anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Banding? KDL-47W805a

suchloc
Poszukiwacz

Banding? KDL-47W805a

Witam, 

 

Mój telewizor posiada widoczne pionowe pasy na całej długości ekranu, jedne mniejsze inne większe. Jaśniejsze i ciemniejsze. Widoczne są bardziej na jednolitym tle, lub obrazie który przesówa się z jednej strony na drugą, jak to ma miejsce podczas oglądania meczu piłkarskiego. Zauważalne są też poziome. 

 

Wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu:

003.jpg

 

Telewizor ma super odzwierciedlenie kolorów, płynność ruchu etc. ale te wady są nie wybaczalne. Zgłosiłem ten problem do SONY, teraz będę wzywał serwis Door 2 Door. Pozostanę na parę dni bez telewizji, mam nadzieję że mi go wymienią i nie jest to wadą każdego egzemplarza. Co myślicie?

11 ODPOW. 11
suchloc
Poszukiwacz

Po zgłoszeniu do serwisu, i przesłaniu im tego zdjęcia, stwierdzono że jest to naturalne i każdy egzemplarz z tego modelu tak ma. Jest to ogólnie wada podświetlania krawędziowego itd... Szkoda tylko że w takiej cenie, dostałem takie "coś"

 

Pytanie, czy inni posiadacze tego tv mogą mi potwierdzić jak to u was wygląda? Dzięki.

GmeruHD
Użytkownik

Ogólnie każdy LCD na rynku tak ma. To jest cecha tej technologii. Plazma z kolei ma całą masę innych wad więc zawsze coś. Natomiast to co pokazujesz mnie osobiście podczas oglądania filmów czy telewizji nie rzuca się w oczy. Jedynie podczas piłki nożnej można to czasem odczuć. Ale to też trzeba się wpatrywać... 

suchloc
Poszukiwacz

Może i jest to wada która mają TV z podświetlaniem krawędziowym i to rozumiem. Z tym że u mnie nie trzeba się wpatrywać bo to po prostu widać na pierwszy rzut oka. Nie tylko podczas oglądania piłki, a także w serialach i nawet na jednolitym tle które się nie porusza. Defekt jest na tyle duży że zdecydowałem się to reklamować. Oglądałem również czy inne egzemplarze z tego modelu mają to tak samo wyraźne, i szczerze.. nie dopatrzyłem się na żadnym czegoś podobnego. Byłem też w sklepie gdzie kupiłem TV, zdecydowanie powiedzieli że czegoś takiego nie powinno być widać i spiszą reklamacje za mnie. Będę czekał na wymianę ekranu. 

Czapa86
Poszukiwacz

Mam ten sam model i ten sam problem. Czy udało się go Panu jakoś rozwiązać?
suchloc
Poszukiwacz

Kolego, we wtorek serwis przywozi inny, nowy egzemplarz. Porównamy w domowych warunkach i zobaczymy. 

Dam znać jak temat się zakończy. 

Czapa86
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź. Sprawdź skrzynkę prywatnych wiadomości
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Porównanie w domowych warunkach będzie naprawdę dobrą sprawą. Tak jak wyżej pisał Gmeru, jest to niedoskonałość technologii, jednakże wszystko powinno się mieścić w pewnych granicach. Kontakt z serwisem był dobrą decyzją, gdyż jest możliwe że trafisz na egzemplarz który będzie będzie miał minimalny banding albo nie będzie on dostrzegalny.

suchloc
Poszukiwacz

Jestem dziś po wymianie tv na nowy egzemplarz. Zdecydowana różnica. Co prawda jakieś delikatne paski widać ale niezauważalne, teraz na prawdę trzeba się nieźle przyglądać. To co było wcześniej to była porażka. 

Cieszę się że serwis załatwił tą sprawę pozytywnie. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Cieszę się bardzo, że serwis pomógł. W przypadku mojego KDL z serii HX też wymienili gdy okazało się, że są bardzo widoczne białe poświaty w rogach które nie pozwalały na przyjemne oglądanie telewizji.

 

Pozdrawiam