anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AndroidTV - jakich aplikacji używacie w swoich telewizorach?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

AndroidTV - jakich aplikacji używacie w swoich telewizorach?

Pytanie proste, Android TV jest z nami już od ponad roku czasu i wszystko wskazuje na to że Sony nie rozstanie się z nim szybko. Uważam że to dobra decyzja. Z ciekawości jednak pytam: - jakich aplikacji używacie na codzień na swoich telewizorach z AndroidTV?

- so czego ich używacie?

- instaliwaliście sami aplikacje z .apk czy stawiacie tylko na to co jest w markecie TV?

- co instalowaliście z .apk?
- jakie modyfikacje w Android TV wprowadziliście (własne paski, wygaszacze ekranów, informacje o pogodzie itp)?

 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
redrum1906
Poszukiwacz

W kolejności od najczęściej używanych:

1. Kodi- podstawa do filmów i seriali

2. Youtube- wiaodomo;)

3. Spotify- TV mam podłączone poprzez DAC audio do wzmacniacza stereo i kolumn. Spotify'em czesto steruję przez mobilkę z wykorzystaniem Spotify Connect.

TuneIn Radio- też puszczone na kolumny stereo.

3. Photo Gallery- świetna płatna apka do prezentacji zdjęć z natywnym interfejsem Android TV, można dodać różne źródła z netu np. Google Photos, 500px, Flickr. Super!!! Lepsze niż oglądanie przez KODI.

4. Netflix

5  ES File Explorer

6. VLC Player- w b.rzadkich przypadkach gdy KODI ma problem z płynnością VIDEO (zdaryzło się przy okazji może 3 filmów w ciągu roku)

7. Sofa Score(czasem sprawdzam wyniki w TV, poza tym w sekcji Rekomendacje wpadają polecane mecze wiec fajna przypominajka;)

 

Oczywiście bardzo często korzystam z możliwości protokołu Chromecast;)

Z modów systemowych używam tylko tego do podmianki launchowanej apki z poziomu przycisku Netflix na pilocie- odpalam Kodi. Nie mam potrzeby uzywania innych modyfikacji.

 

Raz miałem potrzebę instalowania TVN Playera z APK ale aka byłą tak zrobiona, że poruszanie po interfejsie nie działało...

 

Ogólnie Android TV daje mi to czego potrzebuję- jestem zadowolony.

 

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Moja lista jest bardziej ograniczona, poza tym że testuję sporo aplikacji i ich zastosowanie w telewizorze, to moja lista srowadza się do:
- any.do które daje mi powiadomienia o planowanych wydarzeniach, instalacja z .apk,

- Kodi + repozytoria (filmy, seriale),

- YouTube - wiadomo, wszystkie treści,

- VEVO 
- Radioline (chociaż nadal mam dekoder UPC i jeśli gra radio to zwykle przez dekoder)

- Wiadomości i pogoda, aplikacja z .apk którą używam do wygaszacza ekranu (pokazuje pogodę i wiadomości), ale szukam lepszej alternatywy którą wygaszacz ekranu wykryje (raczej działają tu aplikacje typu 500px, gallery itp.

- AlarmTube - od niedawna, od kiedy testowałem kilka aplikacji do budzenia YouTubem: więcej tutaj pokazałem: https://www.youtube.com/watch?v=7bQhlmXw2OY

 

+ ChromeCast sporadycznie.

 

Całość obsługuję pilotem albo klawiaturą Samsung BT 230. Padem obsługuje się super, ale ze względu na to że USB nie wyłącza urząrzeń zewnętrznych podczas uśpienia, nie zostawiam już nic włączonego. Tak zabiłem jeden dysk a drugi dobijam właśnie. 

 

Z modyfikacji .apk więcej testuję i sprawdzam, poza any.do w tej chwili tylko parę gier + aplikacja

 

Jeśli ktoś chciałby ciekawe wygaszacze ekranu to polecam Gallery and screensaver w Google Play telewizora. Daje dostęp do 5 serwisów, w tym FB, 500PX, nasa i dysk GOogle. Więc można sobie ciekawy pokaz slajdów skomponować. Sam używam Wiadomości i pogoda od Google (.apk). Nie ma opcji zbyt wielu ustawień ale na wygaszaczu mam pogodę i wiadomości. 

 

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Co do hdd to podłącz do USB tv hub z zasilaniem. Sony powinno zwracać za te dyski kasę 🙂 Hub z przyciskiem wyłączenia. Pod niego mam hdd odtwarzanie,***** do klawiatury i myszki.

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

I tak właśnie zabija się cały system SMART, kolejny kabel, kolejny przycisk itd :slight_smile: wiem o co chodzi ale szczerze, w jakim kierunku my zmierzamy :tongue:

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV