anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex-5 Wyświetlacz

profile.country.pl_PL.title
tomros7
Początkujący

Nex-5 Wyświetlacz

Witam !!!
Przy użytkowaniu NEX-5 zauważyłem, że po pewnym czasie wyświetlacz zaczął mi zachodzić (tak jakby parą). Pojawiły się na nim plamy. Co może być przyczyną ??? Jak to usunąć ???

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Czy mógłbyś napisać w jakich warunkach doszło do tego "zaparowania"?

Ewentualnie wstawić zdjęcie wyświetlacza z tymi plamami.

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
tomros7
Początkujący

Te plamy powstawały w długim okresie czasu. Nie wiem od czego. Ale są na tyle uciążliwe, że przy dużym oświetleniu przeszkadzają bardzo, ponieważ nie widać przez plamy obrazu na wyświetlaczu. Wygląda to tak, jakby folia nie była zdjęta z wyświetlacza, ale folia była zdjęta zaraz na początku. Patrz załłacznik.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

To jest niestety przypadłość tego ekraniku, że po pewnym czasie powłoka antyodblaskowa się wyciera i wygląda to tak niekorzystnie...u mnie jest to samo.

Zelmer
Początkujący

??? naprawde tak sie dzieje? Wiecie moze czy to jest ten sam ekranik co w NEX-7?
Ja u siebie jeszcze nic takiego nie zauwazylem, ale mam go dopiero 2 tygodnie....

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zelmer napisał(a):

??? naprawde tak sie dzieje? Wiecie moze czy to jest ten sam ekranik co w NEX-7?
Ja u siebie jeszcze nic takiego nie zauwazylem, ale mam go dopiero 2 tygodnie....


ja polecam kupić szybkę GGS. Jedyne słuszne rozwiązanie dla ekraników :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
tomros7
Początkujący

Na szczęście aparat jest jeszcze na gwarancji .... :slight_smile: Użytkuję aparat 1,5 roku i trochę się zdziwiłem, bo to przecież SONY !!!

Z folią próbowałem jest jeszcze gorzej, a plamek jest coraz więcej i zamiast znikać pojawiają się w większej ilości !!!

Te plamki są jakby pod szybką i nie można ich zetrzeć, bo szybka jest wklejona.

EDIT Lajam:
Łączenie postów - proszę nie pisać kolenych postów pod sobą tylko używać opcji "ZMIEŃ"
i uzupełnić swoją wypowiedź.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tomros7 napisał(a):

Na szczęście aparat jest jeszcze na gwarancji .... :slight_smile:


Obawiam się, że gwarancja nie obejmuje tego typu dolegliwości - powstaje to w wyniku użytkowania.

Co do NEX-7 - myślę, że nowe NEX-y mają lepiej zabezpieczone ekraniki.

Zelmer
Początkujący

Co do NEX-7 - myślę, że nowe NEX-y mają lepiej zabezpieczone ekraniki.



Ufff uspokoiles mnie troszke, ale zgodze sie z przedmowca ze nigdy bym nie pomyslal ze w tej klasie moze wystapic taki problem....

profile.country.pl_PL.title
tomros7
Początkujący

Użytkowałem zgodnie z przeznaczeniem w normalnych nawet nie ekstremalnych warunkach. I wyświetlacz jest objęty gwarancją. Problem tylko będzie potem, po gwarancji ???