anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dla SONY XD9305 oczekuję działań i odpowiedzi !

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dla SONY XD9305 oczekuję działań i odpowiedzi !

Otóż zakupiłem ten telewizor w wersji 65" w sierpniu czyli po 4 miesiącach jego użytkowania czas najwyższy napisać co mnie boli a tym bardziej co jest do poprawienia nie będzie o obrazie bo ten jest baaaardzo dobry według mnie android super był to powód dlaczego też kupiłem ten TV zresztą marka SONY u mnie w domu jest wiodącą od wieeelu lat.Wychodzi już kolejny model XE93 a ilość rzeczy do poprawy w już "starym" modelu trochę niepokoi. To trochę niepoważne traktowanie klienta no chyba ,że tak ma już zostać i uważacie ,że tak ma być ale do rzeczy:
1.Czytanie dysku HDD 1TB 3.0 po USB 3.0 to czas 12-13 minut gdzie zainstalowany KODI widzi dysk praktycznie natychmiast to normalne ?
2.HDR tryb do wyboru w opcjach obrazu na YouTube z satelity nie ma takiej możliwości i nie jest rozpoznawalny po module CI+ na programie ,który jest nadawany w HDR.
3.Mysz - dlaczego na ekranowej klawiaturze po podłączeniu myszy nie można zatwierdzać znaków myszką na wspomnianym wyżej Kodi nie ma takiego problemu skakanie pilotem to nie rozwiązanie to półśrodek.
4.Do poprawy całe oprogramowanie tunera satelitarnego w kwestii szybkości działania oraz jego funkcjonalności patrz układanie kanałów cyfrowych to tragedia po prostu dla kogoś z SONY niech ręcznie przestawi np.kanał nr 1232 na pozycję pierwszą będzie wiedział o czym piszę wiem jest SonyEdit co nie wpływa na to aby to poprawić.
5.Mam nadzieję,że będzie możliwość rozbudowania pamięci o pendrive jak to zostało obiecane na Androidzie 6.0 (jeżeli go dostanie model XD jeżeli TAK to w końcu kiedy ?).
6.Jaki związek ma podłączenie słuchawek do regulacji dźwięku a raczej jego braku ? Oczywiście nie spodziwam się ,że będę mógł regulować efekty przestrzenne ale brak możliwości użycia korektora na słuchawkach uważam ża absolutnie nieuzasadnione tony wysokie i niskie chcę po prostu regulować.
7.PiP PAP jakie są przyczyny jego braku w tym modelu ?
8.Brak diody na standby choćby żarzenie się a może dioda od podłączonego HDD ma spełniać te zadanie :P.
9.Brak timeshift oraz trybu pauzy podczas nagrywania.

10.Dlaczego nie jest odłączane zasilanie na wejściach USB po wyłączeniu TV i przejściu go w głębszy stan czuwania dysk HDD pracuje non stop ! Uszkodziłem już 2 pendriv'y ale nie mam pretensji może przypadek jedno co wiem były cały czas w TV na raz przestały działać nawet komputer już ich nie widzi ! Jednak dysk HDD odłączam już bo widziałem często po nocy ,że ciągle działa i nieprawdą jest co czytałem na tym forum od SONY ,że dyski są wyłączane.
11.Ładowanie na dwa razy EPG pojawia się znika aby znów się pojawić.
Na koniec zdało by się pozbycie tej szarej planszy ,która jest wszechobecna po prawie każdym wejściu do aplikacji.Proszę o odniesienie się do każdego punktu  kogoś z SONY na jedną odpowiedź czekam już ze 2 tygodnie miałem ją dostać po weryfikacji :).Uważam ,że dałem ciężkie pieniądze za ten TV i chciałbym aby był to TV ,który mnie raduje a nie denerwuje.Oczekuję rzeczowych odpowiedzi widziałem już tutaj takiego posta ponumerowane zagadnienie odpowiedź do każdego.Pozdrawiam !

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

No i stało się skończyło się pisanie z SONY Pani o tym co wie ja o tym co należy zmienić to wynika z tych zdjęć ,które zamieściłem, dzisiaj dostałem maila :
"Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą SONY Europe.
W nawiązaniu do zgłoszenia uprzejmie dziękuję za przesłane zdjęcia oraz informacje.
Proszę Pana jeszcze o dosłanie poniższych danych, celem przekazania sprawy do działu technicznego:
- numer seryjny,
- wersja oprogramowania,
- identyfikator urządzenia,
- data zakupu telewizora.

