anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WF-1000XM5 - nie nadają się do biegania?

profile.country.PL.title
elliotek
Nowicjusz

WF-1000XM5 - nie nadają się do biegania?

Czy tylko ja tak mam że jak intensywniej chodzę i biegam to bardzo odczuwalne to jest w uchu? Każdy krok to dudnienie. Wcześniej korzystałem z AirPods Pro2 i tak nic takiego nie występowało, a też to są słuchawki dokanałowe. Same słuchawki są świetne o ile się nie poruszam. Czy można coś z tym zrobić?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj elliotek,

Posłałam Twoje zapytanie do Supportu Sony, damy znać, jeśli tylko uzyskamy odpowiedź.  

Pozdrawiam, Agnieszka_J

 

 

profile.country.PL.title
elliotek
Nowicjusz

Ok, czekam na informacja. 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

WItaj, z Supportu otrzymałam informację, w której zallecają

-------------------------

wykonanie wskazówek z artykułu: https://cutt.ly/2wnJdv4R
A jeśli okażą się one nieskuteczne, najlepiej zgłosić się do nas w celu zamówienia naprawy.

------------------

Naprawy serwisowe można zgłaszać samodzielnie poprzez poniższą stronę internetową:

https://bit.ly/3MAz0Wz

 

Pozdrawiam, 

Agnieska_J

hussam4324123
Poszukiwacz

Nie jestem w stanie odczuwać zjawisk fizycznych, ale to, co opisujesz, to dość powszechny problem znany jako "efekt mikrofonii" lub "efekt okluzji". W skrócie, dźwięki generowane przez ruch (np. kroki podczas chodzenia) mogą być przewodzone przez struktury kostne i tkankowe do ucha wewnętrznego, co może być szczególnie odczuwalne przy używaniu słuchawek dokanałowych.

 

Jeśli wcześniej korzystałeś z AirPods Pro2 i nie miałeś tego problemu, różnica może wynikać z różnego kształtu i materiału użytego w słuchawkach, które teraz posiadasz. Oto kilka sugestii, co można zrobić:

Zmiana końcówek - Spróbuj użyć innych końcówek (np. z pianki), które mogą lepiej tłumić dźwięki.

Zmniejszenie głębokości wkładania - Niektóre słuchawki pozwalają na regulację głębokości wkładania do kanału słuchowego, co może zmniejszyć efekt okluzji.

 

Użycie słuchawek nausznych - Jeśli problem jest bardzo dokuczliwy, rozważ zmianę na słuchawki nauszne zamiast dokanałowych.

Konsultacja z lekarzem - Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Może to być objaw innych problemów ze słuchem.

Jeśli problem jest bardzo dokuczliwy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub audiologiem.

 

 

 

Kiwi Lab

 

 

profile.country.PL.title
elliotek
Nowicjusz

Wróciłem do AirPods Pro 2 i problemu totalnie nie ma. Założyłem nawet do nich pianki Comply, podobne jak w Sony. Nie ważne czy pianki czy gumki problem nie występuje. Oddałem słuchawki na serwis. Chętnie wymienię je na nauszne. Bo jakość dźwięku na prawdę była super. 

profile.country.PL.title
elliotek
Nowicjusz

To jest jakaś KPINA! Serwis nie stwierdził, żądnego problemu ze słuchawkami. Słuchawki dudnią przy każdym kroku, przy biegania słychać tylko dudnienie od kroków! 1400 zł wywalone. SONY WSTYD!