anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z odtworzeniem systemu

profile.country.PL.title
drx8888
Użytkownik

Problem z odtworzeniem systemu

Witam 

 

Chciałbym wrócić do ustawień fabrycznych notebooka lecz po wielu próbach nie udaje mi sie to. 

FAbrycznie był zainstalowany system win 8.1, gdy pojawiła sie darmowa opcja aktualizacji do systemu win 10 skozystalem z niej, wiec obecnie jest win 10. Probuje skozystac z odzyskiwania systemu przy pomocy przycisku assist lecz to tez nie dziala. Jest tam opcja odzyskiwania.... lecz po jej wybraniu system win normalnia sie wlacznia nie pokazujac dalszych mozliwosci. Probowalem rowniez naciskac przycisk f 10 podczas wlaczania komputera lecz to rowniez nie przynosi zadnych efektow. Nie tworzylem zadnych kopii zapasowych ani dyskow wiec jedyne co mam to partycja Recovery do ktorej nie wiem jak sie dostac. Jakies pomysly podpowiedzi?? Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć!

 

Mozemy poradziś zaglądnęcie na tę stronę: https://www.sony.co.uk/electronics/support/personal-computers

W sprawie produktów Sony VAIO warto skontaktować się z Sony Electronics.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
drx8888
Użytkownik

nie pomogliscie niestety

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj,

Mam nadzieję, że udało się już rozwiązać problem, ale w razie czego przekazuję instrukcje, jakie udało mi się uzyskać od kolegów z Supportu:

-----------

w przypadku braku możliwości powrotu do preinstalowanego systemu istnieje prawdopodobieństwo, że partycja została usunięta podczas aktualizacji systemu do Windows 10. Niemniej proszę o wykonanie resetu zasilania Vaio oraz ustawień fabrycznych BIOS:

- odłączyć zasilacz, wyciągnąć baterię*, zostawić komputer w takim stanie na około 4-5 minut, następnie podłączyć baterię oraz zasilanie,
- poprzez przycisk ASSIST wejść do ustawień BIOS, a następnie z poziomu zakładki "EXIT" przywrócić ustawienia fabryczne oraz zapisać zmiany.

*W przypadku zintegrowanej baterii proszę pod zaślepką w środkowej części tylnej obudowy odszukać przycisk reset, który należy wcisnąć na około 4-5 sekund.

------------

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
drx8888
Użytkownik

dziekuje za zainteresowanie i na pewno sprawdze te podpowiedzi jak tylko bede miec troche czasu, na pewno mi to pomoze 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Sprubój wyłączyć całkiem kompa, nacisnąć przycisk assist i isć według kroków, jezeli to nieskutkuje, to wygląda na to że po update do win 10, system mógł nadpisać dane starego lub coś mu pomieszać, jeżeli nic znowu niebędzie działać, niepozostaje ci nic innego jak z oryginalnej płyty win 8.1 go zaistalować i zainstalować wszystkie softy i drivery sony z tej strony (https://www.sony.pl/electronics/support/personal-computers-laptop-pc)

jezeli już to zrobisz, to trzeba będzie się zająć partycją odzyskiwania, najlepszym sposobem jest ściągnąć taki jakby program hiren's boot cd, wypalić na płyte cd lub na pena wgrać za pomocą programu rufus, zbotować się z biosu na pena(lub na płyte) i uruchomić narzędzie Acronis true Image, ten program nigdy mnie nie zawiódł, a dodatkowo w hiren's ie masz też inne opcje jakbyś czegoś potrzebował, zrób kopię tym programem np. na duży zewnętrzny dysk usb, i jak będziesz potrzebował to acronisem przywrócisz, tylko warunek że musisz mieć że sobą ten dyski i płyte cd z programem(albo pena), ale za to niemusisz się obawiać że znowu ci uszkodzi partycje odzyskiwania, faktem jest że możesz dalej zrobić partycję odzyskiwania vaio w assist programem vaio care podobno, ale ja tego nigdy nierobiłem, jeżeli nie posiadasz oryginalnej płyty windows'a 8.1, ściągni z neta i wypal plik iso, może to być taka jak oryginalny win 8.1, może być też crack, ale nieaktywowany, lecz drugiego sposobu niezalecam, na stronie microsoftu jest nawet specjalne narzędzie do tworzenia nośników instalacji win 8.1- tu link (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8), to tyle jeżeli chodzi w temacie.

 

Pozdrawiam

Darek