anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL55W815B obraz co chwilę znika po podłączeniu PC HDMI

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
krulka89
Poszukiwacz

KDL55W815B obraz co chwilę znika po podłączeniu PC HDMI

Witam, posiadam wyżej wymieniony TV od 3 dni, jak narazie jestem zadowolona ale emocje trochę opadły po doczytaniu tego, że nie ma Full HD 3D... i za co mam płacić 200zł, za aktywne okulary? Ale do rzeczy. 

 

Posiadam komputer PC z Windowsem 7 32bit, mam pociągnięty kabel HDMI (pod podłogą, z filtrami, dużo grubszy od tego drugiego) od niego do telewizora ok 10m w całości. Do TV mam dodatkowo podłączony dekoder satelitarny również HDMI (1,5m, był za ok 20zł) i z nim nie mam żadnych problemów.

Po podłączeniu PC przez ten długi kabel HDMI obraz normalnie się powiela, obraz i dzwięk jest w tv. Problem w tym, że chwilę później obraz znika na 1s i pojawia się ponownie i tak w krótkich odstępach znika - pojawia się.

Aby sprawdzić po czyjej stronie leży wina zrobiłam tak: 

 

PC -> HDMI ten długi -> telewizor LG 27" - działa, obraz nie znika

Laptop Lenovo z510 -> HDMI długi -> Sony W815B - obraz znika i pojawia się czyli to samo co PC

Laptop -> HDMI od dekodera -> Sony W815B - działa, obraz nie znika

 

I to już jest zamęt, bo co ja mam zrobić? To w ogóle możliwe żeby tv z kablem się nie "lubiły"? Oczywiście zmieniałam wejscia w TV, nic nie pomogło. Oprogramowanie jest najnowsze, sprawdzałam. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
krulka89
Poszukiwacz

OK, rozwiązałąm problem, wystarczyło kupić najkrótszy HDMI i do tego za ok 80zł wzmacniacz HDMI i podłączyć go od strony PC.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
krulka89
Poszukiwacz

OK, rozwiązałąm problem, wystarczyło kupić najkrótszy HDMI i do tego za ok 80zł wzmacniacz HDMI i podłączyć go od strony PC.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dobrze, że udało Ci sie znaleźć rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
LukasLeoT
Poszukiwacz

To nie jest rozwiązanie tylko work around.

Na innych TV kabel najwyzszej klasy też SONY ze złotymi stykami u mnie powoduje ten sam problem.

 

Poza tym sony przez aktualizacje oprogramowania wgrywa błędy które blokują nagrywanie z EPG, powoduje lag w menu oraz wieszające się aplikacje.

 

Pomijająć sortowanie programów TV - całkowicie nie przemyślane rozwiązanie a raczej jego brak.

Sortowanie programów niemożliwe. Chyba że masz tyle cierpliwośći aby odszukać kanał np 1537 bo jak szukasz TV przez Satelite z Hotbird i Astra to ok 2000 programów odnajduje.

Po odszukaniu kanału 1537 z np RTL to aby przenieść go do początku listy musisz kliknąć strzałkę w górę aż 1536 razy. następnie bierzesz drugi kanał np 1999 i przenosisz go o 1998 razy do góry, bo dalej w dół się nie da jak byś pomyślał ze po koncu listy pozwoli ci wrócić na skrót do 0001 to sie mylisz.

 

Także nawet dodanie do list ulubionych nie pomaga ponieważ lista ulubionych nie ma swojej numeracji tylko używa numerację z listy głównej. Wtedy np w ulubionych masz program 337 jako pierwszy potem 534 jako drugi i tak dalej zależnie ile programów dodałeś do listy ulubione i potem pod koniec masz wcześniej wspomniany program 1537 i 1999.

 

Tuner SAT Opticum HD TS 9600 z przed 8 lat miał bardziej intuicyjne i proste sortowanie kanałów niż TV z 2013 roku. PS. Do dzisiaj się ta metoda sortowanie nie poprawiła.

 

PS. Są owszem programy na komputer do sortowania kanałów ale SONY nie ponosi odpowiedzialnośći jak się coś zepsuje więc ich używać nie można. PS dane programy są oczywiście płatne.