anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NTFS

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

NTFS

Brak obsługi systemów plików NTFS w telewizorach Sony to jest absolutne średniowiecze! Jak można wypuszczać produkty, których soft jest tak mało elastyczny i nie przystosowany do "nowoczesnych"(11 letni system plików) systemów plików. Mało to profesjonalne.

Moje pytanie czy firma przewiduje wprowadzenie obsługi NTFS do swoich produktów ?

Rozbujajmy ten temat może się ktoś wreszcze obudzi.

Tagi (1)
46 ODPOW. 46
profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

zdajesz sobie sprawę z tego że nie da się przeprowadzić konwersji wstecznej z NTFS na exFAT ?

zdajesz sobie sprawę że exFAT nie jest wpierany przez systemy OpenSource ?

zdajesz sobie sprawę z popularności NTFS ?

zdajesz sobie sprawę że ta popularność determinuje przechowywanie dużych pików wideo z nagrań (czy to aparatem Sony lub Kamerą Sony w fullHD) własnie na dyskach z tym file systemem ?

.......

i można by tak wymieniać.

Więc jak przeciętny kowalski ma przenieść 300GB swoich zdjęć i video na średniowieczny exFAT ? Żeby móc pokazać znajomym i rodzinie na swoim nowym TV Bravia zdjęcia/filmy z wakacji ? Kupić dodatkowy dysk tylko po to żeby go TV czytał ?(bezsens tego rozwiązania jest nad wyraz oczywisty) - pomijając fakt że np używa jako systemu desktopowego np Ubuntu no i transfery z NTFS do exFat są "oszałamiające" (nbo w sytuacji kopiowania z NTFS (Windows) na ten specjalny exFat-owy dysk - np z Vaio (win8-NTFS)

Jakie dodatkowe odtwarzacze Blue-Ray ? no szkoda to w ogóle komentować.

Ba PS3 również żyje sobie w zacofanych file systemach.

A skoro tak jak piszesz, jakieś odtwarzacze mają obsługę NTFS, to znaczy że licencja jest wykupiona - ergo - można by zaimplementować obsługę do nowych TV - myślę że to jest lenistwo i nastawienie na zysk nie rozwój (odświeżanie prehistorycznego oprogramowania - bo szkoda kasy na rozwój nowej gałęzi).

Tak klientów traktuje Sony.

Pozdrawiam IT Sony :

Message was edited by: -Nagata-

wyedytowano przekleństwa

Message was edited by: Lajam.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Poniżej przesyłam Ci obslugiwane formaty dla KDL-??EX725. MP4 jest ale to zależy od konkretnego kodeka. Formatu AMR nie obsługuje ten model.

Obsługiwane urządzenia USB/formaty

  • Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
  • - JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF 2.0 lub Exif 2.21)
  • - RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
  • - MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)
  • Przewijać można wyłącznie panoramiczne pliki JPEG w następujących rozmiarach poziomych/pionowych. Jeśli plik JPEG został poddany edycji na komputerze PC itd., przewijanie może nie być możliwe.
  • - Dla przewijania w poziomie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
  • - Dla przewijania w pionie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
  • Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików muzycznych z urządzenia USB:
  • - MP3 (pliki z rozszerzeniem „.mp3”, które nie są objęte prawami autorskimi)
  • - WAV (pliki z rozszerzeniem „.wav”)
  • - WMA (pliki z rozszerzeniem „.wma”)
  • Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików wideo z urządzenia USB:
  • - AVCHD (pliki z rozszerzeniem „.mts” lub „.m2ts”)
  • - MP4 (AVC) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
  • - MP4 (MPEG4) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
  • - MPEG1 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
  • - MPEG2 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
  • - DivX (pliki z rozszerzeniem „.divx” lub „.avi”)
  • - WMV (pliki z rozszerzeniem „.wmv” lub „.asf”)
  • Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (pozycja hierarchiczna):
    /AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
    /PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
    /MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4
  • Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików zdjęciowych z urządzenia USB:

Note

  • Unikaj utraty plików poprzez archiwizowanie wszystkich plików multimedialnych zapisanych w urządzeniu USB. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za utracone dane zapisane w urządzeniu USB.
  • Przy niektórych plikach odtwarzanie może nie być możliwe nawet przy obsługiwanych formatach.

