anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciekawa aplikacja DLNA na smarfon / tablet

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawa aplikacja DLNA na smarfon / tablet

Dziś odkryłem nową aplikację na smartfony i tablety. Aplikacja znana z iOS weszła na system Android. Nazywa się IMediaShare i służy do wysyłania wszystkich multimediów na ekran telewizora. Dodatkowo zawiera szereg aplikacji, jak różne tematyczne kanały (np. Discovery), które udostępniają swoje materiały. Serwer ten posiada także aplikację YouTube, Vimeo i Dalimotion. Wybieramy w niej film i jest automatycznie wysyłany na ekran telewizora.

Cała aplikacja działa w oparciu o DLNA. Jednak jej funkcjonalność bardzo przypomina tryb WiFi Direct. W mojej ocenie korzystanie z niej jest bardzo proste. Testowałem na HX85 - działa idealnie. Biorąc pod uwagę aplikację TVSideView, IMediaShare, a w W8 i W9 funkcję NFC - wykorzystanie smartfona i tabletu z naszym telewizorem powoduje uśmiech na twarzy:) Jeszcze żeby akumulatory wytrzymywały dłużej (w przypadku smartfonów)...

Może ktoś korzystał z niej w innych modelach, jak działa?

Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na stronie: http://www.imediashare.tv/

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja korzystam z fabrycznej apki jaką mam w Note II. Niestety nie wiem jak ona się dokładnie nazywa (na pewno nie AllShare Cast). 

Screenshots_2013-07-18-16-01-19.png

 

Powyżej screen z aplikacji YouTube - można jednym dotknięciem przerzucić film z telefonu na TV, który poprawi jego jakość. Przy zdjęciach jest inna ikona, która pozwala również przesłać foto na TV.

 

A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu człowiek musiał wstać z łóżka aby zmienić kanał z TVP1 na TVP2 bo nic innego nie było ;). Dzisiejsze luksusy zachwycają mnie cały czas.

Pozdrawiam Stubb