anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Słuchawki WI-1000X - sugestie

profile.country.PL.title
krzysztofboksa
Nowicjusz

Słuchawki WI-1000X - sugestie

Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens pisać tutaj o tym co mi przeszkadza w tych słuchawkach, i czy jest jakakolwiek szansa na to, że cokolwiek się zmieni z nowym updatem.

Ale:

  • a) Dlaczego nie ma żadnego ostrzeżenia, że bateria jest bliska wyczerpaniu? 5-10%? 
    Po prostu słychać " Please recharge your headset " i sprzęt się wyłącza.... Zazwyczaj podczas istotnej rozmowy przez telefon.
  • b) Dlaczego te powiadomienia przy przełączaniu trybów, muszą trwać tak diabelnie długo? Wystarczyłoby, żeby dodać opcję, że nie chcemy tych powiadomień głosowych jak "noice canceling, ambient, off" i byłoby fantastycznie. To na serio jest frustrujące, że tyle trzeba czekać na przełączenie trybu.
  • c) Dlaczego na litość boską, nie można ładować sprzęty i jednocześnie z niego korzystać. Tak trudno projektantom było sobie wyobrazić, że ktoś może być w potrzebie użycia sprzętu i podepnie go np pod power banka?
  • d) Ostatnie, z którym na pewno nic się nie da zrobić, to umiejscowienie mikrofonu przy rozmowie telefonicznej. Daleczego projektancie nie wpadli na to żeby mikrofon to rozmów był umieszczony na "obroży" zamiast na uszach ???????

Pomijając te rzeczy słuchawki są na prawdę fajne, a przez takie drobne rzeczy, człowiek zaczyna żałować wydanych pieniędzy.

Tagi (2)
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Przekazałem Twoje sugestie do supportu Sony.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@krzysztofboksa  napisał(a):

Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens pisać tutaj o tym co mi przeszkadza w tych słuchawkach, i czy jest jakakolwiek szansa na to, że cokolwiek się zmieni z nowym updatem.

Ale:

  • a) Dlaczego nie ma żadnego ostrzeżenia, że bateria jest bliska wyczerpaniu? 5-10%? 
    Po prostu słychać " Please recharge your headset " i sprzęt się wyłącza.... Zazwyczaj podczas istotnej rozmowy przez telefon.
  • b) Dlaczego te powiadomienia przy przełączaniu trybów, muszą trwać tak diabelnie długo? Wystarczyłoby, żeby dodać opcję, że nie chcemy tych powiadomień głosowych jak "noice canceling, ambient, off" i byłoby fantastycznie. To na serio jest frustrujące, że tyle trzeba czekać na przełączenie trybu.
  • c) Dlaczego na litość boską, nie można ładować sprzęty i jednocześnie z niego korzystać. Tak trudno projektantom było sobie wyobrazić, że ktoś może być w potrzebie użycia sprzętu i podepnie go np pod power banka?
  • d) Ostatnie, z którym na pewno nic się nie da zrobić, to umiejscowienie mikrofonu przy rozmowie telefonicznej. Daleczego projektancie nie wpadli na to żeby mikrofon to rozmów był umieszczony na "obroży" zamiast na uszach ???????

Pomijając te rzeczy słuchawki są na prawdę fajne, a przez takie drobne rzeczy, człowiek zaczyna żałować wydanych pieniędzy.


Cześć!

 

Miałem te słuchawki prawie miesiąc na testach więc uważam, że mogę się jakoś odnieść do tego co napisałeś.

 

Ad a) Istotnie, informacja o niskim poziomie baterii powinna być wcześniej, tak aby można było zareagować. Z drugiej strony, po kilku dniach nauczyłem się, że wystarczy kliknąć w przycisk włączenia słuchawek by zorientować się jaki jest poziom naładowania. To być może będzie możliwe do poprawy wraz z nowym oprogramowaniem słuchawek.

 

Ad b) Przełączanie się między trybami musi trochę trwać dlatego, że przy przełączeniu w np. tryb Ambient Sound, słuchawki dokonują analizy tła...przy włączaniu NC pomiar ciśnienia...to trochę trwa. Dla mnie nie było specjalnie problemem bo tryby zmieniałem ze smatrfonu.

 

Ad c) Trochę nie rozumiem tego - jeśli planujesz używać słuchawek dłużej, po prostu wcześniej je naładuj. U mnie te słuchawki na 1 ładowanu grały średnio 9-11 godzin (nie zawsze używałem trybu NC). Z tego co piszesz, wnioskuję że sporo w nich rozmawiasz...do tego naprawde lepiej sprawdzają się małe słuchawki douszne BT z czasem gotowości rzędu kilkuset minut. Dla mnie WI-1000X nie sprawdziły sie podczas rozmów bo sama słuchawka zbyt mocno izoluje tło, z drugiej strony jakoś źle mi się rozmawia w stereo.

 

Ad d) Projektanci wykonali wszystko poprawnie. Dla zapewnienia dobrej jakości dźwięku, mikrofon umieszczono bliżej ust. A dlaczego nie ma miktofonu tam gdzie chcesz? Ponieważ w słuchawkach znajdują się mikrofony systemu Noise Cancelling.  

 

Untitled-1.jpg

 

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
krzysztofboksa
Nowicjusz

Fajnie, że zgadzamy się co do punktu a). Dla mnie to tak jakby w samochodzie nie mieć lampki ostrzegającej o niskim stanie paliwa, a wskazania wskaźnika baku tylko po naciśnięciu przycisku.

b) Może i nie trwa to strasznie długo, ale jak dla mnie wystarczyłoby, żeby ten tryb się po prostu zmienił, słuchanie pani w słuchawce wydaje się być zbędne. Rozumiem, że nie dla każdego, dlatego też uważam że fajnie by było mieć w oprograwowaniu sterującym możliwość wyłączenia tych komunikatów. Tak jak na przykład mam w zestawie głośnomówiącym w samochodzie.

c) Zdecydowanie osoby systematyczne mają łatwiej w życiu, ale nie każdy taki jest. Przecież to nie powinno być żadnym problemem, by słuchawki mogły działać w tym samym czasie gdy się ładują. To tak jakbym nie mógł włączyć wyładowanego telefonu, bo akurat się ładuje.

d) Na uszach to bliżej ust, niż na obroży którą i tak trzeba na szyji mieć? To nie jest jakiś mój wymysł. Po prostu ludzie z którymi rozmawiam przez telefon, mówią mi: słabo Cię słychać i kończy się to tym, że wyjmuję z ucha jedną słuchawkę i do niej mówię. Nie byłoby lepiej i sensowniej, mieć mikrofon do rozmów na obroży, a te w uszach użyć do NC?

To są tylko moje sugestie. Nie mam pojęcia czy ktokowliem mający wpływ na nowe produkty o nich usłyszy. Poczułem wewnętrzną potrzebę podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. No i to tyle.