anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z nowym TV - Sony KDL 55W829B - wadliwe piksele / stanowisko SONY odmowa wymiany lub naprawy z gwarancji! odpłatna bez problemów!

esjotzet
Użytkownik

Problem z nowym TV - Sony KDL 55W829B - wadliwe piksele / stanowisko SONY odmowa wymiany lub naprawy z gwarancji! odpłatna bez problemów!

Szanowni Państwo

Poniższy tekst i wszystkie późniejsze posty lub komentarze są moją subiektywną oceną zaistniałej sytuacji i nie mają na celu obrażania lub pomawiania kogokolwiek. Informuję również że producent lub sprzedawca może mieć zdanie odmienne. Jeżeli ktoś poczuje sie urażony to z góry przepraszam.

Jako wieloletni klient firmy SONY (tv, telefon, sprzęt muzyczny) i dotąd zadowolony z ich bezproblemowego użytkowania uznałem że czas najwyższy przesiąść się na nowszy większy model TV, wybór padł oczywiście na SONY - na jeden z flagowych modeli na rok 2014 a mianowicie KDL-55W829B, udałem się więc do sklepu (jednej z sieciówek) i po chwili byłem już szcześliwym posiadaczem nowiutkiego KDL-55W829B, dlaczego twierdzę że byłem?

Już w 4 dniu użytkowania pojawiły się piksele a jeden z nich prawie na samym środku ekranu  cały czas przepuszcza kolor czerwony - jest to tak irytujące że aż ciężko opisać to słowami, praktycznie nie da się nic obejrzeć nie zwracając uwagi na owe zjawisko co jak wiadomo w tej klasy sprzęcie i mając na uwadze renomę firmy SONY nie powinno mieć miejsca - przynajmniej w tak krótkim czasie, wygląda więc na to że trafiłem na egzemplarz z ewidentną usterką (w moim posiadaniu jest inny TV równiez SONY a ma już dobre 6 lat i ani jednego swiecącego piksela)

Więc od ponad miesiąca pozostaje bez zakupionego telewizora i "walczę" z jedną z sieciówek (reklamacja z tytułu niezgodności towaru z umową) o wymianę na inny pełnowartościowy egzemplarz i tracę czas na wymianę pism, sprawą zainteresował się już rzecznik praw konsumentów i z racji tego że "sieciówka" w ostatnim piśmie z dnia wczorajszego nie odniosła się do mojej prośby o wyrażenie zgody na roztrzygnięcie sprawy przez Stały Polubowny Sąd Konsumencki to niestety najprawdopodobniej zostanę zmuszony do przekazania sprawy do rozpoznania przez Sąd Powszechny a bardzo zależało mi na polubownym załatwieniu mojej sprawy.

Do końca liczę że w ramach polityki dobrej woli dla satysfakcji klienta oraz renomy firmy sprzęt zostanie wymieniony.

 

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą

 

Z wyrazami szacunku

 

40 ODPOW. 40
esjotzet
Użytkownik

Szanowni Państwo

Pragnę odnieść się do tego co zostało napisane

Po pierwsze:

Śmiem twierdzić że "przewodnik referencyjny" do którego został podany link nie jest dostępny dla każdego ponieważ na oficjalnej stronie producenta znajduje się on TYLKO I WYŁĄCZNIE w pliku PDF wiec jest dostępny TYLKO I WYŁĄCZNIE dla tych osób które akceptują postanowienia licencyjne producentów oprogramowania służącego do odczytu formatu plików PDF (nie wszyscy muszą się zgadzac na postanowienia licencyjne producentów oprogramowania co jest równoznaczne z brakiem możliwości ich instalacji a co za tym idzie odczytu w/w pliku).

Po drugie:

Mianowicie "Jeśli centrum serwisowe oceni produkt za zgodny ze specyfikacjami producenta, oznacza to, że nie uważa się, że produkt posiada wadę" (we wcześniejszych postach obie panie Community Manager SQNY twierdziły że piksele o których mowa są wadliwe) - Co mnie jako konsumenta obchodzi czy produkt jest zgodny ze specyfikacjami producenta czy nie skoro wada/usterka jest ewidentna a twierdzenie że tak nie jest jest pozbawione sensu i jakiejkolwiek logiki (tak jak jeden z użytkowników słusznie wspomniał w poprzednich postach)  Producent zapewne gdyby miał taką możliwość wyłączył by całkowitą odpowiedzialność za produkowany sprzęt.
 
Proszę zwrócić uwagę na słowa "Jeśli wszystko jest w porządku i usterkę można usunąć w ramach gwarancji, to jest ona od razu naprawiana i jednocześnie rejestrowana w systemie. Jeśli nie, to ekspertyza przekazywana jest zgłaszającemu usterkę i pozostaje oczekiwanie na odpowiedź, co zrobić ze sprzętem - czy naprawiać odpłatnie, czy odesłać bez naprawy"

Jest to zjawisko budzące moje zdumienie swą niezwykłością lub dziwacznością.

