anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z nowym TV - Sony KDL 55W829B - wadliwe piksele / stanowisko SONY odmowa wymiany lub naprawy z gwarancji! odpłatna bez problemów!

esjotzet
Użytkownik

Problem z nowym TV - Sony KDL 55W829B - wadliwe piksele / stanowisko SONY odmowa wymiany lub naprawy z gwarancji! odpłatna bez problemów!

Szanowni Państwo

Poniższy tekst i wszystkie późniejsze posty lub komentarze są moją subiektywną oceną zaistniałej sytuacji i nie mają na celu obrażania lub pomawiania kogokolwiek. Informuję również że producent lub sprzedawca może mieć zdanie odmienne. Jeżeli ktoś poczuje sie urażony to z góry przepraszam.

Jako wieloletni klient firmy SONY (tv, telefon, sprzęt muzyczny) i dotąd zadowolony z ich bezproblemowego użytkowania uznałem że czas najwyższy przesiąść się na nowszy większy model TV, wybór padł oczywiście na SONY - na jeden z flagowych modeli na rok 2014 a mianowicie KDL-55W829B, udałem się więc do sklepu (jednej z sieciówek) i po chwili byłem już szcześliwym posiadaczem nowiutkiego KDL-55W829B, dlaczego twierdzę że byłem?

Już w 4 dniu użytkowania pojawiły się piksele a jeden z nich prawie na samym środku ekranu  cały czas przepuszcza kolor czerwony - jest to tak irytujące że aż ciężko opisać to słowami, praktycznie nie da się nic obejrzeć nie zwracając uwagi na owe zjawisko co jak wiadomo w tej klasy sprzęcie i mając na uwadze renomę firmy SONY nie powinno mieć miejsca - przynajmniej w tak krótkim czasie, wygląda więc na to że trafiłem na egzemplarz z ewidentną usterką (w moim posiadaniu jest inny TV równiez SONY a ma już dobre 6 lat i ani jednego swiecącego piksela)

Więc od ponad miesiąca pozostaje bez zakupionego telewizora i "walczę" z jedną z sieciówek (reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową) o wymianę na inny pełnowartościowy egzemplarz i tracę czas na wymianę pism, sprawą zainteresował się już rzecznik praw konsumentów i z racji tego że "sieciówka" w ostatnim piśmie z dnia wczorajszego nie odniosła się do mojej prośby o wyrażenie zgody na roztrzygnięcie sprawy przez Stały Polubowny Sąd Konsumencki to niestety najprawdopodobniej zostanę zmuszony do przekazania sprawy do rozpoznania przez Sąd Powszechny a bardzo zależało mi na polubownym załatwieniu mojej sprawy.

Do końca liczę że w ramach polityki dobrej woli dla satysfakcji klienta oraz renomy firmy sprzęt zostanie wymieniony.

 

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą

 

Z wyrazami szacunku

 

40 ODPOW. 40
beniuasia
Użytkownik

Pani Barbaro nas jako klientów Firmy Sony nie interesuje instrukcja serwisowa tylko instrukcja obsługi i karta gwarancyjna jeżeli trzymamy się tylko gwarancji Sony. Dlatego też pozwolę sobie nie zgodzić się z stwierdzeniem serwisu, cytuję: "Serwis zapewnia, że gdyby instrukcja serwisowa umożliwiała wymianę LCD w takich przypadkach, robiliby to za każdym razem, ponieważ nie zależy im na odrzucaniu takich reklamacji jako niezasadnych. Polityka względem wadliwych pikseli jest jasna i nie ma od niej odstępstw." Ja w instrukcji obsługi TV w dziale "Obraz i ekran: problemy" mam napisane:

Na ekranie widać małe czarne i/lub jasne punkty.

  • Ekran zbudowany jest z pikseli. Małe czarne lub jasne punkty (piksele) widoczne na ekranie nie oznaczają awarii.

W warunkach Europejskiej Gwarancji Sony http://services.sony.pl/support/pl/warranty/general  nie ma ani słowa o małych czarnych czy jasnych punktach (pikselach).

 

Kolega esjotzet pisze, że na środku ekranu świeci mu czerwony punkt (pewnie subpixel), a w instrukcji czy gwarancji nigdzie nie pisze (chyba, że gdzieś taka informacja umknęła mojej uwadze), że "małe czerwone punkty widoczne na ekranie nie oznaczają awarii". Ponadto pojęcie awaria a wada chyba się różnią, prawda? W instrukcji oraz gwarancji nigdzie także nie pisze, że czerwony punkt nie jest wadą, czy też nie należy uznawać go za wadę.

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry!
 
Chciałabym dodać kilka słów do wypowiedzi Barbary. Nikt nie twierdzi, że piksele, o których mowa nie są wadliwe. Pragniemy jednak zwrócić Waszą uwagę na to, że Sony (jak wiele innych firm) posiada swoją politykę odnośnie pikseli. Nie możemy udostępnić instrukcji serwisowej, jednak zachęcam do poczytania o tejże polityce i obliczenia dopuszczalnej ilości wadliwych pikseli dla telewizora na stronie:
 
 
Niestety nie dysponujemy tym dokumentem w języku polskim, a dokumentacja dotyczy nie tylko VAIO.
 
Jako producent i gwarant mamy wpływ jedynie na nasz sklep Sony Store Online i nie monitorujemy poczynań innych sklepów. Sprzęt trafił do naszego autoryzowanego serwisu 7.11.14, w trakcie pobytu zgłaszający (czyli sklep) był informowany na bieżąco o statusie sprawy, a 19.11.14 poproszono o zwrot towaru do sklepu, co uczyniono 20.11. Data na dokumencie serwisowym zawsze jest z okresu wydania sprzętu do zleceniodawcy. Telewizor przebywał w serwisie łącznie 9 dni roboczych, w którym to czasie dokładnie go sprawdzono i zdiagnozowano, a ekspertyzę przekazano do sklepu.
 
Sony Europe Ltd. jest gwarantem i jako taki gwarantuje bezawaryjność produkowanego sprzętu (w ramach specyfikacji) przez 2 lata od daty produkcji i w ciągu tego czasu zapewnia bezpłatną naprawę.
 
Pozdrawiam serdecznie, 
 
Karolina
 

 

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Po pierwsze: O ile się nie mylę, to kiedyś gdzieś wyczytałem, że dopiero od 5 martwych pikseli można uważać, że ekran ma usterki i wady. Po drugie: Jeśli nie można sprzętu wymienić, to przecież producent powinien w ramach gwarancji sprzęt pozbawić wad i usterek (bez względu na to ile jest tych pikseli martwych). Patrzenie choćby na jeden kolorowy punkcik na ekranie (z uznaniem, że to żadna wada) jest jak dla mnie rzeczą pozbawioną jakiej kolwiek logiki i sensu.

Ale po trzecie to jeszcze znalazłem też to i to jest jakieś bagatelizowanie klienta:

 

Ekran LCD został wykonany z wykorzystaniem technologii wysokiej 
precyzji, dzięki której aktywnych jest ponad 99,99% pikseli,na ekranie 
mogą pojawiać się czarne plamki lub jasne kropki( w kolorze czerwonym 
,niebieskim lub zielonym)Jest to jednak właściwość wynikająca z 
konstrukcji ekranu LCD i nie jest objawem usterki.
Pozdrawiam,
Ryszard Ka
beniuasia
Użytkownik

Z ciekawości wziąłęm do przeglądnięcia dokumenty, które dostałem wraz z TV.  Okazuje się, że nigdzie w instrukcji ani w gwarancji europejskiej i w gwarancji ekstra na 3, 4 i 5 rok użytkowania nie ma ani słowach o tym, że Sony dopuszcza występowanie martwych pixeli czy subpikseli i nie traktuje się tego jako awarię czy wadę.

Nie ma podanych także żadnych norm czy odnośników do dokumentów o tym mówiących. Pani Karolino i Pani Barbaro, jeżeli w ramach gwarancji oddał bym TV do serwisu ze względu na wystąpienie martwych pixeli czy świecących subpixelii i poprosił o wymianę czy naprawę to na jakiej podstawie serwis Sony miałby mi tego odmówić? Według dokumentów, które mam nie ma podstaw by serwis mógł odmówić naprawy czy wymiany TV.

esjotzet
Użytkownik

Szanowni Państwo

Jako wieloletni klient firmy SONY mam prawo wyrażać swoje opinie dotyczące zakupionego produktu Waszej marki który nie spełnił moich oczekiwań.
Kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji o zakupie sprzętu waszej firmy była przede wszystkim jej renoma na rynku i to że oferowane produkty bedą najwyższej jakości tak jak zapewniano Mnie w reklamie i w 100% pełnowartościowe - kupując sprzęt o wartości prawie czterech najniższych krajowych netto ma się prawo tego oczekiwać.

Szanowne Panie z Community Manager niezmiernie cieszę się z faktu że zgadzamy się z twierdzeniem iż świecące piksele są to wady produktu - a kontretniej tego egzemplarza (zajeło mi to trochę czasu i pieniędzy ale jestem w posiadaniu własnoręcznie wykonanych zdjęć produktu Sony KDL-55W829B o numerach seryjnych (pominięte) - w których wada nie występuje) więc śmiem twierdzić że ten konkretnie wydany mi egzemplarz o numerze seryjnym 6009108 był wadliwy już od momentu wypuszczenia go z linii montażowej.

Pragnę jeszcze przypomnieć że żyjemy i mieszkamy w Polsce i wszystkie dokumenty powinny być dostępne w jezyku Polskim.

Równocześnie pragnę poinformować że dla dobra sprawy poświęce 50zł za przesyłkę i nie omieszkam wyrazić swojej opinii o zaistniełej sytuacji do President and CEO SONY Corporation pana Kazuo Hirai 1-7-1 Konan Minato-ku, Tokyo 108-0075, Japan, będzie to oficjalne podpisane przeze Mnie pismo w języku Polskim i Angielskim a żeby było miło załącze jakąś fajną widokówkę z napisem Greetings from Poland - dokumenty są już u tłumacza więc na dniach powinny być do odbioru - o ile Sony Japan nie zbagatelizuje sprawy odpowiedź powinna nadejść w przeciągu miesiąca może półtorej - oczywiście podzielę się nią z Państwem w tym temacie.

Chciałem zadać jeszcze jedno pytanie, mianowicie jeżeli sprzęt trafił do Państwa serwisu jak twierdzi Pani Karolina_L Community Manager w dniu 7.11.2014 to dlaczego poswiadczacie Państwo nieprawdę w piśmie przekazanym klientowi?

Proszę zwrócić uwagę co jest wyraźnie napisane na oficjalnym przedstawionym mi piśmie z Waszego autoryzowanego serwisu a mianowicie - Data przyjęcia - 2014-11-20 Data zakończenia 2014-11-20, na potwierdzenie tego co piszę załączam po raz koleny
http://www.iv.pl/images/29689730820777651065.jpg

Proszę o pilną odpowiedź.

Jeżeli czytasz ten tekst a jesteś przedstawicielem mediów - proszę napisz do mnie w prywatnej wiadomości.

Temat w dalszym ciągu pozostawiam do oceny Państwu.
Z wyrazami szacunku.

beniuasia
Użytkownik

esjotzet jednak będziesz walczył o Swoje, brawo. Robi sie coraz ciekawiej, kibicuję Ci i z niecierpliwością będę czekał na kolejne wiadomości.

 

Marka Sony pogrąża się coraz bardziej przez złą politykę i złe podejście do klientów. Oddanie serwisowania sprzętu w ręce firm zewnętrznych skutkuje tym, że Pram, W-support i serwis Playstation w Francji mają bardzo złe opinie. Klient jest traktowany jak zło konieczne a sprzętu w serwisach nie szanują. Czy Państwo myślicie, że np. jak tygodniowe PS4 mi się zepsuje, zostanie wysłane do Francji i wroci do mnie niby odnowiona używana konsola (z innym numerem seryjnym), z porysowaną obudową to będę zadowolony? Prosze sobie odpowiedzieć na to pytanie. Kiedy ja miesięczny TV oddawałem do naprawy to serwisant wpisywał mi na zgłoszeniu: ślady użytkowania, rysy. TV nie miał żadnych śladów użytkowania, żadnych rys, od momentu zakupu nikt go palcem nie dotknął. Udało mi się jedynie uzyskać wpis, że TV nie ma uszkodzeń mechanicznych. Czy takie traktowanie klienta pomaga marce Sony? Myślę, że nie. Ale co tam, kupiłeś sprzęt to fajnie ale teraz martw się sam a jak Ci się coś nie podoba to możesz nam założyć sprawę w sądzie ale w Wielkiej Brytani, ha ha.

