anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NTFS

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

NTFS

Brak obsługi systemów plików NTFS w telewizorach Sony to jest absolutne średniowiecze! Jak można wypuszczać produkty, których soft jest tak mało elastyczny i nie przystosowany do "nowoczesnych"(11 letni system plików) systemów plików. Mało to profesjonalne.

Moje pytanie czy firma przewiduje wprowadzenie obsługi NTFS do swoich produktów ?

Rozbujajmy ten temat może się ktoś wreszcze obudzi.

Tagi (1)
46 ODPOW. 46
profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

Z kabelka USB (za pośrednictwem średniej klasy kompa) jest dość duża strata więc nie wyobrażam sobie tego po DLNA pomijając"koszty" takiego przedsięwzięcia.

Ciągle odpowiadacie jakimiś obejściami a tymczasem prawda jest prosta.Sony odstaje od konkurencji:

1. Brakiem wsparcia na najpopularniejszych systemów plików

2. Brakiem wsparcia dla popularnych kontenerów plików multimedialnych

3. Brakiem przeglądarki plików


A jak jest w obsługą partycji?

Message was edited by: jameshellfire

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ciągle odpowiadacie jakimiś obejściami a tymczasem prawda jest prosta.Sony odstaje od konkurencji:

1. Brakiem wsparcia na najpopularniejszych systemów plików

2. Brakiem wsparcia dla popularnych kontenerów plików multimedialnych

3. Brakiem przeglądarki plików

Tutaj niestety muszę przyznać Ci rację, z tego powodu że mi również często brakuje tej iskry multimedialności jaką ma konkurencja. Wymieniłeś chyba wszystkie najcięższe "grzeszki" Sony które można tłumaczyć chęcią ograniczenia piractwa (pamiętajmy, że Sony ma wytwórnie muzyki, filmów itp). Na szczęście są obejścia i trzeba z nich korzystać

Za to Sony zachwyca obrazem, który zdecydowanie wybija się na tle konkurencji. Mówię tu o podłączeniu różnych urządzeń z różnym sygnałem (od SD, przez HD, do BD oraz 4k). Jakość kolorów broni się sama, z czernią mogłoby być ciut lepiej ale za to nigdy Sony nie poświęciło kolorów w pogoni za czernią. Z najlepszych stron Sony (według mnie) można wymienić na pierwszym miejscu płynność ruchu. Motionflow spisuje się tutaj na medal i nie ma chyba co zaprzeczać.
http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/motionflow

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

No ale temat nie jest o obrazie.

Zalety znamy

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

To jest jakaś farsa - skoro da się zaimplementować w "szajsungach" za 2k obsługę NTFS (w dodatku odczytu również dysków - popratycjonowanych na różne sposoby). To nie potrafię zrozumieć dlaczego nie jest to zrobione w TV za >5k no bo nie da się powiedzieć że to jest kwestia kosztów, zresztą o jakich kosztach tu mowa - to tylko system plików powinna być obsługa wszystkich popularnych łącznie z ext2-3-4.

Pomijam fakt że brak choćby prostego czytnika tekstu czy pdf, no ale jak widzę działanie niektórych mechanizmów na stronach oficjalnych to przestaje mnie to dziwić.

Każda porządniejsza firma z it developingu w Polsce rozbujała bym im ten soft  --- na ale kłopot chyba w tym że Sony to duże zesztywniałe korpo, w takim razie sami sobie są winni że sprzedaż leci im na pysk.

Polityka formy w tym kontekście jest dla mnie bezsensowna.

Ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić ?

Message was edited by: jameshellfire

Message was edited by: -Nagata-

wyedytowano przeklenstwa

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

następna kupa dziś sobie nie poradził z otworzeniem  MPEG-4 (Xvid)

oglądanie za pomocą sieci DLNA po wifi to kompletna porażka (pusty slogan reklamowy)

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Według specyfikacji ( wziąłem z HX750, bo w temacie nie dostrzegłem byś podał jaki TV posiadasz. ) ten TV nie rozponaję kodeka Xvid, stąd też przez DLNA nie zadziała ( bez transkodowania do odtwarzanego foramtu). Listę odtwarzanych formatów można znaleźć w I-Manualu.

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

własnie HX750

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

a może ktoś napisać gdzie znajdę informacje o zmianach w najnowszych wersjach softu (oraz planowanych datach wydania)

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

Posiadam KDL-40XH751 , DO dlna urzywam wilde madia server i nie spotkałem jeszcze formatu którego bym nie odtworzył [ większość formatów transkoduje mi do mpeg2 a mkv do avc]. Mamy ze szwagrem zrobioną sieć domową  [dwa oddzielne domy ] i on z kolei na samsungu nie odtworzy bezpośrednio plików mkv. No i jeszcze przewijanie filmów czy to z usb czy przez dlna , w sony można używać do tego nawet przycisków wyboru prawo lewo góra dół a w samsungu jest dużo bardziej problematyczne.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodzi o planowane daty nowych wydań oprogramowania to nie spotkałem się z taką inforamcją. Zaś jeśłi chodzi o to co wprowadzają aktualizacje tu znajdziesz informacje:
http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46HX750/downloads/AZ3EUA_1700