anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-43W755C - USB

ROZWIĄZANE
Taternik1
Poszukiwacz

KDL-43W755C - USB

Mam problem z gniazdami USB - wykląda, że nie działają - może ja cos robię nie tak?

 

Próbowałem na rónych pendaivach i różnie formatowanych (fat,fat32, NTFS), po wlożeniu do gniazda, w aplikacji filmy czy album nic nie widać, ani zdjęć ani filmów ...

Wg telewizora system najnowszy.

 

Czy ktoś miał taki problem? Ktos coś zaradzi?

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
andrzejp33
Nowicjusz

Uaktualniam opinię sprzed kilku dni o telewizorze KDL-43W755C, który wówczas nie chciał wyświetlać wszystkich filmów z dysku zewnętrznego i w ogóle miał fatalną obsługę. Wczoraj (13 października 2015r.) przyslana została  przez internet i automatycznie zainstalowana aktualizacja oprogramowania, która wszystko naprawiła.

Telewizor już odczytuje z USB wszystkie zapisane na dysku filmy od 0,7GB do 11GB w formatach .avi, .mkv i .mp4, HD i nieHD i wyszukuje je szybko. Poprawione też zostały inne mniej ważne parametry obsługi.

Mam teraz prawie doskonały obraz, nienajgorszy dźwięk i poprawnie zorganizowaną i działającą odsługę, chociaż trochę bardziej skomlikowaną niż w KKDL-32W705C, ale bogatszą. Więc gratuluję inicjatorom i wykonawcom tej aktualizacji.

Przy okazji: ten telewizor ma tylko jedno AUDIO-OUT analogowe, a mianowicie gniazdo słuchawkowe.

Można dorobić  prosto i tanio drugie takie wyjście. Nazywa się to konwerter DAC CX-KD4 i służy do zamiany sygnału cyfrowego audio (z wyjścia cyfrowego AUDIO w telewizorze) na analogowy. Można kupić na allegro lub zamówić w porządnym sklepie komputerowym.

Andrzej ze Skierniewic

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
andrzejp33
Nowicjusz

Kupiłem go 7. października b.r. (5 dni temu). Potwierdzam to o USB. Dzwoniłem do obsługi technicznej SONY

(801 382 462). Powiedzieli, żeby poczekać do 13. października b.r. Tego dnia rozpowszechnią przez internet nową wersję oprogramowania i wg nich powinno się poprawić to z USB. Wątpię w to, bo obsługę tego telewizora

projektował jakiś jeden *****, a przetłumaczył na polski jakiś drugi *****. Więc teraz będzie to naprawiał chyba jakiś nowy trzeci *****. Szkoda, bo poza tym kretyństwem telewizor jest prawie doskonały.

Po kilkugodzinym kombinowaniu okazało mi się, że można uzyskać dostęp do dysku podłączonego do USB-1.

Trzeba kliknąć HOME, potem APLIKACJE i przejechać w prawo aż do VIDEO i to VIDEO kliknąć.

Wtedy uzyskuje się dostęp do USB. Nie jest to kretyństwo? Jak już się jest na dysku to telewizor wyświetla

nie wszystko, tylko to co mu się podoba. Np. ze 100 plików na dysku wyświetla tylko jakieś kilkanaście,

wybrane chyba losowo. Za nic w świecie nie da się wyświetlić pozostałych plików. Odtwarza avi, mkv i mp4.  

Telewizor KDL-32W705C (jest starszy) nie ma tych wad: ma nie tylko doskonały obraz i dźwięk, ale także doskonałą obsługę. Tyle tylko, że jest za mały. Zaproponowałem SONY, aby w KDL43W755C zastosowała ten sam program do pbsługi, jaki jest w KD:32W705C. Zapytałem ich wczoraj ponadto, czy mogliby mi to zrobić za  opłatą. Czekam na ich odpowiedź.

Pozdrowienia -

Andrzej Przytuła

Skierniewice

 

 

Taternik1
Poszukiwacz

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Będę czekał na aktualizacje. Dam znać jak rezultaty.

Pozdrawiam,
Jarek
andrzejp33
Nowicjusz

Uaktualniam opinię sprzed kilku dni o telewizorze KDL-43W755C, który wówczas nie chciał wyświetlać wszystkich filmów z dysku zewnętrznego i w ogóle miał fatalną obsługę. Wczoraj (13 października 2015r.) przyslana została  przez internet i automatycznie zainstalowana aktualizacja oprogramowania, która wszystko naprawiła.

Telewizor już odczytuje z USB wszystkie zapisane na dysku filmy od 0,7GB do 11GB w formatach .avi, .mkv i .mp4, HD i nieHD i wyszukuje je szybko. Poprawione też zostały inne mniej ważne parametry obsługi.

Mam teraz prawie doskonały obraz, nienajgorszy dźwięk i poprawnie zorganizowaną i działającą odsługę, chociaż trochę bardziej skomlikowaną niż w KKDL-32W705C, ale bogatszą. Więc gratuluję inicjatorom i wykonawcom tej aktualizacji.

Przy okazji: ten telewizor ma tylko jedno AUDIO-OUT analogowe, a mianowicie gniazdo słuchawkowe.

Można dorobić  prosto i tanio drugie takie wyjście. Nazywa się to konwerter DAC CX-KD4 i służy do zamiany sygnału cyfrowego audio (z wyjścia cyfrowego AUDIO w telewizorze) na analogowy. Można kupić na allegro lub zamówić w porządnym sklepie komputerowym.

Andrzej ze Skierniewic

 

 

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Katastrofa w755c wyświetla  zawartość dysku losowo  za każdym  razem wybiera inne foldery zdjęć lub filmow.TV mam dwa dni i całe szczescie 30 na oddanie ale chyba zrobie to szybciej.Nie wspominajac juz brak fukcji HDD REC fukcje której nie ma!Poza tym obraz naprawde petarda !

 

profile.country.PL.title
tomxxx89
Użytkownik

w moim w755c po aktualizacji przestal dzialc chromecast

andrzejp33
Nowicjusz

Wszystko się poprawi po zaktualizowaniu oprogramowania, które Sony
rozpoczęło automatycznie instalować
w telewizorach dnia 13 października b.r. za pośrednictwem internetu.
Trzeba albo podłączyć telewizor do internetu,
albo nagrać aktualizację na pendrajwa i przepisać ją do telewizora przez
USB.
Jak to zrobić dokładnie to powiedzą w pomocy technicznej Sony 801-382-462.
Radzę nie oddawać telewizora do sklepu. U mnie było to samo, bo kupiłem
go przed 13. października b.r.
To jest prawie doskonały telewizor.
Andrzej, Skierniewice


---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus
profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Aktualizacja  najnowsza na chwile obecna kodi widzi tylko cała zawartosc dysku.

andrzejp33
Nowicjusz

To dobrze, że po aktualizacji widzi całą zawartość dysku, bo przed
aktualizacją widział tylko część zawartości dysku.
Co to jest kodi? Poproszę jeszcze raz o opinię, może tym razem po angielsku?
Andrzej, Skierniewice

---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus
profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Kodi mega fajna aplikacja jest do sciagniecia w sklepie

.https://play.https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&hl=plgoogle.com/store/apps/...

 

Aktualizacja  nie poprawiła katalogowania folderów z dysku zewnetrznego  ,sprawe uratowała aplikacja kodi.

Rozmawiałem dzis z kobietą z infolini sony odnosnie  losowego odwarzania materjału.Sprawa  przekazana do działu technicznego,zobaczymy co  z tego bedzie.