anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nagrywanie

profile.country.PL.title
ad2020
Poszukiwacz

nagrywanie

SONY KD 55XG8596

wersja oprogramowania PKG6 35398 0516 EUA

witam  . Postanowiłem się zarejestrować by dodać moją krytyczną opinię o produkcie.

Zakupiłem telewizor SONY KD 55XG8596 ponieważ uznałem że firma SONY to marka premium - jak bardzo się pomyliłem .  wybór padł ze względu na bradzo dobre parametry techniczne tz. procesor, karta sieciowa  , matryca 100 Hz  ale  przeciętna . Oprogramowanie masakra  - interfejs jak z aparatu który kupiłem 10 lat temu ,  włączenie wyszukiwania głosowego w 1 wersji z przed aktualizacji  to szczyt głupoty - w 2 wersji ktos poprawił i dodał opcje pilot  - tak jakby nie szło tego zrobić od razu . teraz kilka pytań :

1. dlaczego telewizor za 3,5 tys nie nagrywa   na pendraiwa 

2.dlaczego tv  nie nagrywa na dysk SSD 

3.dlaczego tv nie widzi nagrań z innych nosników ( nagrałem obraz na tv blaupunkt z marketu za 400 zł na pendraiw  )  TV sony za 3,5 tysia go nie widzi ??????

4.dlaczego by nagrywać trza przejsc procedure rejestracji dysku ( kazdorazowo  tv formatuje nośnik ) aż strach cos podłaczyć  by nie stracic danych - jak wiemy dyski moga miec kilka partycji 

5.dlaczego nie ma zadnych obcji sieciowych ;

- samba

-dlna itp 

6 - czy ktoś wogóle testuje softy które wypuszczacie - ( chyba nie )

To ze tv jest na okrojonym adnroidzie go nie usprawiedliwia - ten sam pendraiw z nagranym materiałem z tv blaupunkt z marketu podłaczam do telefonu  i  wszystko odtwarzam . Mało tego tv z marketu potrafi po najechaniu na nagranie pokazac miniaturke  i odwarzac w niej nagrany materiał a w innym okienku pokazac wałaciwosci pliku.

Aktualizacja androida z 8 na 9 dodała miniaturke obrazu w EPG ( ha ha ha  -  smiech na sali -nawet jej nie widac jest taka mała ) 

Proponuje  aby twórcy tego softu  zobaczyli jak to działa u konkurencji , jak działa w ENIGMIE  moze sie czegoś nauczą . 

Oczekuje ze w najblizszym czasie rozwiazanie nargywania na wszystkie nosniki bedzie rozwiazane i bedzie to priorytetem   ( a nie zajmowanie sie pierdołami)  . 

7. alikacja Netfliks uruchamiana guzikiem na pilocie - działa bez dzwieku , trza wyjsc wejsc do home i wybrac aplikacje i dopiero potem jest dzwiek  ?????  w pierszej wersji tego nie było 

8. Dlaczego nie ma wersji oprogramowania w zakładce INFORMACJE  jest tylko wersja kompilacji ( nie wiem czy to cos mówi ) 

9.Sortowanie kanałow to tez rebus ( ale ujdzie  , nie wyobrazam sobie tego na SAT )

10.Czy kiedykolwiek bedzie  webinterface przez www  lub apka do sterowania z telefonu adroid ??? 

Pozytywy - dobrze działa siec 5Ghz 

To tyle na razie  może moje wypociny przyczynią sie do rozwoju i poprawy softu , w mojej ocenie z SONY została juz tylko  legenda  chyba ze to opinia przejsciowa 

 

 

 

 

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

. Telewizor jak najbardziej będzie nagrywać na Pendrive/HDD, wystarczy zapoznać się z instrukcją. Dysk musi być przeznaczony do nagrywania, TV sformatuję go do tego celu, nie jest to nic nadzwyczajnego. Należy również użyć odpowiedniego gniazda usb (oznaczone).
 
TV które nagrywają na pamięć flash, kodują te pliki i nie ma nic dziwnego w tym, że Sony ich nie odtwarza. Samsung również nie odtworzy nagrań z Sony.
 
Jezeli dysk w miedzyczasie byl uzywany w innym celu, to trzeba go ponownie sformatowac.
 
Funkcje sieciowe jak najbardziej są, faktycznie fabryczne oprogramowanie jest do tego celu średnie ale polecam pobrać aplikacje Kodi i naukę: www.kodiwpigulce.pl.
 