 

 

Wszyscy zgadzamy się z twierdzeniem że piksele o których mowa są wadliwe - ale serwis w ramach
gwarancji podkreślam w ramach GWARANCJI nie może ich naprawić ale jeżeli chodzi o naprawę odpłatną raz jeszcze dużymi literami ODPŁATNĄ to już nikt nie widzi takiego problemu aby ten sprzęt naprawić - w tym momencie ciśnie mi się na usta wiele niecenzuralnych słów ale z oczywistych względów je pominę mając nadzieję że chociaż jedna osoba która miała zamiar zakupić ten sprzęt po przeczytaniu tego tematu da sobie na wstrzymanie - wtedy choć niewidoczny będzie to mój osobisty sukces

Po trzecie:

Sprawa rozbieżności dat na oficjalnym przekazanym klientowi piśmie z autoryzowanego serwisu.
To co Państwo piszecie w mojej opinii zakrawa na śmieszność - wychodzi więc na to że albo porozumiewamy się różnymi językami albo ktoś ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, skoro jest wyraźnie napisane że data przyjęcia to 2014-11-20- to ja jako klient uważam że data przyjęcia to właśnie 2014-11-20 i nie powinny interesować mnie Państwa tłumaczenia z których jedno jest śmieszne a drugie śmieszne jeszcze bardziej.


Community Manager Sqny - post z dnia 06.12.2014 Pani Karolina L twierdzi - "Data na dokumencie serwisowym zawsze jest z okresu wydania sprzętu do zleceniodawcy"
Community Manager Sqny - post z dnia 14.12.2014 Pani Beata K twierdzi - "pragniemy poinformować iż wynika to z faktu, że na wspomnianym dokumencie umieszczona jest data ewentualnej naprawy"


Drogie Panie - Wypracujcie sobie wspólne zdanie w przedmiotowej sprawie bo nie wygląda to dobrze.

W mojej opini całe to tłumaczenie jest co najmniej dziwne ponieważ jak napisała Pani Community Manager SQNY Barbara K - "Po otrzymaniu decyzji zgłaszającego, sprzęt jest rejestrowany w systemie i ta data jest widoczna później w opisie naprawy, jako data przyjęcia."

Teraz zdanie pani Community Manager SQNY Karoliny L - "Sprzęt trafił do naszego autoryzowanego serwisu 7.11.14, w trakcie pobytu zgłaszający (czyli sklep) był informowany na bieżąco o statusie sprawy, a 19.11.14 poproszono o zwrot towaru do sklepu" - proszę zwrócić uwagę na datę 19.11.2014

Czyli powyższe zdania świadczą o tym że w dalszym ciągu mijacie się Państwo z prawdą bardzo szeroko poniewaz skoro twierdza Państwo że datą widoczną w opisie naprawy jest data otrzymania decyzji sprzedającego a sprzedający poprosił o zwrot towaru do sklepu dnia 19.11.2014 (czyli tego dnia nie wyraził zgody na płatną naprawę) i gdyby brać pod uwagę Państwa ostatnie tłumaczenie to na dokumencie serwisowym powinna być data 2014-11-19 ale niestety - NIE JEST...

 

Jak zwyklę pozostawiam to do oceny Państwu.
Z wyrazami szacunku.

esjotzet
Użytkownik

 

 

 

Szanowni Państwo

 

Po zapoznaniu się z problemem zachęcam do wyrażania swoich subiektywnych opinii w tym temacie o zaistniałej sytuacji - zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych a za wszystkie serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Luka1922
Poszukiwacz

Zapoznałem się z Pana problemem i szczerze mówiąc jestem rozczarowany postępowaniem Sony bo uważałem zawsze tą firmę za godną polecenia i solidną jak i bezproblemowo rozpatrującą reklamacje , ale widocznie zmienia sie to na nasza niekorzysc i Sony samo strzela sobie w stopę bo zapewno po takich przygodch maja (Pana) jednego klienta mniej.

