anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania


Witajcie,


w niektórych modelach BRAVIA dostępny jest tryb WiFi Direct. Funkcja ta daje możliwość prostego połączenia telewizora BRAVIA posiadającego wbudowaną sieć WiFi (lub podłączony adapter WiFi), z innym urządzeniem posiadającym WiFi. Połączenie urządzeń jest bezpośrednie, z wyłączeniem routera.


Zalety WiFi Direct?


Strumieniowe przesyłanie multimediów oraz proste połączenie.
Dzięki WiFi Direct w BRAVIA nie musimy konfigurować serwerów DLNA, posiadać routera itp. Posiadając sam komputer z WiFi, telefon czy tablet, możemy bezpośrednio połączyć się z telewizorem i przez sieć WiFi wysyłać zdjęcia, muzykę, filmy.



Ograniczenia WiFi Direct


Standard WiFi Direct jest bardzo młody. Co za tym idzie jest mało współpracujących serwerów, programów które zwiększają kompatybilność formatów multimediów oraz możliwości wysyłania. W przypadku DLNA są takie programy jak PS3 Media Serwer, które przed wysłanie np. filmu do telewizora zmieniają jego format - na kompatybilny z telewizorem. Z jednej strony wymaga to znacznej wydajności od komputera i dużej szybkości sieci w przypadku filmów HD. Jednak znacznie zwiększa to ilość odtwarzanych formatów - gdzie DLNA ma jeszcze dużą przewagę.
Reasumując, poprzez DLNA i serwer jak np. PS3 MS odtworzymy więcej formatów wideo, muzyki, czy większą ilość zdjęć – niż poprzez Windows Media Player 12 i WiFi Direct. W obecnej formie DLNA jest bardziej funkcjonalne. Jednak jeśli wyjdzie jakiś ciekawy serwer transkodujący multimedia, moim zdaniem WiFi Direct będzie miało dużą przewagę.



Czego potrzebujemy do konfiguracji WiFi Direct?


Telewizor BRAVIA z funkcją sieci bezprzewodowej i z trybem WiFi Direct.
Laptop, telefon, tablet z funkcją sieci bezprzewodowej.
Program umożliwiający strumieniowe przysyłanie multimediów przez WiFi. W przypadku komputerów może być Windows Media Player 12 (dostępny w Windows 7). W przypadku smartfonów i tabletów często producenci dostarczają potrzebne oprogramowanie (np. program Allshare).



Jak podłączyć urządzenie do BRAVIA w trybie WiFi Direct?



Na pilocie od telewizora naciskamy „HOME”. Wskazujemy na „Aplikacje” i włączamy „WiFi Direct”. Po uruchomieniu naciskamy „Options” i wybieramy „Ręczne”, następnie „Inne metody”. Pojawi się informacja z nazwą sieci (SSID), oraz potrzebny do połączenia klucz.


Konfiguracja z komputerem.


Otwieramy okno zarządzania siecią WiFi (tam gdzie mamy pokazane dostępne sieci, domyślnie w prawym dolnym rogu przy zegarku). Wskazujemy na sieć którą stworzyła nasza BRAVIA i łączymy się. Zostaniemy poproszeni o klucz zabezpieczający. Wpisujemy klucz z ekranu telewizora (ważne małe i duże litery). Połączenie powinno zakończyć się pomyślnie. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu, oraz nowe okno WiFi Direct. System Windows zapyta nas o lokalizację naszej sieci, klikamy na „Sieć domowa”.


Konfiguracja z telefonem/tabletem.


Sposób konfiguracji jest praktycznie taki sam. Na telefonie/tablecie wyszukujemy dostępne sieci, łączymy się z siecią BRAVIA, wpisujemy klucz zabezpieczający. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu oraz nowe okno WiFi Direct



Jak wysłać multimedia do telewizora z komputera?



