anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7 , A7S , A7R

profile.country.PL.title
malman
Użytkownik

A7 , A7S , A7R

Witam serdecznie. Minał już jakiś czas od premier drugiej wersji aparatów A7. Zgodnie z przewidywaniami aparaty A7 zaczęły tanieć. Wiele zagranicznych sklepów oferuje teraz wyprzedaż modeli demo. Ceny ich są na prawdę bardzo dobre i zastanawiam sie nad kupnem. Naczytałem się testów opinii i jak zwyjke wybór jest trudny. A to inne matryce, inne zakresy ISO, inne rodzaje i szybkości autofokusa, itd.

Generalnie fotografuję ludzi, ulice, sytuacje, oczywiści jakiś krajobraz i portret. Nie robie sportu ani makro ani też ptaków i zwierzat. Filmuję też raczej sporadycznie. Obecnie poziadam Nex 7 i szczerze mówiąc jestem z niego bardzo zadowolony. To bartdzo dobre narzedzie dla podróżnika.

Jednak pełna klatka jakoś kusi :slight_smile:

Jaki model A7 powinienem wybrać ?

Proszę i poradę.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z tych trzech, weź A7. Ma najsprawniejszy autofokus, najcichszą migawkę (A7S ma wprawdzie tryb bezgłośny, ale z pewnymi ograniczeniami) no i chyba zdecydowanie najkrzystniej cenowo wypada spośród tej trójki.

 

Pamiętaj, że obiektywy z Nex-7 w większości nie są dedykowane do pełnej klatki więc trzeba kalkulować dodatkowe koszty związane właśnie z optyką. Szczerze polecam dwa świetne obiektywy FE35/2.8 i FE55/1.8 ZA

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
malman
Użytkownik

Dziekuję za odpowiedź. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że moje objektywy nie będą w pełni współpracowały i pojawią się następne koszty. Po prześledzeniu wielu opinii i testów także doszedłem do wniosku, że dla mnie najlepszy bedzie A7. Dziś jednak znalazłem fajną oferte na A7r i stąd mój post. Pociągnę zatem dalej.

Głowne różnice między A7 i A7r to matryca i autofokus. Czy rzeczywiście autofokus w A7 działa pewniej i szybciej ?  To akurat przy ulicznej fotografii ma dla mnie spore znaczenie.  A7r dale lepszy detal i generalnie obraz ale czy aż tak duża jest różnica ? Czy dostrzegę ją  na monitorze / TV albo na  wydrukach 20x30 cm, bo  wiekszych nigdy nie robiłem jeszcze ? 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


malman napisali:

Czy rzeczywiście autofokus w A7 działa pewniej i szybciej ?  To akurat przy ulicznej fotografii ma dla mnie spore znaczenie.  A7r dale lepszy detal i generalnie obraz ale czy aż tak duża jest różnica ? Czy dostrzegę ją  na monitorze / TV albo na  wydrukach 20x30 cm, bo  wiekszych nigdy nie robiłem jeszcze ? 


Tak, AF działa szybciej i pewniej. A7 daje naprawdę dużo szczegółów i jednak weź też pod uwagę wagę plików - te z A7R zajmują jednak więcej miejsca. W kwestii wydruku to mozesz spokojnie z obu drukować drukować 90x60 :slight_smile:

 

Na monitorze różnicy nie będzie.

profile.country.PL.title
malman
Użytkownik

Dziękuję za szybka i rzeczową odpowiedź. Tak też myślałem, że A7 bedzie dla mnie najlepszy. Teraz jestem już pewny. Myślę, że po świątecznym szalństwie zakupowym ceny jeszcze trochę zanurkują i wtedy porównam go z Nexem 7.