Źródło: http://pdf.crse.com/manuals/iManuals/pol/EX72x/nt_usb_europe.html

Powyżej (wytłuszczonym drukiem) jest ważna adnotacja odnośnie braku odtwarzania formatów które są wymienione na liście. Niekiedy z niewyjaśnionych przyczyn po prostu nie można odpalić rządanego pliku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formaty_plik%C3%B3w_d%C5%BAwi%C4%99kowych#MP4

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

Reasumując  Nie dość że brak obsługi NTFS (nie ma i nie będzie) to jeszcze "wielka loteria" w przypadku wspieranych formatów plików i kompletna klapa jeśli chodzi o popularne kontenery (mkv, mpeg-4). Sony decyduje za klienta jak ma być używany zakupiony sprzęt. Przy następnym zakupie wybiorę coś konkurencyjnego ponieważ cenię sobie swobodę korzystania ze sprzętu za jaki zapłaciłem. THE END.

Message was edited by: jameshellfire

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

CO do NTFS ! ! ! Dzisiaj dzwoniąc do SONY zapytałem przy okazji kiedy firma SONY wprowadzi obsługę NTFS ?! Pan grzecznie odpowiedział ,że już w lutym zostanie udostępniona aktualizacja ,która sprawi że nasze TV będą czytać dyski NTFS ! ! ! To pociągnąłem temat dalej zapytałem o mkv tu Pan niestety powiedział,że nie ma na ten temat wiedzy z wyraźnym uśmiechem w głosie.Mam nadzieję tylko ,że dodzwoniłem się do SONY i nie był to sen ! ! ! :

Message was edited by: zbygaaj

profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

witam , ja bym średniowieczem nazwał bieganie z pendrive-m czy hdd od kompa do tv i z powrotem . postaw sobie dlna i obejrzysz wszystkie możliwe formaty , i wszystko co masz na kompie bez odrywania 4 liter od kanapy ... ważne zeby tv łykał 1 format wideo - a wszystko inne sobie w locie wrzucisz w transkoder i po kłopocie :wink:

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

w 100 % popieram kolege Flowgb , dlna to najlepszy wynalazek ostatniego czasu.zdięcia , muzyka .film ,

wszystko dostepne z przysłowiowej kanapy.jeśli chodzi o maxymalną pojemność filmu jaki oglądałem przez dlna to był 14 gigowy avatar w 3d mkv bez  rzadnych zacięć.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

...dlna to najlepszy wynalazek ostatniego czasu.zdięcia , muzyka .film ...


http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181593?start=0&tstart=0

Dla zainteresowanych podrzucam link z konfiguracją DLNA oraz wszelakimi napotkanymi problemami przez innych użytkowników, które zostały rozwikłane wspólnymi siłami na forum. Powyższa konfiguracja PS3 Media Serwer zrobiona jest w oparciu o różne wersje PS3MS.

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/dlna

Natomiast ten link (ze strony Sony) w bardzo skrócony sposób tłumaczy konfigurację DLNA.

Miłej zabawy :laughing:

P.S. moja pierwsza konfiguracja zajęła mi kilka godzin ale za to jaka wygoda :smileyclap:!

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

Super ! :slight_smile: zobaczymy co z tego wyniknie

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Ja może zapytam jako laik nie chcę zakładac nowego wątku ale czy mój soniak 46 NX 710 ma DLNA, coś doczytałem w opisie że tylko do jpg czy może się mylę?

profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

ma dlna i obsługuje wszystko ( zdjęcia , filmy , muzyka) polecam Wild Media Serwer - świetnie transkoduje