anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[NEX-5R] Sony Timelapse app - jak kupić bez karty kredytowej- rozwiązanie

MartiMartini
Nowicjusz

[NEX-5R] Sony Timelapse app - jak kupić bez karty kredytowej- rozwiązanie

Witam. Chcę się w z Wami podzielić informacją w jaki sposób ja zakupiłam apkę Timelapse na mojego Sony NEX-5R, ponieważ przysporzyło mi to wiele problemów i jako, że nie posiadam karty kredytowej i nie miałam zamiaru jej zamawiać, męczyłam się z tym ok. 2 tygodnie. Widziałam też, że to nie tylko mój problem, więc może moja podpowiedź komuś się przyda.

 

Jak wiadomo, nasze NEXy nie są wyposażone w port do wężyków interwałowych, więc posiadanie tej apki jest jedynym rozwiązaniem, jeżeli ktoś chce się bawić w timelapsy.

 

Niestety, jeżeli nie posiadasz karty kredytowej, nie ma opcji, żeby kupić ją za 41,99 zł, gdyż potrzebować będziemy:

1. Zwykła karta bankomatowa z jakiegokolwiek banku (u mnie debetówka z mBank)

2. Kupon PlayStation Network o wartości 50 zł w postaci 12-znakowego kodu - do kupienia na Allegro (wpisujemy w wyszukiwarkę "Sony 50 zł")

 

No i teraz:

1. Wchodzimy na https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action - rejestrujemy się, logujemy.

 

2. Wchodzimy w: konto --> realizacja transakcji z użyciem karty przedpłaconej --> wpisujemy nasz kod, który po zakupie na Allegro dostaliśmy na adres mailowy. Mamy w portfelu 50 zł. I tutaj zaczyna się zabawa, gdyż mając w portfelu na koncie Sony kwotę 50 zł wciąż nie mogłam zakupić aplikacji, gdyż system wywalał mi błąd o braku dodanej karty kredytowej, której przecież nie posiadałam, dlatego teraz:

 

3. Wchodzimy w: konto --> portfel --> dodaj kartę kredytową

 

4. Wpisujemy nasze dane z DEBETÓWKi (i tak z niej nie pobierze środków, więc spokojnie)

 

5. Zakupujemy apkę z poziomu aparatu, a nie przez stronę internetową, gdyż przez stronę wciąż wychodzą błędy - pieniądze zostaną pobrane z portfela.

 

6. Dla pewności usuwamy dane o karcie debetowej z konta. W portfelu zostaje nam 8,01 zł, z którymi już nic nie zrobimy, chyba, że ktoś używa portfela do innych celów więc może sobie te 8 zł wykorzystać na coś innego.

 

Ja chcąc uniknąć zamawiania z banku karty kredytowej, która nie jest mi potrzebna w codziennym życiu, tylko dla tej jednej aplikacji, zamówiłam 2 karty, które myślałam, że będą działać - ING przedpłacona (zapłaciłam za jej wydanie jednorazowo 15 zł) i eKarta USD (jednorazowo 25 zł za wydanie), niestety obie nie podziałały, w związku z czym za apkę zapłaciłam 15+25+50=90 zł - mam nadzieję że niniejszy miniporadnik pomoże komuś uniknąć bezsensownych kosztów tego typu :slight_smile:

 

Pozdrawiam.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgodze się z Tobą, że nie każdy chce mieć kartę kredytową - Twój poradnik pozwoli wielu osobom rozwiązać ten problem. Dzięki :slight_smile:

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za umieszczenie pomocnych treści w naszej społeczności.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
vid3__
Użytkownik

Z drugiej strony, Sony mogłoby uruchomić jakieś inne sposoby doładowania konta. Choćby przelewem bankowym.