anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Muszka pod matrycą kdl 50w829b

profile.country.PL.title
Mikolaj29
Poszukiwacz

Muszka pod matrycą kdl 50w829b

Witam. Mam dosyć nietypowy problem. Parę dni temu pod matrycę mojego tv weszły takie 2 małe muszki- przecinki. Pech chciał, że jedna zdechła i pozostała pod matrycą... wygląda to jak skupisko 3-4 wypalonych pikseli. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek i czy gwarancja uwzględnia coś takiego. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Mam to w obydwu telewizorach - 829B - mam "przecinków" chyba z 10 sztuk, a do nowego 805C już jeden wlazł.

 

Pytanie do Sony - czy Serwis może to wyczyścić, czy matryca jest "nierozbieralna" ?

 

Inna sprawa, że taka matryca powinna być chyba szczelna... Przynajmniej na tyle, żeby robale się nie dostały.

Sniper10000
Użytkownik

Mówisz o nowym KD-55X8505C? Do tego też wlazła mucha?

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Nikt nie mówi o muchach i o 8505 :slight_smile:

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

Miałem ten sam problem w zeszłym roku, zgłosiłem do sony, przyjechał serwis na oględziny.

Zabrali po paru dniach tv, wyczyścili i w tym roku przecinki wróciły.

Mam ich 5 sztuk, z czego 2 udało mi się zepchnąć z ekranu (ale to zaraz powiem jak), dwa zostały jeden z lewej drugi centralnie na środku i prowadzacy wiadomości ma pryszcza, a ostatni uciekł.

 

Jak usunąć wciornastki (przecinki).

Zaopatrz się w przyssawkę:

przyssawka.jpg

Zaopatrz się w drewnianą łyżkę oraz grube skarpety - łyżkę owin skarpetą aby była miękka.

 

Ssawkę doczep do ekranu tv, tak aby lekko ją odczepić od matrycy, następnie postukaj łyżką aby się przesunęły w dół.

 

Mam nadzieje że pomoże, mi pomogło w 50 %.

 

Mam tv na gwarancji jeszcze pół roku i zamierzam reklamować bo dla mnie to jest nieszczelność tv, bo jakim cudem owad się tam dostał ? I nie wyobrażam sobie dalszej pracy z tym tv za 7500 PLN w przyszłym roku.

 

Powód edycji: Post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym. 

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Dzięki za patent, ale nie wiem, czy telewizor na gwarancji warto w ten sposób "naprawiać"

 

Dodam od siebie, że miałem w domu 10 lat Samsungi, Toshibę, ze 3 Eizo przy komputerze, ale tylko do Sony obydwu wlazły. Przypadek ? Nie sądzę. Telewizory te po prostu są nieszczelne, dlatego robactwo tam się wpycha.

 

Z 805C na szczęście sam wylazł lub spadł, ale w 829 zostały na amen. 

 

Oficjalnego stanowiska Sony pewnie nie poznamy.

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

Dajcie znać co robicie z tym fantem. Czy zgładzacie do sony, ewentualnie jak na to sony się zaopatruje.

Ja ze zgloszeniem poczekam do wrzesnia, wtedy przecinki znikną z powietrza. Potem dam znać co zrobię.

Czekam na wasze opinie

profile.country.PL.title
as1970
Użytkownik

Mi wlazły i siedzą , nie wiem czy obejmuje to gwarancja - KDL-55W809C

wwaldorfkalsiz
Nowicjusz

Ja również mam problem z muszkami (przecinkami). Mam ich chyba 30 sztuk. Zgadnijcie co ? Sony się wypieło na mnie. Uznało, że nie odpowiada za zachowanie owadów. Myślałem, że to zart. Zobaczymy jak sprawa się skończy. Nie odpuszczę tego tak łatwo. Jeżeli komuś się udało wygrać dajcie znać. Trochę mnie dziwi zachowanie takiego giganta jak Sony. No cóż mówią duży może więcej.

profile.country.PL.title
Lacors
Poszukiwacz

Ja też miałam ten problem