anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD43X8305 blokuje przełączanie kanałów satelitarnych

ROZWIĄZANE
wojohunt
Poszukiwacz

KD43X8305 blokuje przełączanie kanałów satelitarnych

Witam wszystkich

mam taki problem związany prawdopodobnie z softem telewizorka, mam w telewizorku moduł CAM Alphacrypt Light z kartą cyfry+ jeszcze tą starą, wszystko się dobrze programuje, wszystkie kanały dostęne tylko prawie codziennie blokuje mi możłiwość przełaczania kanałów, zawiesza się na oglądanym kanale i nijak nie można przełączyć na kolejny lub niższy, przycisk na pilocie tak jakby nie działał, wprowadzanie numeryczne dowolnego kanału tez nic nie daje, pomaga jedynie wyłączenie zasilania i wszystko działa poprawnie do następnej "zwiechy", po przejściu na kanały naziemne jest ok, jak się zawiesi to nie pokazuje także siły i jakości sygnału, czasami pomaga wejście w tryb auto testu potem do sprawdzenia siły sygnału i jak wyświetli po jakimś czasie siłę i jakość sygnału to się odblokowuje przełączanie - taka zabawa. Czy może ktoś miał podobny problem ? zastanawiam się czy to problem modułu CAM czy softu telewizorka ??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
wojohunt
Poszukiwacz

Aktualizacja informacji - może dla kogoś będzie to pomocne

przetestowałem działanie modułu CAM kiedyś dystrybuowanego przez Cyfre+,

moduł z oznaczeniem CPY01 R1.0 firmy SmartDTV działa i nie zacina się, czas przełączania kanałów 2 do 3 s, jedynie czasem po włączeniu pokazuje się ekran modułu i wyśłwietla komunikat "trwa weryfikacja modułu" i po osiągnięciu 100% (dość szybko) działa poprawnie, dekoduje wszystkie kanały

drugi moduł CAM to Alphacrypt Light, po aktualizacji firmware (zgłasza się jako Alphacrypt 3.28 Pro) działa poprawnie bez zawieszania przełączania kanałów, w ustawieniach modułu wyświetla numer karty abonenckiej i daty uprawnień (poprzednio nie wyświetlał), od 4 dni działa poprawnie bez kłopotów, przełączanie kanałów 2 - 3 s, czasem po włączeniu tv najpierw jest czarny ekran z napisem moduł włożono i po jakiś 5s działa normalnie, dostępne wszytkie kanały

tak więc wyszło, że to nie soft tv był problemem choć może w jakimś zakresie - bo weryfikacja modułu trwa te parę sekund bez obrazu w przypadku Alphacrypt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
TomekSony1
Użytkownik

Codziennie nowe problemy i błędy softu w modelach z androidem.

Jedyna rada oddać do sklepu i kupić inny lub czekać na poprawki od Sony.  Tylko to czekanie trwa już od czerwca i końca nie widać.

Ja swój tv oddałem.Czekam by kupić coś nowego. ..

Dodam tylko że moduł CAM z UPC działał poprawnie.

wojohunt
Poszukiwacz

Aktualizacja informacji - może dla kogoś będzie to pomocne

przetestowałem działanie modułu CAM kiedyś dystrybuowanego przez Cyfre+,

moduł z oznaczeniem CPY01 R1.0 firmy SmartDTV działa i nie zacina się, czas przełączania kanałów 2 do 3 s, jedynie czasem po włączeniu pokazuje się ekran modułu i wyśłwietla komunikat "trwa weryfikacja modułu" i po osiągnięciu 100% (dość szybko) działa poprawnie, dekoduje wszystkie kanały

drugi moduł CAM to Alphacrypt Light, po aktualizacji firmware (zgłasza się jako Alphacrypt 3.28 Pro) działa poprawnie bez zawieszania przełączania kanałów, w ustawieniach modułu wyświetla numer karty abonenckiej i daty uprawnień (poprzednio nie wyświetlał), od 4 dni działa poprawnie bez kłopotów, przełączanie kanałów 2 - 3 s, czasem po włączeniu tv najpierw jest czarny ekran z napisem moduł włożono i po jakiś 5s działa normalnie, dostępne wszytkie kanały

tak więc wyszło, że to nie soft tv był problemem choć może w jakimś zakresie - bo weryfikacja modułu trwa te parę sekund bez obrazu w przypadku Alphacrypt