Tak bym siarczyście zaklął po francusku po kiego grzyba te informacje każdy telewizor tak ma z wersją oprogramowania 3,533 ale przecież to ciężko sprawdzić to ja latam po sklepach sprawdzam wszędzie tak samo telewizor zarejestrowany w SONY pod imieniem i nazwiskiem pytanie w stylu proszę podać pesel i datę urodzenia.Ręce opadają ! Jak piszę wystarczy zapytać użytkownika co chce jeżeli to nie koliduje z prawami autorskimi wstawić każdy poleci taką firmę co słucha klienta.Prosta sprawa już tu wywoływana brak regulacji tonów wysokich i niskich po podłączeniu słuchawek na głośnikach TV jest na słuchawkach już wyszarzone bo producent tak zadecydował pytam się czym się kierował odpowiedzi brak.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Było takie powiedzenie, że Rosja to nie kraj, to stan umysłu, które dobrze by oddawało sytuacje opisywaną powyżej (bez obrazy dla Rosji).

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Witaj kolego zbygaaj i dzięki za informacje. Niestety z tego co doczytałem program nie działa, gdy zainstalowane są dwa lub wiecej wykazów programów(np. ogólny satelita i naziemna).A mój moduł to alphacrypt light ze starą kartą cyfry+. Miałem też  moduł Cyfrowego Polsatu, ale wtedy korzystałem z własnego dekodera z czytnikiem i wejsciem na moduł. Niestety Sony  nie posiada  w swojej ofercie telewizorów z wejsciem na dwa moduły.                                                                                                                                                       Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

@leczech to o czym piszesz dotyczy ilości podłączonych pamięci usb - przy eksporcie listy kanałów może być podpięta jedna pamięć. Też mam dwie listy (sat ogólna i kablowa cyfrowa) i działa zarówno SonyEditor jak i SetEditSony.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

leczech mack755 ma rację aby móc zaczytywać listę programów z pena musi być tylko on podpięty do USB pozostałe dwa muszą być wolne zlistami nie ma problemów przełączasz się miedzy nimi

MariuszOgon
Poszukiwacz

Dotyczy odpowiedzi na pytanie 4. Zapisany plik z ułożonymi kanałami na usb,  za nic nie idzie go wgrać do tv. Wyskakuje błąd importu. Mój telewizor to kd-55xd8599. proszę o jakieś sugestie. Jestem strasznie zawiedziny tym tv. Zamula okropnie dyski podłączone do niego pracują nawet po wyłączeniu tv.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Było już tu na tym forum ale po krótce aby przesłać listę kanałów musisz mieć tylko jeden pendrive aby została lista zaczytana najpierw zrzuć listę na pendriva edytu w SonyEditor zapisz ponowe na pendriva i zaczytaj je w TV.Co do dysków zainstaluj Kodi zaczytuje dysk od razu podobno nad tym pracują nie wiem co to za aj waj bo jako dysk do nagrywania też go widzi odrazu.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Również ponawiam sprawę pracy dysku twardego.

 

Panowie specjaliści od oprogramowania TV Sony XD9305 proszę mieć na uwadze poprawę pracy HDD podpiętego do USB REC. To nie jest sprawa sprzętowa tylko oprogramowania, aby po wyłączeniu TV również dysk twardy został wyłączony.

 

Tak samo sprawa rozszerzenia pamięci TV poprzez USB.

 

Następna rzecz: Czy nie można w prosty sposób za pomocą jednego przycisku wyświetlić listę kanałów (czy to wszystkich , czy to konkretnych ulubionych)? Nie tak jak jest do tej pory za pomocą przycisku "DISCOVER" z pilota. Bardzo dobrze rozwiązane ma to firma konkurencyjna z systemem Android - zobaczcie jak to działa.

 

Kolejna sprawa: przy przeglądaniu "GIUDE" proszę przypisać pod czerwony przycisk nagrywanie (bez zbędnego wchodzenia w info podświetlonego kanału, aby dopiero wtedy można było ustawić nagrywanie) - patrz rozwiązanie u konkurencji.

 

Pytanie do wszystkich: jak zmieniać nazwę ulubionych (1, 2, 3, 4)?

Chociaż się zastanawiam czy obecnie funkcja ulubione działa jak powinna. Np. "ulubione 1" zmieniam na INFO i wstawiam tutaj wybrane kanały informacyjne. Czy istnieje możliwość wybrania tej listy ulubionych jako domyślną - bo chcę przełączać tylko między tymi kanałami. Również konkurencja ma to pięknie rozwiązane.

