anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Blog (FAQ)

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Blog (FAQ)

Blog

 

Możesz komentować wpisy na blogu, podobnie jak wszystkie inne posty na forum. W tym dziale dowiesz się, w jaki sposób komentować wpisy na blogu, udostępniać artykuły oraz subskrybować swoje ulubione blogi.

 

  • Czym jest blog?

Blog jest rodzajem internetowego dziennika, prowadzonego przez jednego lub więcej autorów. Artykuły na blogach zwykle pojawiają się w kolejności od najnowszych do najstarszych wpisów. Niektóre blogi posiadają komentarze, pozostawione przez czytelników. Możesz je odczytać, klikając link Komentarze, znajdujący się na dole artykułu. W przypadku tego rodzaju blogów, możesz zostawić własny komentarz.

 

  • W jaki sposób mogę skomentować wpis na blogu?

To bardzo łatwe! Komentowanie wpisów na blogu przypomina odpowiadanie na czyjś post na forum. Jeżeli dany wpis nie ma zablokowanej opcji komentarzy, na dole artykułu zobaczysz link Dodaj komentarz lub licznik dodanych komentarzy.

 

Aby dodać komentarz:

  • Kliknij link Dodaj komentarz bądź licznik komentarzy.

Możesz skomentować artykuł bądź komentarz innego użytkownika.

  • W polu Dodaj komentarz wprowadź treść swojego komentarza.

Możesz skorzystać z wersji HTML lub zacytować fragment, który zamierzasz skomentować. Edycja bądź usuwanie komentarzy w blogu są niemożliwe, dlatego sprawdź pisownię i przemyśl, co chcesz napisać.

  • Jeżeli formatowanie komentarza zostało zakończone, kliknij przycisk Wyślij swój komentarz.

W przypadku niektórych blogów, komentarze wyświetlane są od razu, jednak istnieją również takie blogi, które wymagają zaakceptowania komentarza przez autora bądź moderatora.

 

  • Dodałem (/dodałam) komentarz na blogu, jednak go nie widzę. Co się z nim stało?

W przypadku niektórych blogów, komentarze wyświetlane są od razu, jednak istnieją również takie blogi, które wymagają zaakceptowania komentarza przez autora bądź moderatora.

Jeżeli Twój komentarz nie wyświetlił się od razu, poczekaj kilka minut. Jeżeli wciąż się nie pojawił, prawdopodobnie czeka na zaakceptowanie.

 

  • Czy mogę edytować lub usuwać komentarze na blogu?

Nie, nie możesz. Edycja bądź usuwanie komentarzy w blogu są niemożliwe, dlatego sprawdź pisownię i przemyśl, co chcesz napisać.

 

  • W jaki sposób mogę udostępnić wpis na blogu swoim znajomym?

Wpisy na blogu mogą być udostępniane w wielu różnych serwisach internetowych, takich jak Facebook, MySpace, Del.icio.us, Digg, Reddit, Google, StumbleUpon, Technorati, Twitter czy wiele innych. Wszystko, czego potrzebujesz, to konto na danym portalu oraz znajomi, z którymi chcesz się podzielić artykułem.

 

 

Aby udostępnić artykuł na blogu:

  1. Kliknij przycisk Bookmark, znajdujący się u dołu artykułu.

  2. Wybierz portal, z którego chcesz skorzystać.

Kolejne kroki zależą od danego portalu. Możesz zostać poproszony (/poproszona) o zalogowanie się. Jeżeli nie masz konta w serwisie, z którego chcesz skorzystać, najprawdopodobniej będziesz musiał (/musiała) zarejestrować się i stworzyć nowe konto. Sposób, w jaki udostępnisz artykuł zależy od portalu.

 

  • Czy mogę subskrybować blog?

Tak, jest to możliwe. Możesz rozpocząć bezpośrednią subskrypcję bloga lub artykułu, jak również subskrybować źródło RSS. Jeżeli subskrybujesz źródło RSS, możesz skorzystać z czytnika, by przeglądać nowe treści, które pojawiają się na blogu. Jeżeli subskrybujesz blog lub artykuł, otrzymasz wiadomość e-mail za każdym razem, kiedy pojawi się nowy wpis bądź komentarz.

 

Aby subskrybować blog, wejdź w Opcje bloga i wybierz polecenie Subskrybuj.

Aby subskrybować artykuł, wejdź w Opcje tematu i wybierz polecenie Subskrybuj.

Aby subskrybować źródło RSS wejdź w Opcje bloga i wybierz polecenie Subskrybuj Źródło RSS. Następnie zapisz znacznik lub cokolwiek zwykle robisz, przy dodawaniu źródła RSS.

 

 

  • Czym jest Odnośnik bezpośredni?

Odnośnik bezpośredni jest specjalnie skonstruowanym adresem URL dla konkretnego wpisu na blogu. Jeżeli blog jest dość aktywny, dany wpis będzie widoczny na stronie startowej bloga przez bardzo krótki okres czasu. To powoduje, że zaznaczenie konkretnego wpisu lub wysłanie e-mailem linka do tego wpisu jest skomplikowane, ponieważ jest już on zastąpiony nowym artykułem.

Wtedy przydatne okazują się odnośniki bezpośrednie, które pozostają niezmienne. Dzięki nim, odnajdziesz konkretny artykuł.

Aby skorzystać z odnośnika bezpośredniego:

  1. Wybierz Odnośnik bezpośredni, znajdujący się na dole wpisu.

  2. Skopiuj adres URL, który znajduje się na pasku przeglądarki.

  3. Wklej link, kiedy będzie Ci potrzebny.

To wszystko!

 

Tagi (2)
0 ODPOWIEDZI 0