anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje ustawienia (FAQ)

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Moje ustawienia (FAQ)

Moje Ustawienia

 

Dowiedz się jak zmienić swój avatar, podpis, biografię oraz jak stworzyć listę znajomych czy dostosować preferencje przeglądania forum do własnych upodobań.

 

  • Jak zmienić avatar?

 

Avatar to obrazek wyświetlany obok nazwy użytkownika. Jest to prosty sposób, by spersonalizować swój profil. Po dołączeniu do społeczności, avatar zostanie Ci przydzielony automatycznie, jednak w każdej chwili możesz go zmienić na inny, wybrany przez siebie.

 

Aby zmienić avatar:

1. Po zalogowaniu wejdź w Moje Ustawienia.

2. Wejdź w zakładkę Avatary. Wybierz jeden z proponowanych avatarów, lub dodaj własny obrazek (możliwość załadowania własnego avatara zależy od aktywności/rangi użytkownika na forum)

3.  Aby użyć jednego z proponowanych avatarów, wybierz kolekcję by wyświetlić dostępne obrazki, następnie kliknij na odpowiadający Ci avatar.

Avatary możesz zmieniać tak często, jak chcesz. Twój aktualny avatar pojawi się zawsze na górze strony z avatarami.

4. Aby użyć obrazka z twojej Galerii, wybierz przycisk Z Galerii Zdjęć, następnie kliknij na wybrany obrazek.

Ta opcja jest tylko dostępna jeśli dodałeś zdjęcia, które zostaly zaakceptowane.

5. Żeby użyć obrazka z innej strony nacisnij Z Internetu i podaj adres URL wybranego obrazka. Naciśnij Ustaw Avatar.

 

  • Jak dodać podpis?

 

Podpis jest tekstem, który będzie pojawiał się pod Twoimi wpisami. Jest to okazja dla Ciebie, by wykazać się kreatywnością (oczywiście w zgodzie z Kodeksem postępowania i Wytycznymi dla Społeczności Sony).

 

Aby utworzyć podpis:

1. Wejdź w Moje Ustawienia

2. W zakładce Profil Osobisty wybierz Informacje Osobiste.

3. Wpisz treść swojego podpisu w ramce Podpis.

Jeśli posiadasz wystarczające uprawnienia, możesz użyć HTML w podpisie. W razie wątpliwości, skontaktuj się z Community Manager.

4. Naciśnij Zapisz.

 

  • W jaki sposób mogę podzielić się informacjami o sobie z pozostałymi użytkownikami forum?

 

Możesz podzielić się z innymi członkami społeczności dowolną ilością informacji. Wystarczy zamieścić krótką notkę biograficzną, swoją lokalizację, zainteresowania lub cokolwiek innego (oczywiście w zgodzie z Kodeksem postępowania i Wytycznymi dla Społeczności Sony).

 

Aby podzielić się informacjami o sobie z innymi użytkownikami forum:

1. Wejdź w Moje Ustawienia.

2. W zakładce Profil Osobisty wybierz zakładkę Informacje Osobiste.

3. Przewiń w dół do pola Biografia i napisz coś o sobie.

Możesz podać swoje imię i nazwisko oraz lokalizację i wszelkie inne informacje, które chcesz udostępnić innym użytkownikom forum.

 

Każdy członek społeczności będzie mógł zobaczyć dane, które zamieściłeś na tej stronie. Jest to ustawienie domyślne. Jeśli jednak nie odpowiada Ci takie rozwiązanie, możesz ukryć informacje o sobie dla osób spoza Twojej Listy Znajomych.

 

Aby informacje o Tobie były widoczne jedynie dla osób z Twojej Listy Znajomych:

1. Otwórz zakładkę Preferencje i wybierz Prywatność

2. Pokaż prywatne informacje w profilu użytkownikowi (pierwsze ustawienie), wybierz opcję Tylko Znajomi.

 

  • Czym jest Lista Znajomych i w jaki sposób mogę dodać do niej znajomych?

 

Lista Znajomych jest sposobem na tworzenie własnej małej społeczności w obrębie naszego forum.

 

W zależności od ustawień Prywatności, osoby z Twojej Listy Znajomych mogą zobaczyć Twoją notkę biograficzną i inne dane osobowe oraz to czy jesteś obecnie online. W momencie wysyłania prywatnych wiadomości, możesz automatycznie wybrać znajomych z listy, zamiast wpisywać ich nicki.

 

Uwaga: Możesz przeglądać listę znajomych w prywatnym oknie wiadomości,

które jest dostępne po kliknięciu na ikonkę koperty w prawym górnym rogu. 

 

Aby dodać osobę do listy znajomych: 

1. Zaloguj się.

2. Kliknij w nazwę użytkownika (nick), Którego chcesz dodać do znajomych.

3. W sekcji Kontakty, kliknij Dodaj Do Znajomych

To wszystko!

 

  • W jaki sposób ustawić preferencje przeglądania forum? 

 

Możesz wprowadzić wiele zmian w sposobie przeglądania stron naszej społeczności – począwszy od strefy czasowej i języka, poprzez rozmiar czcionki, kolejność wiadomości, do ustawień prywatności, rankingu kudos i wiele więcej.

 

Aby ustawić preferencje przeglądania: 

1. Wejdź w Moje Ustawienia, a następnie w Preferencje.

Wskazówka: Ta strona ma dużo zakładek dotyczących różnych ustawień, które można zmienić. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta, poświęć chwilę, aby przejrzeć zakładki i sprawdzić dostępne opcje. Jeśli wiesz dokładnie, co chcesz zmienić, przejdź bezpośrednio do odpowiedniej zakładki i wprowadź zmiany. 

2. Wprowadź zmiany i kliknij przycisk Zapisz

To wszystko, co trzeba zrobić!

 

 

Tagi (2)
0 ODPOWIEDZI 0