Od jakiegoś czasu dostępny jest Sony Channel Editor, za pomocą pendrive można importować gotowe listy programów do TV.
 
profile.country.PL.title
ad2020
Poszukiwacz

w życiu nie słyszałem większych głupot  , jezeli materiał jest zakodowany to dlaczego mogę go odtworzyć na telefonie  , komputerze .  Po prostu brak odpowiednich , sterowników  .

Po drugie sformatyje w kompie pena w ntfs  bo taki format obsługuje sony ( dziwne czemu nie fat.ext itd )  i co  tv  dalej  chce go tzw. rejestrowac  ( a po cichu go formatuje 2 raz nie wiem po co ? ) 

Kodi to inna bajka  - rozmawiamy o SONY  kupiłem tv SONY za 3500 zł  a nie przystawke za 150zł .

Następna kwestia co za różnica gdzie podłacze pena, dysk  - czy to jest usb2.0  usb3,0    - a co jak podłacze hub aktywny z 10 wejsciami   ????  i  5 nosnikami ???.

Dziwi mnie to  taka firma WIELKIE SONY  - programy do obsługi nosników takie jak np parted i inne zajmują kilka mb , na routerach , tunerach sat i innych masci pudełkach wszystko działa  tylko w sony nie działa .

Pytanie co sie stanie jak podłacze dysk 1 TB z 3 partcjami - jedna chce tylko do nagrywania co zrobi TV ??????

Boje sie podłaczyć by nie staracić  danych .

Osobiscie jestem zawiedziony co dzien uzywam Enigmy2  - czekam moze jakas aktualizacja to zmieni .

 

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Za pomocą jakiego oprogramowania odtworzysz go na komputerze? Na telewizorze tez masz zewnętrzne oprogramowanie...

 

Wystarczy czytać instrukcje obsługi, TV po wpięciu urządzenia do nagrywania wymaga rejestracji i formatu przez telewizor, wszystko jest jasno opisane.

 

Niestety standardowe oprogramowanie nie jest idealne ale kupuje się produkt za 3,500 zł a integralną częścią tego produktu jest system Android TV, korzystanie z jego zalet to atut a nie wada.

 

Po raz kolejny, odsyłam do instrukcji obsługi(!), jest jedno złącze usb, które obsługuje nagrywanie (Jest oznaczone!). Standard w telewizorach.

profile.country.PL.title
ad2020
Poszukiwacz

Pochyliłem sie jeszcze raz nad tym - jest tak że TV SONY w pewnym sensie "wprowadza w błąd użytkownika" .

Po podłaczeniu  nosnika - pendraiwa dostajemy ekran DYSK usb podłaczony 

1-wyswietl tresci

2- zarejestruj 

3 zarejestruj jako pamiec   

4- odłacz 

>> wybieram wyświetl tresci  : dostaje  nastepny ekran Dysk USB 

"Brak elementów do wyświetlenia "   i to jest  BŁAD bo nosnik ma pliki     - jezeli teraz uzyje VLC lub KODI to  materał jest odtwarzany  , ale  na starcie system mówi : BRAK ELEMENTÓW ..."    wiec   coś tu jest nie chalo  .

Gdyby pokazał są np. 3 pliki ale uzyj zewnetrznego odtawrzacz - albo  otwórz za pomocą  idt.  to wszystko zmienia ,a tak na starcie   mozna odpuscić bo system nie widzi plików . 

Co do odtwarzania to system odtwarza z USB2.0  i USB3.0 to nie ma znaczenia .  Do nagrywania USB3.0   ale ,ale 

podłaczam pendraiw  i  - 3 zarejestuj  do nagrywania  >> nosnik jest zarejestrowany >> wciskam nagrywaj  :

Przygotowanie nagrywania >> Nie mozna zaczac nagrywania    no i na liscie mamy te błedy. 

Sprawdzałem kilka pedraiwów i zaden nie  udało sie zmusic do nagrywania , tak czy siak trza miec dedykowany dysk  . 

Przy okazji materiał nagrany na Blaupukcie jest odtwarzany bez problemu ( jakie szyfrowanie ????)  , ale na vlc lub kodi  .  Niestety  BARDZO  mylace jest  "Brak elementów do wyświetlenia " .  Ogólnie mało intuicyjnie zostało to zaprojektowane.

Epg - też  zamiast trzymac gdzieś w pamieci baze  to mam wrazenia ze kazdorazowo pobiera z danego muxa , zaplanowanie przełaczenia lub nagrania tez jakby na około  zrealizowane. Opisy bez sensu rozciagniete na cały ekran od lewa do prawa - i tak małe litery ze z daleka ich nie widac -ale za to okienko z podgladem jest  które tez ledwo widać .

Brakuje  zegraka  na ekranie glownym  - wiem sa apki  ale mógłby by być fabryczny