anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lista programów DVB-T i DVB-C

AliAs99-----
Początkujący

Lista programów DVB-T i DVB-C

Dzień dobry.
Mój telewizor CX-525 ma tuner DVB-T i DVB-C (a także DVB-S, ale to w tej chwili nieistotne). I mój operator kablowy nadawał do niedawna kanały w DVB-C. Jednak niedawno dołączył też zawartość trzech multipleksów telewizji naziemnej - nadawanych w DVB-T. W kablu mam więc równocześnie, na niektórych częstotliwościach DVB-T, zaś na niektórych DVB-C (na niektórych częstotliwościach mam też analogowe kanały, ale to teraz mniej istotne).
Otóż nie umiem wczytać na listę w swoim telewizorze równocześnie programów z DVB-T i DVB-C. Jeśli przy przeszukiwaniu częstotliwości ustawię "naziemny" - wczytuje mi tylko DVB-T, zaś gdy wybiorę "kablowy" - DVB-C. Przy czym, poprzednio zapamiętane kanały - likwiduje.
Czy to wina softu, czy też tunera nie można, ot tak sobie, łatwo przełączać z jednego trybu DVB na drugi?
Czy mogę wczytać do pamięci telewizora równocześnie kanały z DVB-T i DVB-C? Albo na jedną listę, albo nawet na dwie oddzielne listy?
Wolałbym, gdy chcę nagle obejrzeć program nadawany w DVB-T, a wcześniej oglądałem w DVB-C, nie skanować od nowa częstotliwości, żeby wyszukać programy z DVB-T.

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

AliAs99 napisał(a):

...Jeśli przy przeszukiwaniu częstotliwości ustawię "naziemny" - wczytuje mi tylko DVB-T, zaś gdy wybiorę "kablowy" - DVB-C. Przy czym, poprzednio zapamiętane kanały - likwiduje.



Czy tą operację robisz poprzez auto czy manual?
Spróbuj ustawić jedne automatycznie a z 2 tunera manualnie.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Temat był poruszany tutaj viewtopic.php?f=222&t=8800 . także możesz poczytać. Moim zdaniem jest to kwestia oprogramowania i widzę, że nadal w Sony nie da się mieć na jednej liście kanałów DVB-T i DVB-C, a Twój model jest z roku 2011. Ciekawe czy zmieniło się coś w modelach 2012 :c18

Od biedy można spróbować ze zmianą kraju i inne opcje, choć wątpię że się uda, ale jak chcesz spróbować to napisz i będziemy kombinować.

stubb napisał(a):

Spróbuj ustawić jedne automatycznie a z 2 tunera manualnie.


Tego nie zrobi, bo jak z automatu wybierze tuner kablowy, to opcja dotycząca manualnego strojenia zostanie zablokowana.

AliAs99-----
Początkujący

Właściwie to po przeszukiwaniu automatycznym mogę potem wykonać przeszukiwanie manualne. Problem jest wszakże taki, że tylko przy przeszukiwaniu automatycznym mogę w menu wybrać: "kablowy" bądź "naziemny". Potem, przy przeszukiwaniu manualnym, nie mam już tego wyboru. I przy tym przeszukiwaniu manualnym telewizor wyszukuje mi tylko według tego wzorca, który ustawiłem dla przeszukiwania automatycznego - "kablowy" lub "naziemny".
Tak więc nie mogę mieć w telewizorze zapamiętanych kanałów z DVB-T i DVB-C - równocześnie.

To jest duży problem. I nie jest to problem teoretyczny. Proszę, oto dowód - moja kablówka nadaje równocześnie i DVB-T i DVB-C:
http://www.smrw.lodz.pl/pl,news,112_nowe-programy-.html
Część kanałów nadawanych w DVB-C jest kodowanych w systemie Conax. Jednak z zewnętrznego dekodera nie muszę korzystać, gdyż u mnie karty nie są parowane z dekoderami. Wykorzystuję moduł Cl włożony do gniazda w telewizorze.

Czy ktoś z Sony mógłby przedstawić stanowisko tej firmy w omawianej sprawie?

P.S. Dziś wieczorem spróbuję opcji ze zmianą kraju, ale też raczej wątpię, czy to coś zmieni.

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

A czy gdy z przy automatycznym programowaniu wybierzesz kablowa to możesz potem wybrać cyfrowe programowanie ręczne, bo w moim Sony wtedy ta opcja jest "szara" i po próbie jej wybrania pojawia się napis, że dostępna jest tylko gdy ustawienie jest na naziemną?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

AliAs99, jeśli chodzi o stanowisko Sony, to najlepszym wyjściem będzie bezpośredni kontakt np poprzez e-mail, bądź telefonicznie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
Pod tym linkiem dowiesz się pewnych informacji odnośnie Twojego pytania.
Na forum o ile wiem niema nikogo z Sony kto mógłby "zając oficjalne stanowisko" w jakiejś sprawie.

Jak pewnie wiesz forum to jest dla zwykłych ludzi szukających pomocy, fanów Sonego itp. a nie jest platformą kontaktu z firmą.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Piotrek503
Poszukiwacz

Witam,

Mam taki sam problem w 40hx855. Musze używać zewnętrznego tunera DVB-T. Mam nadzieje, że kolejna aktualizacja rozwiąże ten problem. Dodatkowo po poprzedniej aktualizacji straciłem EPG.

Message was edited by: Piotrek503

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Najnowszą aktualizację z lipca 2013 znajdziesz w poniższym linku:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46HX850/downloads/AZ3EUA_1920

Numer aktualizacji PKG1.920EUA

 

Udoskonalenia względem poprzedniej wersji softu:

Fixes the issue where the satellite signal gets lost after using the Setedit software to transfer the list of services from the computer to the TV

 

P.S. jak wygląda u Ciebie sytuacja z EPG? Poprawiło się wraz z nową aktualizacją?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Piotrek503
Poszukiwacz

Po przekopaniu forum i innych działów udało mi się ustalić, że mój telewizor został wyprodukowany na rynek włoski (posiada inną płytę głowną) i nie mogę przeprowadzić aktualizacji z modeli "europejskich". Oprogramowanie zatrzymało sie na sofcie z kwietnia PKG1.901aub i nie ma możliwości wgrania nowszego, nawet z pendriva. Dlatego sytuacja z EPG bez zmian 😞

 

PS. Właśnie znalazłem aktualizacje do modeli z italii, ale przetestuje ją dopiero po powrocie z wakacjii.

Pozdrawiam