anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Synchronizacja SRS-XB43(x2) z TV innej firmy

profile.country.PL.title
vBrush
Nowicjusz

Synchronizacja SRS-XB43(x2) z TV innej firmy

Mam TV Samsunga (QN91B), które umożliwia uzyskanie dźwięku jednocześnie z urządzenia bluetooth oraz TV.

Udaje mi się uzyskać dźwięk z dwóch sparowanych w stereo głośników SRS-XB43 oraz TV, ale jest wyraźne opóźnienie między głośnikami i TV. Jest oczywiście opcja ustawienia opóźnienia dźwięku w telewizorze, ale to niezależnie jakbym ustawił zdaje się nie rozwiązywać mojego problemu.

Szukam jakiejś innej opcji, jak połączyć te urządzenia, żeby uzyskać zsynchronizowany dźwięk.

Do dyspozycji mam także PC, bo to TV służy jako monitor (podłączony po HDMI).

Niestety użycie karty dźwiękowej (miks stereo) i opcji nagrywania w windowsie, żeby uzyskać dźwięk z różnych urządzeń zdaje się nie dawać żadnego efektu.

Ktoś ma może jakieś pomysły, jak to rozwiązać? W co musiałbym się zaopatrzyć? (Poza TV Sony, co już rozważałem kilka miesięcy temu, gdy kupowałem to TV)

Znając życie samsung zrobił tak, żeby działało to tylko z soundbarami samsunga itd., a w takim wypadku ta opcja dźwięku z różnych urządzeń jest bez sensu.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Problem nie w TV Samsunga, a w tym że głośniki SRS-XB43 nie są przewidziane jako system audio do TV. 

W urządzeniach audio przystosowanych do TV podłączane  po BT (np soundbar) masz możliwość regulacji opóźnienia w samym systemie audio.

Opcja jednoczesnego dźwięku ma sens chociażby do podłączenia słuchawek BT. Mając dźwięk w systemie audio i jednocześnie na słuchawkach nie słyszysz że dźwięk nie jest zsynchronizowany i to jest OK.

 

 

profile.country.PL.title
vBrush
Nowicjusz

Racja, w takim wypadku opcja jest ok dla rodziców z dziećmi chociażby (mogą we dwójkę oglądać na osobnych słuchawkach).

Znalazłem rozwiązanie, uwierzcie lub nie, ale siadałem do problemu co jakiś czas i udało się akurat jak napisałem temat. W dodatku rozwiązaniem był program, który już testowałem na laptopie i nie dawał efektu (lub ja nie potrafiłem).

Do rzeczy:

Włączony PC, do niego jako monitor podłączony TV kablem HDMI 2.1 oraz głośniki sparowane w stereo podłączone do PC po bluetooth + program na PC - voicemeeter. Ustawiamy go jako źródło dźwięku, a w programie po prawej na górze dodajemy źródła dźwięku - czyli TV i sparowane głośniki i WSZYSTKO - mamy zsynchronizowany dźwięk.

Podczas testów sprawdzałem jeszcze zmianę częstotliwości próbkowania dźwięku w TV. Tutaj jest o wiele więcej opcji niż w głośnikach, więc może to ta różnica jest powodem braku synchro domyślnie, gdy podłącza się głośniki po bluetooth do TV.

Temat można zamknąć, usunąć albo zostawić dla potomnych. Właśnie tego potrzebowałem i jestem szczęśliwy!

Podziękowania za próbę pomocy i zainteresowanie!