anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tablet Xperia Z. Bateria sama się rozładowuje.

profile.country.PL.title
hdfan77
Poszukiwacz

Tablet Xperia Z. Bateria sama się rozładowuje.

Witam. Posiadam tablet Sony Xperia Z (SGP312E3/B). Występuje problem z ładowaniem baterii, ponieważ bateria ładuje się nie do końca i sama się rozładowuje. Przykładowo wskaźnik ładowania baterii pokazuje 15%. Podłączam ładowarkę o godzinie 22.00. Bateria ładuje się przez całą noc przy wyłączonym tablecie. O godzinie 8.00 rano włączam tablet (ładowarka jest podłączona do sieci), wskaźnik naładowania baterii pokazuje 97%. Z tego co wiem, pełne ładowanie baterii w tablecie trwa 6 godzin. Wygląda na to, że bateria po naładowaniu do pełna sama się rozładowauje nawet przy podłączonym zasilaniu. Gdy tablet jest wyłączony i nieużywany przez kilka godzin, to po włączeniu tableu widzę, że spadł poziom naładowania baterii o 2%-3% (czyli baterii sama się rozładowuje nawet przy wyłączonym tablecie). Mam również smartfon Xperia Z1, problem z baterią nie występuje. Jak rozwiązać ten problem? Czy podczas ładowania baterii funkcja Stamina powinna być wyłączona, czy to jest bez znaczenia? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Jerzy.

8 ODPOW. 8
bazpol44
Poszukiwacz

Witam

Mam ten sam problem. Otóż, dzwoniłem w tej sprawie na infolinię serwisu XperiaZ. Pani o miłym głosie podpowiedziała, że są możliwe dwa rozwiązania;

1.  wykonanie resetu aplikacji "Kontroler Trybu Eco " poprzez; Ustawienia> Aplikacje> wybranie zakładki "Wszystkie", wyszukanie aplikacji "Kontroler Trybu Eco" i  wybranie opcji "Wyczyść Dane". 

2. przywrócenie ustawień fabrycznych.

Niestety, nie pomogło. Ani jedno ani drugie.. Z tym że,; przy wyłączonym tablecie  ładuje się u mnie też  do 97%,w przypadku zaś gdy  zostawiam na noc  włączony ładuje się do 100%. Niestety  po wyłączeniu, po kilku godzinach schodzi do 97%. Oczywiście jest trzecia możliwość, o czym pani na infolinii nie powiedziała-zgłosić reklamację. Niemniej na razie wstrzymuję sie. Raz, że mam złe doświadczenia z serwisami. Zdarzyło się, iż reklamowałem sprzęt audio na gwarancji (akurat nie Sony). Nie dość, że nie naprawili zgłaszanej usterki to jeszcze uszkodzili. Musiałem przez pół roku  stoczyć batalię zanim wymienili sprzęt na nowy. Po drugie. Czas pracy baterii w moim tablecie, przy intensywnym obciążeniu, mieści się w granicach norm instrukcyjnych. Nie wiem jak będzie dalej. Ale  jestem ciekaw, czy inni użytkwnicy Z-tki mają ten sam problem.

Pozdrawiam

bazpol44
Poszukiwacz

Witam

No to mamy pecha. Nikt z użytkowników, jak do tej pory, nie potwierdza tego problemu w swoich tabletach. Także nie pojawił się post od Community Managera z podpowiedzią. (Oni komentują chyba dopiero wtedy, jak ktoś wali o sprzęcie Sony w stylu ,,syf"). Dodam tylko, że ostatnio po nocnym ładowaniu (8 h ładowania) i włączeniu , poziom batrii wynosi 96%. Jak doładuje przy włączonym mam 100%, ale pochwili zjeżdża o 3-4%. Przeliczając to w stosunku do czasu  cłakowitego rozładowania, bateria traci ładując się przy niepracującym tablecie średnio;  od 30min do 1h!. Zastanawiam się nad reklamacją. Tyle ztego dobrego, że przymierzałem się też do zakupu smarta xperii z1, jednak rezygnuję.

pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witam,

 

Skierowałam Wasz problem do Sony Support i otrzymałam odpowiedź z prośbą o skontaktowanie się bezpośrednio z nimi telefonicznie lub poprzez e-mail. Mam nadzieję, że tą drogą uda Wam się rozwiązać problem. Podaję dane kontaktowe:

 

telefon: +48 22 22 77 444
e-mail: questions.pl@support.sonymobile.com

 

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara_K

kan_not
Poszukiwacz

Udało się jakoś rozwiązać ten problem? U mnie jest ta sama sytuacja.
kas49.
Użytkownik

Też tak mam w swoim tablecie. No to problem jest szerszy nie jednostkowy. Przeto piszmy na adres supportu jak zaleca Community Manager. Chociaż wolałbym by prawdziwy expert Sony (nie społeczny), wypowiedział się w temacie na forum .

MagdaStudioPraga
Nowicjusz

Mam taki sam problem. Tablet kupiłam w salonie Plusa. Dzisiaj idę z reklamacją.
kas49.
Użytkownik

Witam

 Rzeczywiście problem jest szerszy. O tym kłopocie posiadaczy xperiiZ z baterią, można wyczytać  również w krytycznych komentarzach i opiniach na innych forach oraz stronach, zarówno tematycznych jak i konsumenckich. Zmusza to do wniosków, przynajmniej ja tak kombinuję, że; Albo jest to problem z softem i przy najbliższej aktualizacji systemu Sony  to naprawi. W takim przypadku oczekiwałbym na forum jakiejś kompetentnej informacji przedstawiciela firmy. By przynajmniej uspokoić użytkowników najlepszego tabletu na rynku. Wszak nie dotyczy to jednego użytkownika. Albo jest to problem techniczny. Mam też smartfon  xperiaZ1. Takich problemów nie ma. Może faktycznie jest coś z softem?.  Jednak  niedoładowanie 3-4% to jest wymierna strata w pojemności baterii. Pozdro. 

zkrainyoz
Poszukiwacz

Mam ten sam problem...Ładuje mi do 100% ale po chwili pokazuje 97%. Co ciekawe, kiedy jest np. 10% to za chwilę pokazuje się wykrzyknik i...bateria pada całkowicie. Chyba nie tego oczekiwalam od tabletu, żeby dwa, trzy razy dziennie biegać z ładowarką.