anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienie HT-ST5000, odległość sufitu, wysokość sufitu od podłogi czy od listwy?

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Ustawienie HT-ST5000, odległość sufitu, wysokość sufitu od podłogi czy od listwy?

Witam.

Instrukcja do tego sprzętu zawiera parametr "wysokość sufitu". No logiczne skoro dźwięk ma odbijać się od sufitu ALE nie precyzuje czy chodzi o wysokość sufitu od listwy czy od podłogi. Tu jest istotna różnica bo przy wyskości zawieszenia na ścianie na 90cm u mnie to jest albo 2,85m od podłogi albo 1,9 od górnej krawędzi listwy więc sporo.

Czy ktoś dotarł do jednoznacznego opisu od Sony którą wysokość wpisać?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj tmykrk
zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No tak na logikę to odległość listwa - sufit. Jak ustawiasz odległości w dowolnym amplitunerze, podajesz odległości od głośników

 

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Czołem.

Wsparcie Sony... ta, no... uprzejma rozmówczyni odczytała instrukcję bez pewności. Po moich szczegółowych pytaniach ustaliliśmy, że potrzebny jest kontakt ze wsparciem wyższego poziomu i mam czekać na maila. Ok, jasne.

 

 

 

 

profile.country.PL.title
tmykrk
Użytkownik

Jak ustawiam amplituner to sprawa jest prosta ponieważ chodzi o dystans między lub do/od głośników natomiast ta listwa ściśle "współpracuje" z pomieszczeniem, jego sufitem. Sprawdzałem nawet w angielskojęzycznej instrukcji i tam też jest wskazany jedynie "sufit pomieszczenia".

Niestety, to już moja kolejna wpadka z precyzją instrukcji Sony.

Moja logika też podpowiada mi, że chodzi o odległość listwa - sufit ale kiedyś ostro starłem się z Sony właśnie o ich instrukcje i powoływanie się na nie przy odrzucaniu reklamacji. Stary temat. Jest tu na forum. Teraz nieistotne.

 

Dzięki za zaangażowanie 🙂