anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaką lustrzankę kupić?

ROZWIĄZANE
AdrianFoto
Poszukiwacz

Jaką lustrzankę kupić?

Jaką lustrzankę kupić?

Tak jak w temacie, moje wymagania
-Musi być wizjer, fajnie jakby był cyfrowy, analogowy też może być
-Opcja dołączenia mikrofonu i to najlepiej, żeby można było każdy mikro wpiąć na jack, są jakieś mikro na bardzo długim kablu?
-Dobre wideo, coś więcej niż full hd, tzn. jakość jest najważniejsza, szybkość ostrzenia
-Spory zoom, ale to tego można obiektyw kupić nie? Miałem kompakta, to się nie orientuję w 200%
-Obiektyw w zestawie, uniwersalny w miarę, nie będę szybko optyki zmieniał
-Żeby można było od razu etui dokupić, ew. w zestawie
-Cena do 2000zł
-Najlepiej Sony, ponieważ miałem sony kompakta i on "otworzył" mi ścieżkę do robienia fajnych zdjęć, support też mają przyjemny, to po co się pchać w coś innego. Jasne, że jak np. Nikon w tej cenie będzie o niebo lepszy to wezmę Nikona. Ale Sony mi się bardzo podoba 🙂
-zdjęcia makro, i możliwość wybrania trybu makro ręcznie. Tzn. wybieram makro i już na nic innego mi się nie zmieni.
-ALLEGRO!

Tagi (3)
17 ODPOW. 17
AdrianFoto
Poszukiwacz

Na allegro jest oferta d5300 za te 2tys. Czym się różni lustrzanki od
bezlusterkowca?
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Najprościej, różnica między lustrzanką, a bezlusterkowcem jest brak lustra i inny pomiar AF niż w lustrzankach. Do filmowania z użyciem af wg mnie lepiej się nadają bezlusterkowce. Dodatkowo są mniejsze i lżejsze od lustrzanek. W przypadku Sony w środku są matryce o tym samym rozmiarze co w lustrzankach, czyli aps-c i ff. Dzięki temu jakość zdjęć jest na tym samym poziomie.

AdrianFoto
Poszukiwacz

W tym pułapie cenowym to tylko Sony lce 5000. Nie ma wizjera. Chce mieć wizjer, a akcesoria są drogie :wink: 

 
Z tego co się obczytałem to dużo jest na korzyść bezlusterkowca ale jednak chyba się nie przekabacę. Kupować np. HX-90 mi się nie widzi.
 
Mój kompakt dość długo przetwarzał zdjęcia. Pewnie w tych droższych to szybko idzie ale jednak chcę spróbować czegoś innego. Większy wybór w obiektywach na korzyść lustrzanki. Można używki za małe pieniądze kupić.
 
ŁĄCZENIE POSTÓW
 

D5300 ma przecież ma większą rozdzielczość:

 

D5300 Typu CMOS, 23,5 x 15,6 mm

Sony lcp 5000 Typ APS-C (23,2 x 15,4 mm)

 

Minimalnie ale jednak Premierę miały podobnie.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Po pierwsze to, że wolno się zdjęcia i filmy zapisywały to wina na 90% taniej wolnej karty.

Co do wieksze wyboru obiektywów, zgadza się.

Co do ceny, a6000 body można w tej cenie kupić, a obiektyw 18-55 używany też można spokojnie kupić w dobrej cenie.

Co do rozmiaru matrycy te różnice są marginalne bez jakiegokolwiek wpływu na zdjęcia i nie jest top rozdzielczość tylko fizyczny rozmiar matrycy. W hx60 masz matryce 1/2.3", w telefonie masz matryce wielkości łebka od szpilki i to robi różnice.

 

Widzę, że jesteś przekonany do Nikona więc nie będę Cię namawiał, proponuje tylko odwiedzenie jakiegoś sklepu i pobawienie się tym modelem, bo prawda jest taka, że to nie aparat, a człowiek robi zdjęcia i obsługa aparatu musi być dla Ciebie wygodna. Ja dlatego kupiłem Sony bo do menu Nikona i Canona się nie mogłem przekonać :wink:

AdrianFoto
Poszukiwacz

I tak dziękuje Ci za pomoc. Za zaangażowanie. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem.

 

Jakby Sony robił tego nikona to był wziął Sony 🙂 hahah

 

 

Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia, która mnie męczy (pisałem już w tej sprawie do nikona). W specyfikacji stoi:

  • Funkcja autofokusa jest dostępna tylko w przypadku obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami typu G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) oraz obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, ale nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym.

A na allegro sprzedają go z obiektywem

AF-P.

 

Czy ja będę miał autofocus? :slight_smile:

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

nie pomogę nie znam nikona

AdrianFoto
Poszukiwacz

Pozostaje poczekać na odpowiedź Nikona. Napiszę o tym.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


AdrianFoto napisali:

 

Czy ja będę miał autofocus? :slight_smile:

 

 

 

 

 


O jaki konkretnie obiekyw pytasz?