anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NTFS

profile.country.pl_PL.title
jameshellfire
Poszukiwacz

NTFS

Brak obsługi systemów plików NTFS w telewizorach Sony to jest absolutne średniowiecze! Jak można wypuszczać produkty, których soft jest tak mało elastyczny i nie przystosowany do "nowoczesnych"(11 letni system plików) systemów plików. Mało to profesjonalne.

Moje pytanie czy firma przewiduje wprowadzenie obsługi NTFS do swoich produktów ?

Rozbujajmy ten temat może się ktoś wreszcze obudzi.

Tagi (1)
46 ODPOW. 46
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nic podobnego. Twój KDL-46NX710 może odtwarzać również muzykę i filmy.

Na dowód przesyłam screen z manuala.

http://img401.imageshack.us/img401/4243/screenshot001js.jpg

http://pdf.crse.com/manuals/iManuals/pol/2a-25/homenetwork_2a15_2a25.html

W powyższym linku znajdziesz sporo informacji o konfiguracji DLNA oraz to co potrafi Twój TV.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

chyba jest różnica wpomiędzy podpięciem dysku do tv, a bawieniem się w dlna gdzie raz połączy sie z serwerem, a raz nie i jeszcze ponownym transkodowaniem materiału.


Flowgb napisali:

ma dlna i obsługuje wszystko ( zdjęcia , filmy , muzyka) polecam Wild Media Serwer - świetnie transkoduje


 




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bardzo trafna uwaga, różnica jest i to ogromna. Osobiście wolę i preferuję DLNA i bezprzewodowy streaming. Przy poprawnie skonfigurowanym serwerze (a nie jest to ciężkie), połaczenie jest stabilne. Może masz coś źle ustawione, skoro serwer rozłącza się?

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

dlna potrafi sprawiać problemy. mało to tematów. po Ci jednak dlna, skoro mógłbyś odczytać materiał bezpośrednio w dysku z pełnym wsparciem dla wielu formatów, wielu ścieżek dźwiękowych i napisów itd. nie musisz włączać komputera, dodatkowo nie powiesz mi, że transkodowanie materiału jest szybsze i wygodniejsze niz bezpośrednie odtworzenie oryginalnego żródła. jak idziesz do domu to robisz cztery rundki obierając najdłuższą drogę czy zmierzasz bezpośrednio do celu? sony lubi jednak komplikować życie.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście zgadzam się z tym, że DLNA czasami lubi robić niespodzianki. Jednak przy dobrze skonfigurowanym serwerze, jest bezproblemowy. Dobra konfiguracja to dosyć szybki router, dobry zasięg sieci w telewizorze i w komputerze, stosunkowo wydajny komputer. Sama konfiguracja programu obsługującego DLNA w większości przypadków ogranicza się do wskazania czcionki języka polskiego. Poprawne działania DLNA potwierdza to wiele osób. Dla nich obsługa bezprzewodowa komputera i telewizora w celu wysyłania multimediów jest najzwyczajniej wygodniejsza. Oczywiście, to są funkcje które można odbierać subiektywnie – dlatego Twoje podejście jest oczywiste.

Dlaczego sądzę, iż rozwiązanie z DLNA w porównaniu do zgrywania na zewnętrzny dysk jest lepsze? Dla mnie przede wszystkim fakt zgrywania multimediów na dysk zewnętrzny jest tą ścieżką na około - o której mówisz. Obsługa DLNA sprowadza się do uruchomienia programu na komputerze. Sugerowałeś, że transkodowanie multimediów jest wolniejsze niż odtwarzanie bezpośrednio ze źródła. Na pewno, ale to nie ma żadnego wpływu na komfort odtwarzania. Transkoduje nie ja, tylko komputer. Ten robi to w locie i przy założeniu odpowiedniej konfiguracji - nie widzisz różnicy. Z poziomu telewizora właczasz Play, czekasz parę sekund i film oglądasz normalnie. Pliki Full HD z aparatu, czy z kamery również działają prawidłowo. Pisałeś o formatach dźwięku, większość serwerów poprawnie przesyła nawet skomplikowane formaty jak odmiany DTS, czy DD.