 

Pozdrawiam serdecznie 

jedrus1
Poszukiwacz

Rzeczywiście wiele osób kupując sprzęt elektroniczny Sony kieruje się renomą marki, ja rowniez należę do takich ludzi,  ale po przeczytaniu informacji o takim podejsciu do klienta może pora zweryfikowac swoją opinię o tej marce i zakupy robic z większą ostrożnością. Przykro mi o tym czytać,  ponieważ jestem uzytkownikiem kolejnych modeli telewizorów Sony od kilkudziesieciu lat.

profile.country.pl_PL.title
mati68r
Poszukiwacz

a ja mam nadzieję ,że sprawa będzie miała pozytywny finał i firma SONY stanie na wysokości zadania i rozpatrzy pozytywnie tą sprawę .Jeżeli od wielu lat jesteśmy wierni danej firmie to powinniśmy być pewni że w razie potrzeby uzyskamy odpowiednią pomoc.......bo Wy jesteście dla nas-a My dla was ....... i musi być to spełnione żeby można było razem współpracować 🙂

esjotzet
Użytkownik

From:esjotzet@
To:customersupport.PL@eu.sony.com 
Cc:esjotzet@
Sent:18/12/2014 18:58:13 
Subject:Fwd: Re: Sony Support E-mail | RE: RE:| Poświadczenie nieprawdy w dokumentacji przez autoryzowany serwis sony [case:11794356] [email:300290254]

 


Szanowni Państwo / Szanowna Pani

Kiedy doczekam się odpowiedzi?
Tak długo zbieracie Państwo myśli czy po prostu nie wiecie co odpisać?
Może to już czas przyznać się do błędu bo jak wiadomo każdy może je popełniać?
Milczenie też nie wygląda dobrze jak na taką poważną firmę którą Państwo reprezentujecie.
Dostrzegam również kilka zmian na oficjalnej stronie internetowej.

W mojej subiektywnej opinii powołując się na to co napisał użytkownik Ghost131 w dniu 17.12.2014 wychodzi na to że producent lub serwis uznaniowo podchodzi do zgłaszanych reklamacji w sprawie wadliwych pikseli - jednym klientom towar wymienia bez problemu (kupującym towar przez sklep online) a innym już nie (kupującym ten sam towar w innym sklepie). Wszyscy zgodnie twierdzcie że piksele o których mowa są wadliwe ale jeżeli chodzi o wymianę bezpłatną w ramach gwarancji to jest ona odrzucana ale jeżeli chodzi o naprawę płatną to już nikt nie widzi problemu aby ten sprzęt naprawić - czy się mylę?

Proszę o odpowiedź ponieważ mam jeszcze sporo pytań
(poniżej mój mail do Państwa z dnia 14.12.2014 który nie doczekał się odpowiedzi)

[INFORMACYJNIE - mail z dnia 14.12.2014 jest to prawie słowo w słowo mój ostatni post sprzed dwóch tygodni]

Z wyrazami szacunku
esjotzet
Użytkownik

RE: RE: Sony Support E-mail | Fwd: | Poświadczenie nieprawdy w dokumentacji przez autoryzowany serwis sony [case:11794356][email:300517248]
Od: customersupport.pl@eu.sony.com
Do:esjotzet@
Data
22 grudnia 2014 19:32 
Dnia 22 grudnia 2014 19:32 customersupport.pl@eu.sony.com napisał(a):

 

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana pytania uprzejmie informujemy, iż w przypadku problemów z odczytaniem  plików  dostępnych  dla obecnych oraz przyszłych Klientow firmy SONY, pomocą służy Dział Wsparcia Technicznego, z którym skontaktować się można drogą telefoniczną lub mailową. Niemniej Pańska sugestia zostanie przekazana do działu zajmującego się  udostępnianiem dokumentacji.

Pytanie dotyczące specyfikacji  zostało już wyjaśnione w poprzedniej korespondencji. Pragniemy zauważyć, iż  w przypadku jakichkolwiek usterek ze sprzętem - serwis, na podstawie wewnętrznych specyfikacji producenta weryfikuje, czy dany problem  podlega wymianie/naprawie  w ramach gwarancji, czy też jest to już  naprawa poza gwarancją. Naprawy poza gwarancją są naprawami odpłatnymi.

Rozumiemy Pana roszczenia dotyczące dat na dokumencie, dziękujemy za sugestie dotyczące szczegółowych danych przedstawionych na dokumentacji serwisowej. Te również zostaną  przekazane do odpowiedniego działu celem poprawy jakości świadczonych usług.

Z wyrazami szacunku,

Imię Nazwisko (pominięte)
SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl

Sony Europe Limited (Sp. z o.o.), Oddział w Polsce
Ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

esjotzet
Użytkownik

Temat standardowo pozostawiam do oceny Państwu.

Uprzejmie prosze o Państwa opinie i komentarze zarówno pozytywne jak i negatywne

Do tematu wrócimy....

Pozdrawiam serdecznie

esjotzet
Użytkownik

up

bursztynek1
Poszukiwacz

To może próbuj cwaniaków z innej strony ugryźć, kupiłeś telewizor FHD 3D a obraz w 3D nie jest wyświetlany w rozdzielczości FHD czyli towar niezgodny z umową a ty lubisz wypalone pixele tylko ten brak FHD Ci przeszkadza?