anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z WiFi w Xperia SP

JarHof
Nowicjusz

Problem z WiFi w Xperia SP

Witam,

 

Dojrzałem, aby zabrać się za rozwiązanie problemu z zasięgiem WiFi w Xperia SP.

 

Problem objawia się tym, że smartfon "zrywa" połączenie z siecią WiFi, występuje "migotanie" pomiędzy Wi-Fi, a 3G. Eliminuję jako źródło router - problem jest generalnie z pracą w sieci WiFi (sprawdzone różne lokalizacje, routery, szyfrowania, itd.)

 

Dotychczas jakoś mi to nie przeszkadzało, wyłączałem WiFi i tyle, jednak z chwilą zakupu TV BRAVIA, pojawiło się istotne dla mnie ogranicznie - nie mogę korzystać z funkcji "lustrzanego odbicia", a to działa właśnie "po WiFi". TV i Xperia SP wykrywają się bez problemów, następuje połączenie, obraz jest powielony, po czym po kilku sekundach następuje rozłączenie i komunikat na TV "Nieudane połączenie z urządzeniem".

Nigdy nie udało się utrzymać połączenia na dłużej niż 10 sek.

Dodam, że TV jest sprawny, bo mam też Xperia L i nie ma najmniejszych problemów z tą funkcją i współpracą z TV, trzyma połączenie do czasu, aż zostanie przerwane ręcznie.

 

Xperia SP działa w sieci Orange, Android 4.3 (12.1.A.1.205). Oprogramowanie mam chyba aktualne, bynajmniej tak mówi smartfon, jak również, gdy sprawdzam po połączeniu Xperia z aplikacją Sony na komputera. 

 

Znalazłem w sieci zbieżne opisy problemów (linki poniżej), jednak nic z tego dla mnie nie wynika.

 

Liczę na wsparcie tutaj :slight_smile: 

 

Pozdrawiam

J.

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2732800032,title,xperia-sp-bardzo-s-aby-zasieg-wifi-ciegle-ro...

 

http://forum.android.com.pl/f869/bardzo-sa-aby-zasiae-g-wi-fi-w-xperii-sp-330845/

 

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę sprawdź czy masz w "Ustawieniach->Wi-Fi->Zawansowane->Unikaj słabych połączeń". Jeśli jest włączona to wyłącz ją.

Screenshot_2014-09-03-12-06-09.png

To może być przyczyną. Druga sprawa to z kopią lustrzaną bywa różnie nie wszystkie modele Xperia są kompatybilne mimo, że mają Miracast.

 

Pozdrawiam

JarHof
Nowicjusz

Dzięki za reakcję!

Po zmianie tego parametru jest jakby trochę lepiej, udało się utrzymać
połączenie do ok. minuty, jednak i tak rozłącza 😞

Dłuższy czas pozwolił zaobserwować, że przy przeglądaniu galerii zdjęć
"przycina się" obraz na TV.
To może wskazywać na problem z przesyłaniem danych.

(z tego samego miejsca przy połączeniu z Xperia L nie ma problemów)

Nie za bardzo orientuję się jak w ogóle wygląda komunikacja pomiędzy
Xperia, a TV - czy to jest bezpośrednio zestawiane połączenie, czy poprzez
WiFi z AP?

Wszelkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam
Plackus
Nowicjusz

Wejdź do wifi - zaawansowane i tam odznacz Powiadomienie o sieci (Powiadom mnie, gdy będę w zasięgu otwartej sieci)
Hakuss
Nowicjusz

Ja u siebie próbowałem wszystkiego - formaty, ustawienia itp., okazało się, że w routerze był przestawiony kanał (z ang. channel) na 3, zamiast domyślnego 6 lub 8 i przez to mi zrywało Wi-Fi. Spróbuj przestawić to u siebie :slight_smile: