anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77 II - pierwsze wrażenia!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A77 II - pierwsze wrażenia!

Cześć!

 

Dziś udało mi się szczęśliwie dobrać do nowego modelu - SLT-A77 II. 

a773.jpg

 

Niestety nie miałem wiele czasu na zapoznanie się z A77 II, czas pędził jak oszalały, a ja próbowałem jak najwięcej "ogarnąć" z tego co nowe...tak więc najważniejsze spostrzeżenia:

 

- Nowy AF! To jest torpeda. Testowałem z obiektywem 16-50/2.8, 70-400/4-5.6 G SSM i 70-300/4.5-5.6 G SSM.

  Celność, ilość i rozmieszczenie pól AF - bardzo wygodne.

 

- Jest cyfrowy limiter, taki jak w SLT-A99! Super sprawa, która jeszcze bardziej przyspiesza ostrzenie!

 

- AF-C działa nieporównywalnie lepiej i szybciej od pozostałych aparatów SLT! Nie miałem wprawdzie szans na przanalizowanie wszystkich ustawień, ale przy śledzeniu samochodów   jadących około 90-100km/h nie było żadnych problemów.

 

- Bardzo fajna jest funkcja pozwalająca obserwowanie działania stabilizacji przy wciśniętym do połowy spuście! Działa to świetnie i w zasadzie to tak, jakby oberwować działanie stabilizacji w obiektywie! 

a77II.jpg

 

- Joystisk jest lepiej opracowany niż w SLT-A77/99 - chodzi z ciut większym oporem, skok jest krótszy - dla mnie to duże usprawnienie bo często go używam.

 

- Przy AF-C trudno już narzekać na efekt klatkowania. Wszystko odbywa się naprawdę szybko i płynnie.

 

- Kolory w JPG nie są już przesycone.

 

Cóż, po tym krótkim spotkaniu jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego aparatu.

Fantastyczna maszyna i nie mogę doczekać się dłuższego testu!

 

a772.jpg

 

Pozdrawiam! :slight_smile:

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Trochę Ci zazdroszczę, że już go miałeś w łapkach! :thinking:

 

Dzięki za podzielenie się pierwszym wrażeniem :slight_smile:

Ja już nie mogę się doczekać, kiedy zagości u mnie na dłużej, a myślę, że na bardzo długo! :nauseated_face:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Artur_Boguslawski
Użytkownik

Witam,

rzeczywiście kawałek ciekawego aparatu.

Przegryzam się prze manuala i nowe funkcje, których nie znam.

Niestety troszkę brakuje opisu jak niektóre działają.

 

Focus, to lux torpeda.

Przy portretach jedna z ciekawszych to ostrzenie na oko osoby fotografowanej.

Ostrzy naprawdę szybko i bardzo dokładnie.

Na razie bawię się w domku, ale w weekand postaram się wyjść na swiat i troszkę popstrykać.

 

Pozytywnie zaskoczyła mnie matryca w zakresie czułości.

Przy takich samych warunkach w porównaniu do poprzedniego modelu wykorzystuje niższe ISO.

 

Wygodne jest ISO AUTO z programowalnym MIN i MAX. Testuję zakres 100-400 i na tym etapie wystarcza.

W domu z wbudowaną lampą nie przekroczył 125.

Czekam na przejściówkę, aby podpiąć lampę zewnętrzną.

 

Co denerwuje: to inna stopka niż a A57 i 130zł na małą kosteczkę do lampy.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bardzo wygodne jest też ISO-auto i tryb M. Ustawiasz zadaną przysłonę i czas a ISO dobiera automatyka :slight_smile: Ocdzywiście potrzebna jest świadomość tego co się robi, żeby nie przesadzić. Na szczęście po lekkim naciśnięciu spustu w wizjerze widać aktualną ISO.

 

Jeśli instrukcja jest niewystarczająca, Sony na swojej stronie oferuje wiele samouczków różnego rodzaju. Zajrzyj również tutaj: Przewodnik pomocniczy

 

Trochę czasu trzeba, żeby się oswoić :wink:

------------------------------
fotoamator