anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia KD 55X8509C a telewizja

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Sony Bravia KD 55X8509C a telewizja

Witam

 

Jestem nowy tutaj- nie bede sie rozwijal ze mam kilka sprzetow sony.

Rozchodzi mi sie o TV ktory kupiłem kilka dni temu a mianowicie model  KD 55X8509C

 

męczę sie z wyszykaniem stacji na Tv, kupilem antene domowa- w sumie mialem dwa rodzaje- z wzmacniaczem i bez- obie nic nie znalazly- nawet wystawiajac antene na balkon- mieszkam na 5 pietrze-

i tutaj pytanie- czy trzeba cos przełaczyc zeby wyszukac stacji naziemnych- podpinajac antene.

 

CZy poprostu antena pokojowa jest za słaba jak na moje warunki ??- w sklepie koles oferowa tez taka kierunkowa bardzo polecał.

 

i drugie pytanie:

posiadam talerz na balkonie- kiedys mialem n-ke- kabel mam wpószczony do mieszkania-  czy cos moge z tam talerzem zdziałac - oczywiscie nie mowie tutaj o n-ce czy polsacie- poniewaz często mnie nie ma a i nie chce zawierac umów- korzystam z kodi na androidzie- bardzo fajnie wszystko gra- jestem zadowolony.

Slyszalem o jakis kanałąch testowych w 4K - czy sa takie- i jak je moge uchwycic- by cieszyc sie w pelni moim telewizorem.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Problem anteny został rozwiazany- kupiłem kierunkowa i wszystko hula ja powinno!

Dziękuję Dziękuję odpowiedzi

 

No i problemem bylo szukanie stacji na analogu- a powienienem na cyfrowym

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mieszkam podbnie i podobne mam podejście do umów. Wystawiłem za okno antenę pokojową, a obraz mam zyleta. Gdzie szukasz w jakim menu ustawień wyszukiwania sygnału tv? Szukaj cyfrowa naziemna.

profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Mam tylko tv satelitar oraz tv naziemna- chyba chyba s gdzie ukryte ustawienia

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Pierwsze kroki to tv cyfrowa,następnie cyfrowa naziemna i szukać automatem. Rozumiem że w tym punkcie (kierunku nadajnika)  była wcześniej sygnał cyfrowy? Jak nie jesteś pewien gdzie znajduje się w Twojej okolicy nadajnik to w internecie są mapki z nadajnikami.

profile.country.PL.title
ArcziBaldd
Użytkownik

Ta była satelita satelita dale wisi nq balkonie- mam dwie opcj cyfrowe wejście oraz wejście tv naziemnej- (czy włączając od razu tv naziemna mam sygnał cyfrowy?)

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Kiedys był sygnał analogowy tv(też masz takie ustawienia),obecnie tv nadaje tylko sygnał cyfrowy naziemny. Antena musi być po stronie budynku gdzie znajduje się nadajnik. W blokowisku można liczyć jeszcze na rykoszety sygnału, ale wiadomo gorsza zmienna jakość.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Podstawy jakie musisz znać zanim zaczniesz kręcić tv to.... Gdzie jest nadajnik,jaka odległość,domek wolno stojący czy w lesie lub blokowisko.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tak jak wspomniał najlepiej podaj mniej więcej swoją lokalizację. Sprawdzimy jaki nadajnik masz najbliżej i będziemy wiedzieli na jakich częstotliwościach są Mux-y. Ustawimy TV ecznie na np. Mux1 i zobaczymy czy jest sygnał.

 

Co do satelity powinna działać pod warunkiem, że masz sprawny konwerter oraz ustawiony talerz np. na HotBird.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

profile.country.PL.title
matPROx
Poszukiwacz

Mam do Ciebie prośbę niezwiązaną z Twoim tematem, mam taki sam TV kupiony kilka dni temu i jedna rzecz mnie męczy:

https://community.sony.pl/t5/telewizory/bravia-kd-55x8509c-brak-srub-montazowych-tez-tak-macie/m-p/2...

Założyłem wątek dot. tego ale pisząc w skrócie:

Możesz sprawdzić czy w tylnej obudowie tego modelu miałeś 4 śruby montażowe do uchwytu ściennego (takie zaślepiające bo producenci uchwytów i tak dają swoje śruby. Wg instrukcji te śruby tam są i trzeba je wykręcić przed montażem uchwytu)? U mnie są puste otwory, i oczywiście w niczym to nie przeszkadza...oprócz tego że TV mógł wisieć na ekspozyjci sklepowej a po zdjęciu go ktoś tych śrub zapomniał wkręcić zdejmując uchwyt...a ja kupiłem w pełnej cenie jako NOWY.

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile: