anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

49XD8005 zawiesił się po aktualizacji.

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

49XD8005 zawiesił się po aktualizacji.

Witam.

 

Dziś aktualizowałem telewizor. Uruchomiłem aktualizację. Wyłączyłem TV z opcją aktualizacji. Pojawił się ekran z napisem o aktualizacji i obrazkiem aby nie odłączać zasilania. Ten proces przebiegł bez problemu. Po czym telewizor uruchomił się i ciągle wyświetla się napis SONY i tyle. Nie ma dalej ładowania androida z tymi latającymi kulkami.

 

Już go próbowałem wyłączyć na kilka minut i nic to nie daje. Hard reset z przyciskiem Power i VOL- też nie daje rezultatu. TV się uruchomił z napisem SONY i zieloną diodą LED i nic.

 

I co teraz??

 

Telewizor swoje lata ma, gwarancji dawno już nie ma i co mam go wyrzucić???

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Ten napis masz dopiero po restarcie z przyciskami z tyłu, czy i bez nich tylko po podłączeniu do prądu ? Może zbyt szybko puszczasz przyciski po podłączeniu kabla do gniazdka i nie dochodzi do faktycznego restartu ?

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

Napis pojawia się przy podłączeniu do prądu z przyciskami PWR VOL- jak i bez nich. Z tym że jeśli włączam z przyciskami to zapala się zielona dioda sygnalizacyjna. Z przyciskami jak włączam do prądu to trzymam je ze 30 do 60 sekund.

 

Mam przeczucie, że albo padła pamięć na płycie albo płyta główna. 

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Strach ma wielkie oczy... To raczej sprawa softu. A tak z ręką na sercu nie bawiłeś się ostatnio  jakimiś aplikacjami ? Sam jestem jeszcze dość zielony w te klocki ale widzę, że niektóre aplikacje, nawet te legalne ze sklepu potrafią nieźle namieszać. I nawet po odinstalowaniu i resecie zostawiają chyba swoje ślady w pamięci tv czy zewnętrznej i to one robią potem takie cyrki. 

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

Nie, nic nowego nie instalowałem. To co było dołączone to mi wystarczało. 

Żadnych dodatkowych aplikacji nie instalowałem.

 

 

Edit. 

 

I zawsze jak przychodziła jakakolwiek aktualizacja to przywracałem ustawienia fabryczne po updacie. Taki nawyk z używania andka na smartphonach😁

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

To może trzeba z nim na odwrót, tzn. popodpinaj wszystko co było wcześniej wpięte do gniazd USB. Może sam coś gdzieś z wewnętrznej pamięci przeniósł na zewnętrzną a teraz nie może przy uruchamianiu zassać... Wiem, że brzmi głupio ale co masz do stracenia ? No i dłużej przytrzymaj te guziki z tyłu...

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

Nie miałem żadnych dysków podpiętych pod USB ani nawet pendraka. 

 

No nic poddaję się . Żadne resety nie pomagają nawet z przyciśniętymi przyciskami ponad 5 minut. Pojawia się logo SONY zielona dioda i to wszystko.

 

Czekam na odzew serwisu. Napisałem do nich maila/zgłoszenie w sobotę.  Mam nadzieję, że mnie nie zleją. 

 

Czekać na odpowiedź czy dzwonić na jakąś infolinie/serwis? 

 

 

profile.country.PL.title
Mmmmk9
Poszukiwacz

Szkoda nerwów. My oddaliśmy dziś do serwisu. 

 

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

Też tak zrobię. W środę czy się serwis sony odezwie czy nie zawożę do serwisu w Szczecinie i tyle.

 

Zawsze lubiłem markę SONY czy to TV. Telefony odkąd pamiętam to zawsze z Sony. 

 

A tu kuźwa taki klops i *****.

 

 

Mmmmk9 daj znać co tam wyjdzie. A mojego jak, zdiagnozują to napisze. 

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Jakby na to nie patrzeć to aktualizacja sprawiła awarię telewizora i na logikę naprawa powinna być na koszt producenta nawet po gwarancji. Tak przynajmniej powinna postąpić firma szanująca swoich klientów... Dajcie znać koledzy jak sprawy się potoczyły...

profile.country.PL.title
bashey_pl
Poszukiwacz

Odezwał się serwis z poradą😁:

 

1. Odłącz przewód zasilający od gniazda elektrycznego oraz Wszystkie przewody HDMI podłączone do telewizora. Odczekaj 5minut. 
2. Naciśnij VOL- (na panelu TV) oraz przycisk zasilania/POWER na urządzeniu (panel telewizora) i przytrzymaj go.
3. Ponownie podłącz zasilanie, trzymając klawisz VOL- i przycisk POWER na urządzeniu.
4. Dioda LED zmieni kolor na zielony po około 30 sekundach.
5. Puść klawisze.
6. Telewizor uruchomi się ponownie 2 razy i przełączy do ekranu pierwszej konfiguracji.
7. Przejdź przez wstępną konfigurację odbiornika.

 

No ale niestety nie pomogło😂

 

Odpisałem że nie pomogło i czekam na dalsze instrukcje.