anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uszkodzenie akumulatorów w modelu WF-1000XM4 przez firmware 1.4.2

malita
Nowicjusz

Uszkodzenie akumulatorów w modelu WF-1000XM4 przez firmware 1.4.2

Szanowni Państwo,

 

zapewne jest nas więcej, o czym sam nie byłem świadomy jeszcze kilka dni temu. Sprawa dotyczy słuchawek WF-1000XM4 i problemów z baterią - jej żywotnością, ładowaniem, przegrzewaniem w trakcie.

 

Wszystkich którzy zauważyli problemy z działaniem słuchawek - polecam lekturę wątku na portalu Reddit: "WF-1000XM4 - Severe Battery Issues" - https://www.reddit.com/r/SonyHeadphones/comments/x7mx2n/wf1000xm4_severe_battery_issues/  ,gdzie tysiące użytkowników zgłasza te same problemy.

 

Sony w innych krajach bez problemów uznaje roszczenia gwarancyjne NAWET PO UPŁYWIE OKRESU GWARANCJI i dokonuje napraw lub najczęściej wymiany na nowe lub zwrotu pieniędzy(!!!) Niestety nie w Sony Polska.

 

Moje słuchawki zakupione w Sierpniu 2021 r.  - aktualnie na 'jednym' ładowaniu działają przez 15-20 minut odtawrzania muzyki (na 50% głośności, bez żadnych ulepszaczy dźwięku, ANC itd.). Faktem jest, że kilka miesięcy temu sam miałem problemy z ładowanie słuchawek (czerwona dioda na etui ładującym sygnalizująca przegrzewanie). Wtedy do głowy by nie przyszło, że to wina oprogramowania. Teraz już wiem że to był czas w którym słuchawki, a właściwie akumulatory uległy uszkodzeniu. Identyczne objawy u setek osób,

 

Po przeczytaniu ww. wątku na forum Reddit zgłosiłem problem do Sony Polska i spotkałem się z odmową naprawy, uzasadniając to tym, że słuchawki są już po okresie gwarancyjnym.

 

Dlaczego w innych krajach Sony jest świadome tego problemu i respektuje roszczenia nawet po upływie 24-miesięcznej gwarancji dokonując wymiany słuchawek?

 

Jak to możliwe, że słuchawki uległy uszkodzeniu z winy producenta, który wypuścił błędny firmware powodujący przegrzewanie i w konsekwencji uszkodzenie akumulatorów i umywa ręce (a przynajmniej w takim kraju jak Polska)?

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No OK ale co proponujesz?