę mojej żonie. I boję się czy normalne użytkowanie po 2 latach sprawi, że produkt za 1500 będzie nadawał się na śmietnik.
Informacyjnie: To nie wilgoć była na tekturze w pudełku, ale prawdopodobnie skóra z nauszników wchłaniała kremik do twarzy i w czasie transportu go oddała :slight_smile:
Pozdrowienia
P.
odmowa.jpg

 

 

 

 

chilek
Nowicjusz

Mam dokładnie to samo (co 1-2 dni). Pomaga zwykle wyłączenie bluetooth w telefonie oraz wyłączenie/włączenie słuchawek (jednocześnie). Same wyłączenie/włączenie słuchawek nie zawsze pomaga 😞