anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO SB - napęd CD/DVD ROM przestał czytać płyty

profile.country.pl_PL.title
rafwinie
Początkujący

VAIO SB - napęd CD/DVD ROM przestał czytać płyty

Witam,


właśnie zauważyłem, że w moim laptopie serii SB przestał działać napęd dysków optycznych.


Napęd jest widoczny w systemie, ale nie czyta i nie zapisuje płyt. Po włożeniu do napędu płyty słychać próbę rozruchu (3x) po czym napęd się wyłącza (nie uruchamia płyty, nie ma możliwości podglądu zawartości płyty). Laptop ma ponad rok i do tej pory sprawował się nienagannie.


Ostatni raz instalowałem coś z płyty na początku stycznia i wszystko grało.


Jeśli ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem to bardzo proszę o pomoc.


VAIO VPC SB 3S9E

4 ODPOW. 4
profile.country.en_IE.title
adarasek
Początkujący

Witam,


Wczoraj dopadł mnie identyczny problem. Nagraływałem kilka płyt poczym po włożeniu kolejnej cd rom 3 raz wykonuje dziwny rozruch i się zatrzymuje. Napęd widoczny w systemie.


Czy udało ci się rozwiącać ten problem?


Vaio VPC SB 3S9E

profile.country.pl_PL.title
rafwinie
Początkujący

Niestety nie.

Co ciekawe od momentu wystąpienia tego problemu niektóre programy np.: iTunes wyrzucają problem z rejestrem:

"Nie znaleziono ustawień rejestru używanych przez sterowniki iTunes do importowania i nagrywania na płytach CD i DVD. Mogło to zostać spowodowane przez zainstalowanie innego oprogramowania do nagrywania na płytach CD. Zainstaluj ponownie iTunes"

Nie przypominam sobie bym instalował jakiekolwiek oprogramowanie do nagrywania płyt - komputer używam do pracy, a nie do zabawy więc wystarczą mi narzedzia systemowe - w zasadzie nie używam już płyt poza instalacją nowego oprogramowania dostarczonego na tych nośnikach.

profile.country.pl_PL.title
kubaz93
Początkujący

Mam identyczny problem. Napęd nie działa również przed zabootowaniem systemu, więc to raczej kwestia hardware'u. Chyba nie ma innej opcji jak oddać do serwisu.

profile.country.PL.title
darekdodo123
Poszukiwacz

Witam, mam podobny problem lecz już się z nim uporałem, kup w sklepie sprężone powietrzy i popsikaj od spodu i szprzodu, dmuchnij w oczko, innaczej laser i rób tak zakażdym razem kiedy ci się zepsuje, mi pomogło ale co tydzień musze psikać na nowo, a teraz już nie kupisz nowego napędu.