Ciekawi mnie jak Oddział Sony w Polsce będzie podchodził do reklamacji po 25 grudnia, kiedy to zmienia się Ustawa o prawach konsumenta na korzyść konsumentów. Może Firma Sony wyprowadzi się z naszego kraju bo tak łatwiej?

esjotzet
Użytkownik

Drogie Sony proponuję jedyne słuszne z punktu widzenia Mojego, obecnych i przyszłych klientów Państwa firmy czytających ten temat rozwiązanie zaistniałego problemu - mianowicie - mając na uwadze politykę dobrej woli i dla satysfakcji klienta oraz renomy firmy wymieńcie mi proszę ten sprzęt na pozbawiony wad
Z wyrazami szacunku.

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

po takim numerze, to ja już wiem że nie kupię nigdy nic z logiem Sony i będę stanowczo odradzał w rodzinie, znajomym, kolegom, sąsiadom, obcym w sklepie marki tego produktu z logiem Sony czym kolwiek to będzie: tv, kino, odtwarzacz, telefon, playstation.

moja historia z sony:

http://community.sony.pl/t5/kino-domowe-odtwarzacze-i-projektory/sony-support-team-cala-prawda-o-wsp...

 

p.s.

jedyne co w moim domu działa poprawnie to xbox - bo nie jest sony !

esjotzet
Użytkownik

Ponawiam moje pytanie, mianowicie jeżeli sprzęt trafił do Państwa serwisu jak twierdzi Pani Karolina_L Community Manager w dniu 7.11.2014 to dlaczego poswiadczacie Państwo nieprawdę w piśmie przekazanym klientowi?

Proszę zwrócić uwagę co jest wyraźnie napisane na oficjalnym przedstawionym mi piśmie z Waszego autoryzowanego serwisu a mianowicie - Data przyjęcia - 2014-11-20 Data zakończenia 2014-11-20, na potwierdzenie tego co piszę załączam po raz koleny
http://www.iv.pl/images/29689730820777651065.jpg

Proszę o pilną odpowiedź.

Z wyrazami szacunku

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj,

 

Uprzejmie informujemy, iż po ponownej analizie zebranych materiałów, decyzja serwisu o odmowie naprawy gwarancyjnej została podtrzymana. Uwarunkowane jest to zapisem w przewodniku referencyjnym (dostępnym bezpłatnie dla każdego, nawet przed zakupem) na stronie 5. języka polskiego, 1. podpunkt "Ekran LCD":

 

http://pdf.crse.com/manuals/4537238111.pdf

 

Dokonując diagnozy serwis nie tylko opiera się na tym zapisie, ale każdy przypadek jest dodatkowo dokładnie weryfikowany przez autoryzowany serwis według wewnętrznych specyfikacji producenta sprzętu. Jeśli centrum serwisowe oceni produkt za zgodny ze specyfikacjami producenta, oznacza to, że nie uważa się, że produkt posiada wadę.

 

Odnośnie rozbieżnych dat przyjęcia telewizora do serwisu, a zapisu w opisie naprawy, pragniemy poinformować iż wynika to z faktu, że na wspomnianym dokumencie umieszczona jest data ewentualnej naprawy. Nie jest uwzględniony czas jego diagnozy i kontaktu ze zgłaszającym (w tym przypadku ze sklepem). Jeśli wszystko jest w porządku i usterkę można usunąć w ramach gwarancji, to jest ona od razu naprawiana i jednocześnie rejestrowana w systemie. Jeśli nie, to ekspertyza przekazywana jest zgłaszającemu usterkę i pozostaje oczekiwanie na odpowiedź, co zrobić ze sprzętem - czy naprawiać odpłatnie, czy odesłać bez naprawy. Po otrzymaniu decyzji zgłaszającego, sprzęt jest rejestrowany w systemie i ta data jest widoczna później w opisie naprawy, jako data przyjęcia.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Barbara_K