anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a58

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
29861954
Poszukiwacz

a58

WITAM MAM PROBLEM Z BALANSEM BIELI CAŁY CZS MAM ZA BARDZO POMARAŃCZOWE ZDJECIA , ZMIENIAŁEM OBIEKTYWY W AUT. TRYBIE TROSZKE LEPSZE , TO SAMO TEŻ BEZ LAMPY DSC05883.JPG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Źle masz ustawiony tryb balansu bieli. W tym wypadku powinien być ustawiony na żarówkę lub ręcznie w oklicach temperatury 3200 K lub nawet mniej. Możesz też skorzystać w takiej sytuacji z ustawienia "niestendardowy balans bieli" i po wybraniu tej opcji skierować obiektyw tak aby w kadrze było jak najwięcej białej powierzchni (a jak widzę i ozdoby na ławkach, i dywan były białe) i dokonać pomiaru w tym trybie. Tu w tym zdjęciu jak widzę, balans bieli był ustawiony na "zdjęcia w cieniu" a więc w okolicach 8000 K.

Oczywiście rozwiązaniem jest fotografowanie w RAW i ustawienie odpowiedniego balansu bieli podczas obróbki zdjęcia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Źle masz ustawiony tryb balansu bieli. W tym wypadku powinien być ustawiony na żarówkę lub ręcznie w oklicach temperatury 3200 K lub nawet mniej. Możesz też skorzystać w takiej sytuacji z ustawienia "niestendardowy balans bieli" i po wybraniu tej opcji skierować obiektyw tak aby w kadrze było jak najwięcej białej powierzchni (a jak widzę i ozdoby na ławkach, i dywan były białe) i dokonać pomiaru w tym trybie. Tu w tym zdjęciu jak widzę, balans bieli był ustawiony na "zdjęcia w cieniu" a więc w okolicach 8000 K.

Oczywiście rozwiązaniem jest fotografowanie w RAW i ustawienie odpowiedniego balansu bieli podczas obróbki zdjęcia.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Witam,

Temat ten został w zasadzie zamknięty, a ja włączam się po trzech miesiącach, ale mam pewien niedosyt, bo, po pierwsze, nie dostrzegłem, abyś odpowiedział koledze piotruso - jak Ci poszło z ustawieniami balansu bieli, po jego cennych wskazówkach. A po drugie, intryguje mnie to, czy zrobiłeś coś z tymi zdjęciami ślubnymi, aby je poprawić.  To przecież ważna pamiątka i na pewno zależało Ci na tym, aby wyglądała ok.

Zauważyłem też, że uroczystość ślubna miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, a Ty wstawiłeś temat na forum dopiero w styczniu bieżącego. Zadałem sobie pytanie, jak miałeś ustawiany balans bieli przez te miesiące?

Przepraszam za dociekliwość, więc jeśli Ci uraziłem, to przepraszam

Pozdrawiam