anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A77mk2 + kabel do lampy HVL F43AM

ROZWIĄZANE
paul123-----
Użytkownik

Sony A77mk2 + kabel do lampy HVL F43AM

Czy coś takiego w ogóle istnieje?

Jak mam rozwiązać problem kiedy mam na lampe zalozony maly softbox i lampe trzymac w gorze w rece?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Mialem taki kabel do a77 i hvl58 (stara stopka sony) i działało przy nowej jest łatwiej bo to juz klasyczna stopka z dodatkowymi pinami jak boisz się że coś nie będzie działać podejdź do sklepu w którym mają taki kabel i sprawdź

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

możesz kupić wyzwalacz radiowy, a jeśli chcesz mieć lampe na kablu, to poszukaj kabla na stpkę lampy błyskowej. W trybie manualnym będzie pasować nawet kabel od lamp nikona, czy canona, bo to chodzi tylko o impuls dla błysku.

paul123-----
Użytkownik

o wlasnie... to jest jakis pomysl. Lampa moze dzialac w trybie manualnym, nie ma problemu. Byle tylko byl wyzwalany blysk. Jestes pewien, ze to zadziala? I jeszcze kwestia czy bez problemu go zamocuje na aparat i lampe bez kombinowania?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Mialem taki kabel do a77 i hvl58 (stara stopka sony) i działało przy nowej jest łatwiej bo to juz klasyczna stopka z dodatkowymi pinami jak boisz się że coś nie będzie działać podejdź do sklepu w którym mają taki kabel i sprawdź

paul123-----
Użytkownik

Okey, dzieki. Troche mnie uspokoiles, bo juz sobie kupilem softbox na lampe myslac ze kabel to tylko formalnosc. A tu takie jaja...

paul123-----
Użytkownik

Niestety, kabel nie dziala.

Testowalem dzis w sklepie te:

 

*** 

Na kablu canona na 50 zdjec blysnal dwa razy.

Lampa nie reagowala na zadnych ustawieniach.

Temat zatem nierozwiazany.

 

Powód edycji: post zawierał linki do strony służącej celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

bardzo dziwna sprawa używałem co prawda kabla na starą stopkę poprzez adapter na nową stopkę i błyskało bez problemu, ale kolega błyskał nikonem używając lamp sony ze starą stopką (poprzez przejściówkę na nową stopke) i też błyskało. Nowa stopka Sony od C i N niczym się nie różni (przynajmniej jeśli chodzi o wysłanie impulsu do błysku) i zamiennie wszystko działa...

 

https://community.sony.pl/t5/aparaty-a-z-wymiennymi-obiektywami/sony-a58-lampa-blyskowa/td-p/1891265

 

tu masz wypowiedź Piotruso  (ten post na zielono) błysk musi zostać wyzwolony. Piszesz, że błyskała co któryś raz wg mnie wina jest po stronie styku albo między aparatem, a kablem, albo między lampą, a kablem. 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


paul123----- napisali:

 

Lampa nie reagowala na zadnych ustawieniach.

Temat zatem nierozwiazany.


Możliwe, że jest coś nie tak ze stykami na lampie. Szczerze mówiąc, jeśli nie potrzebujesz automatycznego trybu błysku, to warto przemyśleć zakup manualnych lamp na stopkę ISO - odpada wówczas problem z komunikacją bo taka lampa zadziała z każdym najtańszym wyzwalaczem bezprzewodowym. 

 

Druga sprawa to stopka w A77mk2 - sanki wyzwalaczy nie zawsze dochodzą do końca i stąd brak styku. Spróbuj mocniej docisnąć wyzwalacz/kostkę którą wsuwasz w sanki. 

 

Pozdrowienia