anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A58 - lampa błyskowa?

ROZWIĄZANE
Simon_PL
Poszukiwacz

Sony A58 - lampa błyskowa?

Cześć,

 

Mam problem dotyczący wyboru lampy błyskowej. Nie chcę kupować lampy systemowej choć wiem, że byłaby najlepszym wyborem. Poszukuję czegoś do 500 zł. Na allegro lamp jest mnóstwo jednak problem polega na tym, że te teoretycznie pasujące do sony/minolta nie mają stopki multi interface. Wielu sprzedawców mówi, że pasować będą te do nikona/canona/pentaxa. Trochę mnie to dziwi. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?? Albo czy ktoś może polecić jakiś zamiennik?? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. :slight_smile:

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Czy na wyświetlaczu lampy, gdy znajduje się poza body, wyświetlana jest ikona WL? Druga sprawa, gdy otworzysz lampę wbudowaną, sprawdź czy ona znajduje się w trybie WL.

bart84pl
Poszukiwacz

Tak, na wyświetlaczy lampy cały czas jest dioda WL CH1, po odłączeniu od body również. Nie miga tylko czrwona dioda. Gdy otworzę wbudowaną lampę, nadal w trybie błysku na wyświetlaczu aparatu widnieje WL...

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Czyli wszystko powinno być ok. Możliwe, że lampa jest uszkodzona.

 

Poniżej zamieszczam jeszcze link do filmu nakręconego kilka lat temu. Możesz spróbować jeszcze w ten sposób uruchomić błysk bezprzewodowy.