anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia (FAQ)

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Zdjęcia (FAQ)

Zdjęcia

 

Oprócz komentarzy, na forum można także zamieszczać zdjęcia. W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące przeglądania, przesyłania oraz komentowania zdjęć.

 

  • Czym jest Galeria zdjęć i jak ją przeglądać?

 

Galeria zdjęć jest zbiorem wszystkich obrazów, przesłanych przez członków Społeczności. Każdy użytkownik, który może przesyłać zdjęcia, posiada swoją galerię.

 

Możesz przeglądać swoje własne zbiory zdjęć oraz galerie innych użytkowników. Kiedy znajdziesz się w galerii innego użytkownika, zobaczysz w niej zdjęcia, które udostępnił dany użytkownik.

 

Aby przeglądać swoją galerię zdjęć:

  • kliknij na swoją nazwę użytkownika widoczną na górze strony, by znaleźć się na swojej profilowej stronie.

Przesłane przez Ciebie zdjęcia znajdują się pod Twoimi ostatnimi postami.

 

 

  • W jaki sposób mogę przesłać zdjęcie do Galerii?

 

To bardzo łatwe! Otwórz Galerię zdjęć, wybierz zdjęcie, nadaj mu tytuł i gotowe! Miej na uwadze ograniczenia w rozmiarze zdjęcia.

 

Aby przesłać zdjęcie do Galerii zdjęć:

  1. Idź do Galerii zdjęć, znajdującej się w dziale Aparaty i kamery wideo.

  2. Wybierz przycisk Nowe zdjęcie. Następnie kliknij Załaduj obraz by wybrać plik, który chcesz przesłać. Wyświetli się miniatura zdjęcia, dzięki czemu uzyskasz pewność, że przesyłasz właściwe zdjęcie.

  3. Wpisz tytuł zdjęcia (temat wpisu).

  4. Wybierz etykietę, by zdjęcie znalazło się we właściwej kategorii. Wprowadź tagi, by inni członkowie Społeczności odnaleźli Twój obraz bez problemu.

  5. Wybierz przycisk Post.

 

  • Czy przesłany przeze mnie obraz może być moim awatarem?

 

Przesłany przez Ciebie obraz może służyć Ci za awatar. Pierwszy krok to przesłanie obrazu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać je.

 

Aby przesłany obraz był wykorzystane jako awatar:

  1. Wejdź na stronę Moje Ustawienia i kliknij w zakładkę Awatary.

  2. Wybierz Z przesłanych zdjęć. Wyświetlą Ci się zdjęcia, które przesłałeś wcześniej.

  3. Wybierz zdjęcie, które ma być użyte jako Twój awatar.

 

  • W jaki sposób mogę wstawić obraz w poście?

 

Obrazy możesz umieszczać takim samem sposobem jak do tej pory, jednak teraz masz wybór odnośnie jego pochodzenia oraz wyglądu. Możesz wstawić obraz z komputera (znajdzie się on w Twojej galerii), z Twojej galerii zdjęć (jeżeli Twój obraz został zaakceptowany) lub z dowolnej lokalizacji w Sieci.

 

Aby wstawić obraz w poście:

  • rozpocznij tworzenie nowego postu.

Obrazy możesz wstawiać wszędzie – w wiadomościach, odpowiedziach, blogu, artykułach czy komentarzach.

  • Kliknij na ikonkę Wstaw obraz, znajdującą się w pasku narzędzi do edytowania tekstu (ikonka wygląda jak drzewo).

  • Wybierz jedną z poniższych opcji:

 

Aby wstawić obraz z komputera:

  • Wybierz zakładkę Z komputera.

  • Kliknij Przeglądaj, by wybrać plik.

  • Wpisz tytuł, jeżeli chcesz, by pod obrazem pojawiło się coś więcej niż nazwa pliku.

  • Kliknij Ukryj w Galerii (Prywatne), by obraz był niewidoczny, do momentu opublikowania postu.

  • Wybierz rozmiar obrazu:

Pełny rozmiar – oznacza to, że obraz zachowa oryginalny rozmiar.

Mały, Średni, Duży – standardowe rozmiary obrazów, ustalone dla forum.

Nie rozciągamy zdjęć, dlatego bardzo małe obrazy nie będą większe, bez względu na to, jaki rozmiar zdjęcia wybierzesz.

  • Wybierz pozycję zdjęcia:

Z lewej – umieszcza obraz po lewej stronie postu; tekst zostanie ulokowany po prawej stronie.

Wstawka – umieszcza obraz w miejscu, gdzie znajduje się kursor; tekst wpisany po wstawieniu obrazu, zostanie ulokowany pod nim.

Z prawej – umieszcza obraz po prawej stronie postu; tekst zostanie ulokowany po lewej stronie; jeżeli wpis będzie dłuższy, część tekstu zostanie umieszczona pod obrazem.

 

Aby wstawić obraz z Galerii:

  • Wybierz zakładkę Z mojej Galerii.

  • Kliknij na obraz.

  • Wybierz miejsce ulokowania obrazu w poście.

  • Kliknij Wstaw obraz.

 

Aby wstawić obraz ze strony internetowej:

  • Wybierz zakładkę Z Internetu.

  • Wprowadź adres URL i kliknij Załaduj obraz.

  • Wybierz rozmiar obrazu.

  • Wybierz miejsce ulokowania obrazu w poście.

  • Kliknij Wstaw obraz.

 

W jaki sposób mogę zostawiać komentarze pod obrazem?

 

Możesz komentować obrazy, w podobny sposób jak w przypadku wiadomości i innych postów. Jeżeli zdjęcie bardzo Ci się spodoba, możesz przyznać mu kudo. Możesz także rozpocząć konwersację pod obrazem.

 

Aby zostawić komentarz pod obrazem:

  • Kliknij na miniaturę obrazu, który chcesz skomentować, by otworzyć jego stronę szczegółową.

  • Kliknij na ikonkę w kształcie serca, by przyznać kudo danemu zdjęciu.

  • Aby otagować zdjęcie, kliknij link Dodaj tag.

  • By skomentować zdjęcie, kliknij przycisk Komentarz. Wpisz treść i zatwierdź ją przyciskiem Wyślij swój komentarz.

Przed opublikowaniem postu, możesz sformatować tekst oraz sprawdzić ortografię.

 

W jaki sposób mogę edytować obraz?

Zawsze możesz edytować załadowany obraz, zmieniając jego nazwę, dodając opis i tagi.

Aby edytować obraz:

  • Kliknij na miniaturę obrazu, który chcesz edytować, by otworzyć jego stronę szczegółową.

  • Z menu opcji wybierz polecenie Edytuj i zmień tytuł obrazu, dodaj opis lub wprowadź tagi.

  • Zapisz zmiany.

Tagi (2)
0 ODPOWIEDZI 0