Uruchamiamy program Windows Media Player 12. W górnym pasku narzędzi klikamy na „Strumień” i wskazjemy na „Automatycznie zezwalaj urządzeniom…..”.


http://imageshack.us/a/img513/6907/wmp1p.png



Mamy dwie możliwości wysłania muzyki, filmów, zdjęć do telewizora. Pierwszy sposób, to przeciągnąć pliki na listę odtwarzania, czyli na fragment ekranu widoczny na zdjęciu poniżej:


http://imageshack.us/a/img220/5333/lis1.jpg


Następnie klikamy na dany plik (bądź zaznaczmy kilka plików). Zostanie odblokowana ikona „Odtwarzaj do”. Klikamy na nią i wskazujemy nasz telewizor BRAVIA (zdjęcie poniżej).


http://img831.imageshack.us/img831/4653/lista2o.png


Multimedia powinny zostać wysłane i pojawić się na ekranie telewizora, a na ekranie komputera nowa lista plików, podobnie jak na zdjęciu poniżej. Na nią możemy przeciągać nowe pliki, które chcemy odtworzyć.


http://img51.imageshack.us/img51/4598/wpm3.png


Drugi sposób to kliknięcie prawym klawiszem myszy na folder/plik multimedialny, wskazanie „Odtwarzaj do”, i wybranie naszego telewizora. Tak jak w pierwszym przypadku, pojawi nam się lista multimediów.


http://img440.imageshack.us/img440/6900/wmp2n.png



Jak wysłać pliki z telefonu/tabletu do telewizora?


Telefony z systemem Android zazwyczaj są wyposażone w programy do udostępniania. Samsung posiada program „AllShare”, ….
Multimedia możemy przesłać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z dedykowanego oprogramowania, jak np. AllShare.
Drugi sposób to skorzystanie bezpośrednio z poziomu np. galerii zdjęć. Wchodzimy w galerię, uruchamiamy zdjęcie, klikamy opcje, udostępnij i wskazujemy program do wysyłania (np. AllShare). Nasz telewizor zostanie wyszukany, potwierdzamy i multimedia pojawią się na ekranie.



W ramach rozwoju oprogramowania do obsługi WiFi Direct, będę uzupełniał wątek.


Pozdrawiam,
Zimny.



Message was edited by: Zimny_


41 ODPOW. 41
profile.country.en_GB.title
artur1510
Nowicjusz

hmn , a wie ktos jak zrobić podobnie na windows media player 11 na xp ?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Niestety trzeba się przesiąść na win 7 :smileyevil: i skorzystać w WMP12.

profile.country.pl_PL.title
artecki
Początkujący

witam,
a czy można korzystać z innego odtwarzacza np.VLC?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niestety, tak jak napisał kolega sadam. Trzeba użyć WMP12.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Szukałem szukałem i szukałem i znalazłem zdaje się informacje, że VLC oraz Winamp, mogą korzystać z Wifi Direct, tylko że potrzebny jest odpowiedni klient, który działa na Androidzie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Mylagos napisał(a):

...tylko że potrzebny jest odpowiedni klient, który działa na Androidzie.



Nie umiem sobie tego wyobrazić jak to mogłoby działać. Mylagos - opiszesz szerzej temat? Jakoś nie jestem miłośnikiem WMP 1-12 :c20 i z chęcią skorzystałbym z innych rozwiązań jeśli są dostępne.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

stubb napisał(a):


Nie umiem sobie tego wyobrazić jak to mogłoby działać. Mylagos - opiszesz szerzej temat? Jakoś nie jestem miłośnikiem WMP 1-12 :c20 i z chęcią skorzystałbym z innych rozwiązań jeśli są dostępne.



Z tego co wyczytałem, działa to zasadzie, że poprzez klienta na telefonie, albo tablecie z Androidem, możemy po włączeniu odpowiedniej opcji w VLC na PC( tu info było po Polsku więc trochę bardziej rozgryzłem ), odtwarzać pliki na tele/tablet przy użyciu właśnie Wifi Direct. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, czy działa to na zasadzie bezpośredniego przesyłania plików, czy bliżej temu do DLNA.

http://www.ipmart-forum.pl/archive/index.php/t-78508.html

oldfan
Początkujący

Czy znacie program przy użyciu którego można by korzystać z Wi Fi Direct Chodzi mi o połączenie Tv z telefonem ale na systemie symbian !
Wszystko co znajduje działa pod androidem Czy to celowe działanie czy można coś znal esc ?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Poszukałem i niestety nie widzę niczego na Symbiana. Niestety Symbian zdaję się instalowany jest tylko na produktach Nokii, a i ma być już niedługo zastąpiony Windows 8, więc ma mniej programów niż Android.