anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HX 750 40" trzaski obudowy

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
tarchaz
Początkujący

Sony HX 750 40" trzaski obudowy

Witam serdecznie, jestem posiadaczem od miesiąca tv sony 40" hx 750. Wczoraj pojawił się problem. Otóż, podczas oglądania bardzo często występują trzaski obudowy, a także po wyłączeniu tv. Jest to bardzo denerwujące. Co robić? reklamować?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Prawo do reklamacji masz jak najbardziej ale obecne LEDy mają właśnie taką przypadłość. Po prostu coraz więcej elektroniki na coraz mniejszej powierzchni. Design z funkcjonalnością nie zawsze idą w parze jak widać na tym przykładzie.

Dolicz, że pogoda jest ładniejsza i temperatura w domu również trochę podskoczyła. Ja walczę z takimi traskami odkurzaczem lub sprężonym powietrzem. I jedno i drugie pozwala pozbyć się trochę kurzu - czy pomaga :smileyhappy:? tak średnio ale mam poczucie, że robię coś w tym temacie.


P.S. luzowanie śrub lub inne tego typu zabiegi nie dają efektu a do tego możesz utracić gwarancję (ingerencja w TV).


Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Prawo do reklamacji masz jak najbardziej ale obecne LEDy mają właśnie taką przypadłość. Po prostu coraz więcej elektroniki na coraz mniejszej powierzchni. Design z funkcjonalnością nie zawsze idą w parze jak widać na tym przykładzie.

Dolicz, że pogoda jest ładniejsza i temperatura w domu również trochę podskoczyła. Ja walczę z takimi traskami odkurzaczem lub sprężonym powietrzem. I jedno i drugie pozwala pozbyć się trochę kurzu - czy pomaga :smileyhappy:? tak średnio ale mam poczucie, że robię coś w tym temacie.


P.S. luzowanie śrub lub inne tego typu zabiegi nie dają efektu a do tego możesz utracić gwarancję (ingerencja w TV).


Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
tarchaz
Początkujący

a także posiadasz ten model? zareklamowałem, czekam na serwis. Zastanawiam się czy jest możliwość po prostu wymiany na inny model sony, jeśli nie bedą mogli tego naprawić...


profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

O ile serwis nie będzie miał części do naprawy, to tak, otrzymasz propozycję innego TV, dodatkowo będzie to model tegoroczny ( myślę, że W805, jest odpowiednikiem HX750 ).


Jednakże, jeśli chodzi o trzaski, występują one nie tylko w tym modelu, ale i w wielu innych - zawsze powtarzam że jest to po prostu oznaka pracy elektroniki :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oj nie mogę zgodzić się z tymi trzaskami. Oczywiście normalną rzeczą jest nagrzewanie się elektroniki, oraz obudowy itd. Przy nagrzewaniu się różne elementy naprężają się, przy chłodzeniu odwrotnie. Jednak wszystko powinno być na odpowiednim poziomie, nie mogą przesadnie trzaskać. Oczywiście, jest poziom tego efektu należy do subiektywnych odczuć.
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Odnośnie wymiany jeszcze bym się wstrzymał na oględziny serwisu. Najpier serwis musi zaopiniować takie działanie za konieczne. Osobiście nie spotkałem się z przypadkiem wymiany TV na inną sztukę (w obrębie tego samego modelu) lub na inny model.

Oczywiście życzę Ci powodzenia jak również tego aby Twój problem z TV rozwiązał się pozytywnie dla Ciebie.

 

P.S. czy zauważyłeś różnicę pomiędzy pracą odbiornika w zimie oraz w lecie.

 

Jeszcze jedno pytanie ode mnie - TV stoi czy wisi?

Pozdrawiam Stubb
basia010678
Poszukiwacz

WITAM

posiadam ten sam model telewizora tylko wiekszy -55,identyczny problem-trzaski obudowy.jest obecnie w serwisie.otrzymalam tel,ze taka jest konstrukcja telewizora i ze wszystko ok:)norma:)nastepnie,ze telewizor jest duzy i maja prawo pojawiac sie trzaski.nie zgodzilam sie z tym i maja podkleic jeszcze ramke od wewnatrz.jesli trzaski nie znikna bede reklamowac do skutku,gdyz mnie to denerwuje.jest to trzeci telewizor sony u mnie w domu i zaden nie wydobywa takich dzwiekow.daj znac co z twoim,naprawili?pozdrawiam

basia010678
Poszukiwacz

WITAM
posiadam ten sam model telewizora tylko wiekszy -55,identyczny problem-trzaski obudowy.jest obecnie w serwisie.otrzymalam tel,ze taka jest konstrukcja telewizora i ze wszystko ok:)norma:)nastepnie,ze telewizor jest duzy i maja prawo pojawiac sie trzaski.nie zgodzilam sie z tym i maja podkleic jeszcze ramke od wewnatrz.jesli trzaski nie znikna bede reklamowac do skutku,gdyz mnie to denerwuje.jest to trzeci telewizor sony u mnie w domu i zaden nie wydobywa takich dzwiekow.daj znac co z twoim,naprawili?pozdrawiam