 

Takie proste rzeczy działają od lat u konkurencji z systemem Android, nic nie da zmiana numerków Androida, to zależy tylko od Was. Nic tylko się uczyć od tańszego producenta. (smutek i szok)

Czy nazwa SONY nie zobowiązuje do czegoś? Czy nie zależy Wam na bycie jak za dawnych lat topową firmą produkującą telewizory? Liczę na Was.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Wracając do Kodiego i 3D to jeżeli dobrze zrozumiałem każda aplikacja której nazwa jest wpisana w PictureModeControl.apk ma możliwość włączenia 3D w action video - rozpoznawa jest jako aplikacja video

 

Lista:

com.sony.dtv.browser.ceb 

com.sony.dtv.hybridcastplayer

com.amazon.aiv.eu 

com.sony.dtv.vudu 

com.crackle.androidtv 

com.sony.rvu 

com.wasu.wasutvcs 

jp.co.sony.emcs.IpSyncDemo 

com.sony.dtv.photosharingplus 

com.sony.dtv.osat.album

com.sony.dtv.musicslideshow

com.sony.dtv.networkapp.wifidirect 

com.sony.dtv.osat.video 

com.sony.dtv.bivlinfo 

com.sony.dtv.apkinstaller 

com.sony.dtv.customersupport 

com.sony.dtv.quicksetup 

com.sony.dtv.networksettings 

com.sony.dtv.homenetwork

com.sony.dtv.HomeTheatreControl

com.sony.huey.dlna.renderersettings

com.sony.dtv.braviasyncsettings 

com.sony.dtv.seconddispsetting

com.google.android.apps.mediashell 

com.sony.dtv.tvinput.tuner 

com.sony.dtv.tvinput.external  

com.sony.dtv.tvsettingsbroadcast 

com.sony.dtv.irblaster

com.sony.dtv.aribapp.broadcastsettings

com.sony.dtv.hybridcastservice 

com.sony.dtv.hddmgr

com.sony.dtv.shopsettings 

com.sony.dtv.systemapp

com.sony.dtv.apksinstaller.service 

com.google.android.videos

com.sony.dtv.softwarelicense 

com.sonyericsson.drmdialogs 

com.sony.dtv.touchpad.tutorial 

com.sony.dtv.timers

com.sony.dtv.systemupdate 

com.sony.dtv.recommendationservice 

com.sony.dtv.irbrecommendation

com.sony.dtv.networkrecommendation 

com.sony.dtv.woprecommendation 

com.sony.dtv.osat.music 

com.google.android.youtube.tv 

com.sony.dtv.sonyselect 

com.google.android.feedback

com.google.android.music 

com.android.vending 

com.google.android.gms

com.google.android.speech.pumpkin

com.google.android.sss.authbridge 

com.android.tv.settings 

com.google.android.play.games 

com.sony.dtv.devicereg  

com.sonyericsson.dlna.dtcpplayer 

com.gaikai.client

com.sony.dtv.hbbtvlauncher 

com.sony.dtv.rcplayer 

com.sony.dtv.actvilaplayer

com.gameloft.android.HEP.GloftRC35

com.sonyericsson.dlna 

com.netflix.ninja 

com.amazon.aiv.us

com.sony.dtv.tvplayer 

com.sony.dtv.configsettings 

com.sony.dtv.imanual 

com.sony.dtv.demomode 

com.sony.dtv.multiscreendemo

com.sony.dtv.browser.webappruntime

com.updatelogic.netready.da.svc 

com.google.android.backdrop 

com.google.android.katniss

com.google.android.leanbacklauncher

Jeżeli Kodi (org.xmbc.kodi.) byłby na liście lub nazwa Kodiego byłaby zmieniona na jedną z listy to działałoby 3D w action menu ?

 

plik apk: https://files.fm/u/j3gaz942

 

 

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

ale pięknie to rozgryzłeś szacun.Tylko dla SONY pewnie stanowi to nierozwiązywalny problem.W KODI 17 widziałem jest możliwość automatycznego włączania 3D nie sprawdzałem czy to działa ale tak SONY odkąd pamiętam zawsze miało swoją wizję teraz trochę dziwne ,że starają się słuchać ale zmian z tym związanyhc brak dlatego czekam na Androida 6 i zmianami dookoła funkcjonalności TV.