anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WH-1000XM2 połączenia BT

profile.country.PL.title
Parasit_pl
Nowicjusz

WH-1000XM2 połączenia BT

Dzień dobry,

Od kilku dni jestem posiadaczem słuchawek WH1000XM2 (następca MDR1000), sprzęt gra wręcz niesamowicie, wyciszenie niewiarygodne, na temat baterii nawet jeszcze nic nie mogę napisać, niestety jest jestno małe "ale"... bluetooth.

Dopóki miałem połączony tylko jeden telefon problemu nie było, wszystko grało, nawet udało mi się odebrać rozmowę. Cyrki zaczęły się gdy próbowałem podłączyć je do komputera. Niby wszystko ładnie, windows je wykrywał, na chwilę się łączył, ale momentalnie zmieniały stan na "rozłączone". Nie wiem o co chodzi, przypadkiem odkryłem że musze wyłączyć BT w telefonie i ponownie uruchomić komputer. Przez chwilę było ok, przynajmniej gdy tylko słuchałem muzyki. 


Kolejne problemy zaczęły się gdy uruchomiłem grę sieciową z wbudowanym chatem głosowym. Sama gra działała ok, do momentu gdy próbowałem porozmawiać z innymi graczami. Przez chwilę zapadła cisza, potem jakość dźwięku drastycznie spadła, potem znów cisza słuchawki się odłączyły od systemu. Znów restart systemu, inaczej nie da się ponownie połączyć.

Po kilku próbach doszedłem do wniosku że słuchawki albo grają w trybie odsłuchu (A2DP) albo rozmowy (HSP), ale nie razem !!! Nie ma możliwości słuchania muzyki i np rozmowy na Skype. Co gorsza przełączanie prawie nigdy nie jest bezproblemowe, za każdym razem są opóźnienia, zawieszenia, najczęściej kończące sie restartami. 

Podobnie sytuacja wygląda gdy wracam do słuchania z telefonu, rozłączanie, parowanie, cuda wianki malowanki. Przy sprzęcie za takie pieniądze uważam to za żart. Słuchawki Hama za 70 pln nie sprawiała połowy takich problemów. 

Czy komuś udało się to jakoś rozwiązać?

P.S. Testowałem na kilku urządzeniach (Xperia, Xiaomi, Samsung), systemach (windows 10, linux) wszędzie te same problemy. 
P.S.S. Znalazłem angielski wątek z podobnymi problemami w poprzednim modelu i widze że nic się nie zmieniło 😕

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Bluetooth działa na paśmie 2,4Ghz i gdy wkoło jest dużo sieci WiFi mogą występować zakłócenia. W ustawieniach telefonu np. Xperia jest możliwość wyboru pracy jako Preferowana jakość lub Optymalnie.

Choć wątpie aby miało to aż taki wpływ.

Możesz spróbować wymienić słuchawki na takie same u sprzedwacy i sprawdzić czy na innych jest to samo?

 

Pozdrawiam