anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony vaio - problem z przyciskiem stamina/Speed

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Sony vaio - problem z przyciskiem stamina/Speed

Witam, już od chyba 5 lat korzystam z sony vaio i mam takie pytanie, mam model Vaio VPCSE2f!E Srebrny i przycisk stamina/speed nie działą, jest to problem sterownika ponieważ robiłęm różne testy i przełącznik jest sprawny, lecz po zakończeniu wsparcia i sprzedaży vaio przestał działać, sterownik zainstalowałem na nowo i dalej nie działa, po przeinstalowaniu systemu (TO JEST WIN7) za pomocą przycisku assist, po zakończeniu operacji i uruchomienu ponownie laptopa pojawił się BSOD czyli Bluescreen, pisało coś że problem z atidriver, w trybie awaryjnym też nie działa, więc zainstalowałem Windows 10 z płyty i zainstalowałem driver'y ręcznie, i stał się cud, działa przełącznik po kilku próbach instalowania sterownika do tego przełącznika, lecz lampka speed się nie zapala, system nie wykrywa że coś się zmieniłó, ale komputer zachowuje się tak samo po przełączeniu jak przedtem jak na win7 działał, a w programie 3D Mark wyszły zupełnie inne wyniki niż przed przełączeniem, ale napisałże to niby ten sam mój intel hd graphic 3000, po kilku użytkowaniach i mojego zadowolenia szczęście ciut znikło bo okazało się że jak z powrotem przełącze z speed na stamina to cały komputer zwalnia i system, prynajmiej tak było pokazane w menedżerze zadań, komputer pracował na 1 rdzeniu o prędkości niedopuszczalnej 0,10ghz, problem znikał gdy przełączyłem znowu na speed, ale z tym równierz włączała się ta karta od amd radeon która zabierała ogromny pobór energii z baterii,i żeby znowu pracował intel trzeba zrobić restart komputera i przed ładowaniem systemu jak pokaże się logo vaio z biosu przełączyć, i teraz głównie pytam czy jest jakiś sposób aby to działało nomalnie jak kiedyś i może najlepiej pod windką7?

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za aktywność na naszym forum. Wszelkie pytania dotyczące sprzętu VAIO należy kierować do Sony Electornics. Support można znaleźć pod adresem https://esupport.sony.com/US/p/select-system.pl?model_type_group_id=10

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Bardzo przepraszam ale na stronie podanej w tekście nie ma mojego modelu na liście. Prosze o inne rozwiązanie dotyczące mojego vaio, przypominam że to model vpcse2f1e

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Prosimy o sprawdzenie pod adresem: https://www.sony.pl/support/pl/series/prd-comp-vaio-nb

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Bardzo przepraszam ale na stronie podanej w tekście nie ma mojego modelu na liście. Prosze o inne rozwiązanie dotyczące mojego vaio, przypominam że to model vpcse2f1e

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj,

 

Kolejnym krokiem, po reinstalacji systemu oraz sterowników, jest naprawa komputera. Sprawa wygląda na usterkę samej karty, która jest niepoprawnie odczytywana oraz powodowała bluescreen. Z naszej strony nie możemy zalecić nic więcej (od strony oprogramowania), niż to co już zostało przez Ciebie zrobione. Proszę o bezpośredni kontakt z naszą linią wsparcia technicznego - podamy namiary na autoryzowane centra serwisowe.

 

Pozdrawiam,

Barbara_K

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Dziękuje a odpowiedź, sam czytałem że problem atimpag.sys jest związany z uszkodzeniem szprzętu, jaki byłby koszt naprawy?

 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety, ale na to pytanie odpowie ci tylko serwis.

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

jakie polecacie serwisy, dodam żeby były we Wrocławiu, gdzie nie kradną sprzętu i zrobią to do max 2 tygodni?

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Polecamy zadzwonić do supportu:

 

+48 223060694
Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku: 09:00 - 18:00

Tam dostaniesz namiary na autoryzowane centrum serwisowe. 

 

Pozdrawiam,

Barbara_K