anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem w wyborem uchwytu do Sony Bravia

ROZWIĄZANE
stoces
Poszukiwacz

Problem w wyborem uchwytu do Sony Bravia

Witam,

 

Nie wiem czy temat był już poruszany ale mam problem z wyborem uchwytu ściennego do Sony KDL-42W705

 

Wiem, że w zestawie jest uchyt ścienny ale bardzo ubogi i chciałbym kupić coś z  HAMA z możliwościa regulacji góra/ dół, lewo/orawo.

 

Dzisiaj byłem w MEdia Markt i powiedzieli mi że może z tym być problem w tym modelu SONY, bo ma jakieś własne dziwne mocowania które trzeba zakupić  w sony.

 

Z góry dzięuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

MAciej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Kowalowa
Poszukiwacz

Są w Media Markt i Saturn uchwyty firmy Dulik i Lauk, model LDA-400 na którym zawiesisz każdy Sony Bravia. 

Ma na wyposażeniu akcesoria które umożliwiają zawieszenie każdego modelu Sony. Regulacja prawo, lewo, góra, dół.

Cena około 250 złotych ale widziałem w Media Markt Legnica za 199Uchwyt-DULIK-amp-LAUK-LDA-400-85669-17181-500x500.jpg

DYSTANSE SONY.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Więcej o mocowaniu tego modelu KDL-42W705 i innych TV Sony pod uchwyt z rozstawem VESA znajdziesz w linku poniżej:

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/28858/kw/

 

Pozdrawiam

stoces
Poszukiwacz

ale to gdzie mam kupić taki box???? przyznam się, że troche to utrudnia całą sprawę:/

Myślałem, że kupie porządny uchwyt z HAMA i po problemie a tu widzę, że problemy się zaczynają....

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proszę o kontakt z Sony Support:

customersupport.pl@eu.sony.com

0801 382 462

 

albo oto jeden z linków:

http://north.pl/karta/448584401-w;m-vesa-adapter-assy-sony,706-LV-0554.html

Proszę wcześniej o kontakt ze sklepem w celu potwierdzenia kompatybilności z Twoim modelem.

 

Pozdrawiam

stoces
Poszukiwacz

super wielkie dzieki za pomoc, jutro skontaktuję się z sony support.

 

A powiedz mi czy ten adaper umozliwia podpięcie innego uchwytu tv czy dalej trzeba wykorzytać te od sony które było w komplecie???

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Po założeniu adaptera (zgodnie z tabelą którą Ci podesłałem) uzyskasz VESA 200x100. Wtedy możesz użyć każdy uchwyt pasujący pod ten rozstaw i wagę TV.

 

Pozdrawiam

stoces
Poszukiwacz

kontaktowałem się z sklepek **********

 

i polecają uchwyt :  TV LC-AW 150 ****************

 

Podobno jedyny kompatibilny uchwyt do mojego Sony

 

Powód edycji: Post zawierał linki do strony służącej celom komercyjnym.

stoces
Poszukiwacz

no to jestem w czarnej d.... kupiełm telewizor za 3000 zł w myśla o powieszeniu na ścianie no ale okazuje się, że akurat w tych telewizorach nie działają uchwyty VESA a sony nie posiada już adapterów do ich montażu:/

 

jest to moj pierwszy sprzęt od SONY i chyba ostatni!!!! Pozostaje mi go sprzedać i kupić inny chyba.

 

Tak czy inacej dzięki za dobre chęci.

 

stoces
Poszukiwacz

Witam ponownie,

 

zgodnie z zaleceniem Sony zakupiłem adapter VESA do Sony u numerze 448584401  zakupiłem uchwyt VESA o parametrach 200 / 100 i mam pewne mieszane uczucia odnośnie stabilności mocowania tego uchwytu na tym adapterze VESA.

 

W załączniku przesyłam zdjęcia jak to wygląda po zamocowania, ale tak naprawdę to się utrzymuje na 2 śrubach pomiędzy adapterem a TV bo uchwyt mocowany jest tylko do ego Adaptera.

 

Czy może macie jakieś wsparcie techniczne żeby upewnili mnie, że wszystko jest ok???

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

pawelpilat
Poszukiwacz

DO TV KDL-50W829 MAM KUPIONY W MARKECIE JULA DUŻY UCHWYT VESA I DOPASOWAŁEM GO Z CAŁKIEM DOBRYM SKUTKIEM, STOSUJĄC 2 DŁUGIE ŚRUBY M6 I 2 DŁUGIE ŚRUBY M5. POD ŚRUBY M6 KTÓRE SĄ NA GÓRZE ZASTOSOWAŁEM TULEJKI Z TWORZYWA. JEST TO MOCOWANIE STABILNE I SPRAWDZONE. UCHWYT UMOŻLIWIA OBRÓCENIE TV O 90 STOPNI. TROCHĘ KOMBINACJI, ALE SKUTEK ŚWIETNY. SWOJĄ DROGĄ TO SKANDAL, ŻE SONY ZREZYGNOWAŁO ZE STANDARDU VESA W NIEKTÓRYCH TV