anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD 55X8509C - brak śrub montażowych - też tak macie?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Bravia KD 55X8509C - brak śrub montażowych - też tak macie?

Kupiłem nowy telewizor Sony Bravia KD 55X8509C w autoryzowanym salonie Sony.
Po rozpakowaniu i próbie montażu na ścianie okazało się że nie ma śrub montażowych do uchwytu ściennego w tylnej obudowie telewizora. Oczywiście odpowiednie śruby dołączył producent uchwytu, jednak zaniepokoiła mnie jedna rzecz - brak śrub w telewizorze, gdyż w instrukcji jest napisane że przed montażem uchwytu ściennego należy wykręcić śruby z telewizora (zaślepiające otwory na uchwyt ścienny). Posiadałem wcześniej telewizor innej marki, i tam śruby zaślepiające były w otworach mocujących fabrycznie.  Czy w tym modelu Sony te śruby występują fabrycznie? Obawiam się że sprzedawca mógł używać telewizora np. na ekspozycji, i po prostu zapomniał wkręcić tych śrub przed zapakowaniem do kartonu. Proszę o informacje co robić w tej sprawie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Byłem dziś w SC w którym kupowałem TV. Otworzono przy mnie dwa inne kartony i pokazano że ten model nie ma fabrycznie tych zaślepek :slight_smile: - na szczęście....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Witam

 

W moim TV model taki sam jak twoj- tez nie mialem srub montażowych.

 

Tv przyszedl nowy- orginalnie zapakowany wiec chyba wszystko w normie.

 

Jeszcze sie zastanawiam czy srub nie ma w otworach gdzie montuje sie stopke by Tv polozyc na stoliku badz regale.

Peterwro
Poszukiwacz

Napisz ile zapłaciłeś za "normę" i brak śrubek :slight_smile:

w sumie można dojść do majątku na drobnych oszczędnościach :))))

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

W moim przekonaniu oszukano mnie.

Powinny być te śruby.

Wg mnie oznacza to że był używany, wisiał jak tester na ekspozycji i zapomnienli tych śrub wkręcić.

Czy ktoś może pomóc tzn jest ktoś kto miał te śruby w tym modelu? Chcę mieć pewnośćnim zrobię tam zadymę..

Poniżej odpowiedź z Sony Supprot:

Szanowny Panie,

dziękuję za odpowiedź.
Uprzejmie informuję, że ten TV powinien mieć śruby do montowania na ścianie w oryginalnym opakowaniu:
http://pdf.crse.com/manuals/4559966111.pdf - str. 250.

Odnośnie My Sony nie dostałam jeszcze odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku,
Olga Dembińska

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl

Sony Europe Limited (Sp. z o.o.), Oddział w Polsce
Ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Zaciekawiłeś mnie - bo mój też nie miał.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Jest jeszcze inna możliwość. Fabrycznie nie ma tam zaślepek a w Sony Customer Support po prostu  tego nie wiedzą. Pani wzięłą instrukcję wg której są te zaślepki i napisała że powinny być i tyle...ale jak wiemy takie instrukcje są  w dużym stopniu uniwersalne, tego typu działy są przeklejane z poprzednich lub podobnych modeli itp. Skoro są już tu na forum 3 osoby które nie maja tych zaślepek w tym modelu to chyba nie prawdopodobne jest żeby 3 SC naraz oszukały klientów. Zwłaszcza że nie ma ani jednej osoby która by te zaślepki miała...

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Ja w swoim TV miałem jedynie takie śróby (oprócz tych co się wkręcało podstawkę do TV na stolik):2015-12-13 19.42.25.jpg

2015-12-13 19.42.34.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie do końca wiem czy o tych śróbach mówicie.

 

 

Poza tym nie wiem jak wykorzystać obecną podstawkę do montażu na ścianie, wydaje mi się że czegoś brakuje.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Jak mniemam brak srubek podpowiada Wam że Tv był używany w sklepie... Pisałem że to błędny trop. Ja użyłem kodu serwisowego do sprawdzenia godzin święcenia Tv i jest wszystko ok mimo braku srubek. Nie podaje kodu bo można uszkodzić Tv. Inteligentny użytkownik znajdzie w necie nawet na YT i nie będzie zmieniał wartości w tabelach. Dolna linijka to godziny i następne ilość wlaczen Tv.

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Byłem dziś w SC w którym kupowałem TV. Otworzono przy mnie dwa inne kartony i pokazano że ten model nie ma fabrycznie tych zaślepek :slight_smile: - na szczęście....