Dla mnie w przypadku zgrywania danych na dysk jest dużo więcej zachodu i czasu - to jest moim zdaniem ta okrężna droga. Nie mam na stałe podłączonego zewnętrznego dysku, w moim przypadku muszę podłączyć dysk, zgrać materiał (min. parę minut) podłączyć pod tv i odtworzyć. Najzwyczajniej prościej mi jest uruchomić serwer klikając na jego skrót.

DLNA jest na tyle dobrą technologią, że niektórzy producenci wymyślają jakieś dziwne nazwy i opisują jako rewelacyjne rozwiązanie. Dziś np. odkryłem świetną aplikację na iOS i Android - IMediaShare, która wyświetla wszystkie multimedia z telefonu i treści z Internetu wysyła do tv podobnie jak WiFi Direct. Oczywiście aplikacja wykorzystuje DLNA.

Ale wracając do tematu, najlepiej jak produkt jest dostosowany i dla tych którzy wolą DLNA i dla osób mających podobne podejście do Twojego - preferują podłączanie dysku. Co do tego pełna zgoda. Jednak osobiście nie liczyłbym już na aktualizację modeli z 2012 roku i wcześniejszych. Sam posiadam HX85 i bardzo bym się z niej cieszył. Nie wiem czy jest to kwestia sprzętowa, czy jedynie oprogramowania - to wiedzą jedynie osoby które projektowały tamte modele. Najnowsze modele z W8 i W9 na czele mają już tę funkcjonalność, jak również odczytywanie plików mkv.

 

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

odpowiedz mi tylko po co. to jest dobre tylko dla tych, którzy chcą odtwarzać z jednego źródła materiał na wielu odbiornikach.

nie mów mi jednak, że w locie transkodujesz materiał w zajebistej jakości, aby wmuxować napisy. ja więcej nie kupię żadnego badziewia z sony i tyle. nie lubie jak ktoś robi ze mnie idiotę.




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie robię z Ciebie idioty, nawet nie pomyślałem o tym. Czym mogłem robić, tym że wolę DLNA? Dobrze wiem, że jedni lubią DLNA, inni nie, a jeszcze inni po pierwszych napotkanych błędach rezygnują z tego. Nie oceniam Ciebie, ani Twojego podejścia. Nie uważam też, że moje jest najlepsze. Każdy ma swoje życie, przyzwyczajenia i warunki do ich wykorzystywania. Ja najzwyczajniej lubię DLNA i przez parę lat zdąrzyłem się nauczyć wykorzystywać je i bardzo je lubię. Ty zapewne masz większe doświadczenie w kwestii którą poruszasz. Zapewne tak samo jak lubisz odtwarzanie z dysków, ja lubię DLNA. Też musisz mnie zrozumieć.

Poniżej chciałem się odnieść do tego co napisałeś. Wszystkie te rzeczy możesz i polecam sprawdzić u siebie.

 


batumi napisali:

 

nie mów mi jednak, że w locie transkodujesz materiał w zajebistej jakości, aby wmuxować napisy.



Głównym zadaniem serwera nie jest wmuxowanie napisów, a transkodowanie na kompatybilny z telewizorem format filmu. Co do jakości -  obraz z DLNA wygląda ładniej niż odtwarzany z dysku, czy z podłączonego komputera (przez HDMI). Rozumiem, transkodowanie może przynieść straty. Jednak tę różnicę widać, oczywiście nie na każdym materiale. Przy odpowiednich ustawieniach parametrów transkodowania jakość pliku wyjściowego nie pogarsza się. Być może fakt transkodowania na MPEG-2 PS daje taki efekt.

 


batumi napisali:

odpowiedz mi tylko po co. to jest dobre tylko dla tych, którzy chcą odtwarzać z jednego źródła materiał na wielu odbiornikach.

W DLNA nie można wysyłać jednego obrazu na wiele odbiorników. Jeden serwer może w jednym czasie obsłużyć jedno urządzenie. Nie spotkałem się z rozwiązaniem o którym piszesz.