anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

49xg8396, hdmi arc, samoczynne uruchamianie hdmi, wifi

profile.country.PL.title
Mwoz123
Poszukiwacz

49xg8396, hdmi arc, samoczynne uruchamianie hdmi, wifi

Witam, potrzebuje pomy w rozwiązaniu problemu samoczynnie wlaczajacega się hdmi arc. Do telewizora 49xg8396 mam podłączony głośnik przez złącze hdmi arc aby działał jak soundbar. Głośnik ma funkcje wbudowanego radia. W momencie słuchania radia telewizor wysyła jakiś sygnał i głośnik po chwili przełącza się na hdmi arc. Dodam , ze w telewizorze zrobiłem już aktualizacje do najnowszego oprogramowania v6.6555, to nie pomogło. Na początku myślałem ze to wina glosnika wiec firma pomimo tego ze nie miała takiego zgłoszenia wymieniła po 3 miesiącach głośnik na nowy, to tez nie pomogło. Natomiast firma z glosnika zadała trzy pytania: 1) czy głośnik się przełącza na hdmi jeżeli jest odłączony kabel hdmi, 2) czy się przełącza jeżeli jest w telewizorze wyłączone wifi, 3) czy się przełącza jeżeli telewizor jest odłączony od zasilania. Rzeczywiście głośnik zaczyna grać radiem jeżeli któreś z tej opcj jest spełnione. Proszę o podpowiedz co trzeba zmienić w ustawieniach aby telewizor nie uruchamiał samoczynnie hdmi arc. 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ustawienia -> Zewnętrzne wejścia -> Ustawienia Bravia Sync -> Tutaj należy wyłączyć opcję 1 (Sterowanie Bravia Sync).

profile.country.PL.title
Mwoz123
Poszukiwacz

Sprawdziłem , wtedy rzeczywiście gra radio. Niestety wtedy głośnik już nie działa jako zestaw audio, dźwięk znowu jest tylko z głośników telewizora. A to już nie jest dźwięk 😞

ciekawe czy nie ma jeszcze jakiegoś ustawienia w telewizorze. Niestety sony support tez nie jest w stanie poradzić z tym problemem. A to jest ewidentne wina telewizora

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Jednocześnie w ustawieniach -> Dźwięk -> Głośnik -> Jest przestawione z "głośnik tv" na "zewnętrzny system audio"? I grają głośniki TV?

profile.country.PL.title
Mwoz123
Poszukiwacz

Jeżeli jest wyłączona funkcja bravia sync to już dźwięk nie jest puszczany przez głośnik. Nie pomaga ręczne przestawienie na system audio.
Pytanie dlaczego po wyłączeniu wifi radio gra.