anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

program do obróbki zdjęc

Arturek
Początkujący

program do obróbki zdjęc

jakiego programu użyc do obróbki zdjęc??? photo shop to wielka zagadka i powiem że chciałbym spróbowac na jakimś prostym i koniecznie polsko-języcznym

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Mój zestaw to GIMP + UFRaw. Jak na moje potrzeby to i tak za dużo.

BZ
anja5-----
Początkujący

Według mnie lepiej jest zmienić format z RAV na PNG, przerobić i wrzucić na JPG, nie traci tak bardzo na jakości, jak miałam cyfrówke to tak robiłam, a teraz lece na JPG, ale może wrócę do starych przyzwyczajeń :slight_smile: bo moje zdjęcia bardzo cierpią na tej jakości ;x

kata-woj
Początkujący

a czy ktoś korzysta z programu Raw Therapee w polskiej wersji? jest darmowy
warto zainstalować?

grzechoslaw
Początkujący

Raw Therapee ma więcej ustawień, niż Sony IDC, ale są pewne problemy z jego stabilnością, o czym piszą tu i ówdzie na forach i portalach. Zdjęcia jak najbardziej da się obrabiać (wciąż go mam na komputerze), ale program trochę nie nadąża za użytkownikiem, i dosyć często (pewnie w wyniku nadmiaru informacji ;) ) zawiesza się i wyłącza. Przynajmniej moja wersja tak działa. Na razie bardzo dobrze dogaduję się z IDC w kwestii obróbki RAWów ;) Do obróbki formatu zdjęć wychodzących z IDC używam GIMPa, wg mnie to jest naprawdę świetny program.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

grzechoslaw napisał(a):

Do obróbki formatu zdjęć wychodzących z IDC używam GIMPa, wg mnie to jest naprawdę świetny program.

Jak RAW jest w IDC dobrze zrobiony, to dalej już nawet PMB wystarcza. Chyba, że jakieś twórczo-artystyczne przeróbki są potrzebne...

------------------------------
fotoamator
grzechoslaw
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

grzechoslaw napisał(a):

Do obróbki formatu zdjęć wychodzących z IDC używam GIMPa, wg mnie to jest naprawdę świetny program.

Jak RAW jest w IDC dobrze zrobiony, to dalej już nawet PMB wystarcza. Chyba, że jakieś twórczo-artystyczne przeróbki są potrzebne...



W GIMPie mogę np. pracować na warstwach i maskach, czego w IDC nie ma, a czasem się przydaje.
(Co to jest PMB? Przepraszam za głupie pytanie, ale od paru dni chodzę troszkę jak we śnie ;) )

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

grzechoslaw napisał(a):

Co to jest PMB

Używasz :c56 ??
Dostałeś z nią w gratisie płytę CD?
Zainstalowałeś darmowe oprogramowanie z tej płyty.
Chyba nie...
Zrób to!

------------------------------
fotoamator
grzechoslaw
Początkujący

:nauseated_face:
Spokojnie, wszystko mam poinstalowane, nie zrozumiałem tylko, do czego mi PMB po obrobieniu RAWa w IDC. ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

grzechoslaw napisał(a):

:mrgreen:
Spokojnie, wszystko mam poinstalowane, nie zrozumiałem tylko, do czego mi PMB po obrobieniu RAWa w IDC. ;)


Żeby zapisać jpega w wielkości strawnej dla forum? (bo IDC to chyba fullformat zapisuje?) No i PMB potrafi jpega jeszcze tam trochę "poprawić" ;)

------------------------------
fotoamator
grzechoslaw
Początkujący

:c18 Aha.
I tak przyzwyczaiłem się już do GIMPa ;)