anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oryginalna bateria FW50

mare37
Użytkownik

Oryginalna bateria FW50

Jak sprawdzić czy bateria jest oryginalna?

24 ODPOW. 24
mare37
Użytkownik

Zarówno formowanie jak i formatowanie baterii jest dopuszczalne. Było to wyjaśniane w wielu artykułach więc roztrząsanie tego, że tylko formowanie jest poprawne uważam za bezsensowne.

Współczesne litowo jonowe li-on nie wymagają całej tej obróbki z potrójnym ładowaniem i całk rozładowaniem. Sprawność aku przewidziana jest na ilość cykli i tyle. To że po 4 czy 5 naładowaniu aku będzie dłużej trzymać jest bzdurą.http://www.download.net.pl/fakty-i-mity-na-temat-baterii-formatowanie-baterii/n/1906/

mare37
Użytkownik

No ktory oryginał a który podroba? Dodam, że jeden waży 3 gramy mniej. Sony zmienilo technologię?

 

http://www.garnek.pl/mare37/30578351

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zarówno formowanie jak i formatowanie baterii jest dopuszczalne. Było to wyjaśniane w wielu artykułach więc roztrząsanie tego, że tylko formowanie jest poprawne uważam za bezsensowne.

 

 Skoro całe pokolenia gimbusów i niedouczonych redaktorków (nie tylko z onetu), a za nimi sprzedawcy w salonach używało "formatowania" baterii, to czy zgodnie z Goebelsowską metodą powtarzania bzdury stało się  to prawdą? Nie. Nadal akumulatory (nie baterie) się formuje (tylko te, które tego wymagają), natomiast formatuje się nośniki pamięci, tekst w edytorze, itp. Ale masz rację. Roztrząsanie tego na forum Sony jest bez sensu.

 

Akumulatory Li-Ion są gotowe do użycia po wyjęciu z fabrycznego pudełka. W zależności od czasu, który upłynął od ich wyprodukowania będą miały do ok. 40% naładowania. Można je podladować od razu, można najpierw użyć i doładować pózniej. 

Różne zródła podają, że aby elektronika urządzenia poprawnie oceniała stan naładowania akumulatora, należy co pewien czas eksploatować aż do wyłączenia urządzenia (aparatu), po czym naładować do pełna. Może to bzdura, ale nawet w podanym przez Ciebie linku jest również wzmianka na ten temat.

 

Ponadto jeśli wierzyć w fachowe informacje, akumulator Li-Ion po wyprodukowaniu i ustaleniu na nim wstępnego naładowania ok. 40%, zostaje "uśpiony" - spowolnione są procesy chemiczne powodujące rozładowanie. "Budzi" go dopiero  pierwsze użycie - czy to w ładowarce, czy w urządzeniu. Jeśli tak właśnie jest, to niewykluczone, że owe pierwsze 2-3 cykle ładowania pomagają również elektronice na właściwe skalibrowanie się? Nie jestem inżynierem technologiem, specjalistą od produkcji aku Li-Ion, i być może ostatni akapit nie jest prawdą. 

Może też występować inny efekt. Nowy aparat częściej jest używany "na początku", co może powodować wrażenie szybszego rozładowania się akumulatora.

------------------------------
fotoamator
janio47
Poszukiwacz

Zgadzam się w 100% obecnie akumulatorek sie kupuje i używa. Ja w ogóle nie rozumiem tego sztucznie wywołanego zamieszania. To samo się tyczy oryginalnośći kupujemy tanio i zgadzamy się na ryzyko krótszego działania ogniwa ale mamy ich kilka w cenie oryginału. A tu jakieś ważenie i wykrywanie różnic 2-3 gramowych.Opanujmy emocje i cieszmy się z fotografowania. Ja mam luzy na obiektywie i wymienione oryginalne pierścienie mocujące i luzy dalej są. Nie ma to jednak wpływu na jakość robionych zdjęć:smileywink:

Spoiler
 

.

mare37
Użytkownik

Przepraszam bardzo, ale jeśli wybierasz tani zamiennik to twoja osobista decyzja i konsekwencje (uszkodzenie sprzetu niewłaścuwe działanie) Wiekszość baterii do kamer canona nie pokazuje czasu. Baterie do panasonika często wyłączają wcześniej urządzenie. To jest twoje ryzyko. Ale jesli za akumulator sprzedawany jako oryginał płace grubo powyżej stówy a dostaje podróbkę o jakosci twoich tanich zamienników to uważasz że to jest mało istotne? To ja współczuje.

janio47
Poszukiwacz

Mam 2 podróbki po 39,90 zł w SONY A6000. I wszystko działa bez zarzutu. Hmm wydaje mi się, że znaczenie ma napięcie i natężenie prądu jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia sprzętu. A nie oryginalność akumulatora. Korporacje nas rolują na czym świat stoi, sprzęt oryginalny coraz gorszej jakości i jeszcze akcesoria w cenach z Marsa.

mare37
Użytkownik

Podróbka a zamiennik to zupełnie co innego. Zamienniki mają to samo napięcie a pojemność to z sufitu. Cały czas pisze o podrobionych oryginalnych bateriach sprzedawanych w oryginalnych blistrach od sony. Z zaminników tez korzystam w kamerach i aparatach z oczywistej przyczyny, bo sa tańsze. Jenak jak kupuje oryginał za 150zł i dostaje podrobiony aku to chyba każdy by się wkurzył. No chyba że sie myle i wiekszosc w ogole nie rozpozna, że bat jet podrobiona. Od czterech sprzedawców na alledrogo usłyszałem, że podrobione oryginały sa lżejsze i tylko tak można je rozpoznać.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, możesz mi powiedzieć gdzie można dostać oryginał za 150zł? Bardzo chętnie bym kupił,normalna cena zaczyna się od 200zł, a dobija do 300...

mare37
Użytkownik

Proisze bardzo. Wpisz na alledrogo 

SONY NP-FW50 NOWY ORYGIN NEX3 NEX5 NEX6 NEX7 i dostaniesz za 89zl oryginał 

 

poza tym za 119zl tez sa..wiec bez przesady 200-300 nikt nie kupuje. Ja kupiłem uzywany za 50zł od gościa który miał a5000 wiec na bank oryginał.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

heh Ty serio wierzysz, że jak ktoś pisze na allegro oryginał, to zawsze jest to prawda? Ja myślałem, że masz dwie baterie zakupione w jakimś dużym sklepie i się różnią od siebie, a nie podróbkę z allegro...

 

EDIT: nawet w komentarzach jest info, że sprzedaje podróbki...