anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Windows 8,1/8

Danielem123
Nowicjusz

Windows 8,1/8

Witam mam kilka pytań. 

Otóż miałem bardzo zawirusowany komputer a nawet padały podejrzenia, że ktoś ma w niego wgląd, komputer 'laptop' został zakupiony w sklepie Media Markt, SONY Vaio

Windows był orginalny , ale nie mam żadnych płyt do niego, zrobiłem format komputera ściągając z internetu Win 8.1Enterprise , wczesniej gdy mialem problemy z laptopem to przywrocilem ustawienia fabryczne i pliki komputerowe typu INTEL, NIVIDA byly instalowane razem z przywroceniem. Teraz gdy pobralem tego pirata nie mam nic, chce wspomniec ze udostepnilem tez pewnej osobie ktora miala mi pomoc naprawic koputer TEAMVIEWER, i ten osobnik pousuwal rozne ustawienia w systemie , przeinstalowal rozne pliki McAfee odznaczyl dzialanie programow , ale niestety nie mam o tym pojecia wiec wam tego nie przedstawie dokladnie. Ten osobnik wchodzil w system i sprawdzal wszystkie ustawienia komputera. Czy cos mu te danie moga dac nawet po formacie?, interesuje mnie jednak tez czy mogę odzyskac swój orginalny system poprzez przywrocenie go czy coś, bo wczesniej w BIOSIE mialem ustawiony boot UEFI i nie moglem zrobic formatowania komputera , a teraz mam LEGACY i zrobilem go przez nosnik wgrywajac pirata, lecz jak teraz ustawiam UEFI to nie moge wogole korzystać z opcji ASSIST, czyli przywracanie systemu itp. Prosze o pomoc

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, Vaio o ile mnie pamięć nie myli nie były sprzedawane z płytą z windowsem, tylko była partycja recovery do przywracania systemu, jeśli zrobiłeś pełny format komputera, to masz dwie opcje, pierwsza to zakup nowego windowsa, druga (nie mam pewności, że jest to możliwe) zadzwoń do microsoftu (koszt pewnie między 200 a 300zł) i poproś ich o numer seryjny do windowsa na podstawie danych z naklejki którą masz od spodu laptopa (jak nie ma takiej naklejki to masz tylko opcje pierwszą, piractwa nie biorę pod uwagę...) Jeśli chodzi o sterowniki, to jak nie masz partycji recovery, to będziesz musiał je po prostu ściągnąć ze strony producenta. Jeśli nie masz o tym wszystkim większego pojęcia, to na Twoim miejscu załatwiłbym sprawę legalności systemu i zwrócił się z legalnym windowsem do jakiegoś serwisu komputerowego z prośbą o wgranie windowsa wraz z kompletem sterowników i zrobieniem partycji recovery.

 

Dodam jeszcze, że na 110% nie miałeś oryginalnie win8 w wersji enterprise, bo takiej nie instaluje się na komputerach do marketów.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Dodam, że najprawdopodobniej klucz jest zaszyty w biosie i podczas instalacji Windowsa powinien zostać automatycznie zaczytany.